Ciąża - TEMAT GŁÓWNY

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
dimi
Posty: 136
Rejestracja: sob lis 03, 2007 12:16 pm
Lokalizacja: Bytom.

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: dimi »

spała spokojnie, ale kiedy się obudziła ugryzła w szyję, jak zwykle, do krwi. mam ochotę udusić to stworzenie, bo atakuje bez ostrzeżenia. poszukam jakiegoś dobrego weta od małych gryzoni na śląsku, ale czy ktoś z was mógłby kogoś polecić? tutaj o takich ciężko ;/ jeśli mała nie przestanie gryźć, to nie wiem co będzie, bo rodzice się wściekają.
--
Mówił, że to nie jego świat
Pragnął wrócić tam, gdzie się rodzi dusza
Gdzie zostawił tą najważniejszą rzecz
Wielką przyjaźń i miłość ponad śmierć
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: Telimenka »

hle hle  :D no to w takim razie juz chyba wiadome ze bedzie was wiecej. Trzymam kciukaski za mamusie..zeby zadnych komplikacji nie bylo itp  :). Ucaluj swoja druga panne bo podejrzewam ze mama jest teraz niedotykalska z tego co piszesz
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: Izabela »

dimi, pisałaś wcześniej, że mała nie pozwala dotknąć brzucha. A może ją coś boli? Stąd agresja i niedotykalność?
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
dimi
Posty: 136
Rejestracja: sob lis 03, 2007 12:16 pm
Lokalizacja: Bytom.

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: dimi »

może ją coś boli, ale byłoby to dziwne, bo kiedy spała na mnie, to jakoś nie unikała dotykania brzuszkiem ręki itd. niemniej jednak chyba do jakiegoś weta sie z nią udam (niech pogryzie kogoś poza mną ;p).
oswajanie drugiego szczurka na wysokim poziomie: kiedy wkładam rękę do klatki wchodzi na nią i wspina się na ramię, gdzie grzecznie czeka na głaskanko ;) jedynym momentem kiedy ucieka jest chwila, kiedy dostanie jajko, a ja po włożeniu go nie wynoszę się z pokoju. bierze go w ząbki i ucieka po całej klatce ;) urosła, a to mnie cieszy, wygląda jak szczur a nie jak patyk xD
--
Mówił, że to nie jego świat
Pragnął wrócić tam, gdzie się rodzi dusza
Gdzie zostawił tą najważniejszą rzecz
Wielką przyjaźń i miłość ponad śmierć
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: Telimenka »

oo i Ciebie tez bede gwalcic o zdjecia:D wykaz sie inwencja i zdolnosciami fotografa i zrob tu jakies ladne foteczki i powrzucaj  ;). A brzusio jej rosnie? Jak tam sutki? Zaobserwowalas jakos?
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
dimi
Posty: 136
Rejestracja: sob lis 03, 2007 12:16 pm
Lokalizacja: Bytom.

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: dimi »

brzusio owszem, do sutków jak narazie dostępu nie mam- mała przegryza już nawet rękawiczki skórzane, choć tego nie czuć, ale zostają dziury. silne stworzenie ;]

zdjęcia narazie tylko to, co w galerii, bo niestety chwilowo jestem bez aparatu. ale do galerii serdecznie zapraszam ;)
--
Mówił, że to nie jego świat
Pragnął wrócić tam, gdzie się rodzi dusza
Gdzie zostawił tą najważniejszą rzecz
Wielką przyjaźń i miłość ponad śmierć
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: Nina »

Żeby nie robić bajzlu poradze sie tutaj. Otóż mam pewne podejrzenia odnośnie mojej Debi. Mam wrażenie, że za mocno tyje  ::) Oprócz tego ma straszliwy apetyt i wygania drugą szczurke z pudełka w którym śpi. Od 12 dni na 100% nie miała kontaktu z samcem, ale nie wiem co było wcześniej. Byłabym baaardzo wdzięczna za rozwianie moich wątpliwości choć troche. Jakoś nie jestem jeszcze gotowa na zostanie babcią  ::)  Mam pare fotek brzusia:
[img=http://img263.imageshack.us/img263/7120 ... dd1.th.jpg]
[img=http://img266.imageshack.us/img266/9866 ... ng7.th.jpg]
[img=http://img410.imageshack.us/img410/5615 ... ef0.th.jpg]
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
s_s_s
Posty: 203
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 3:00 pm

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: s_s_s »

Wiesz Nina, ja się nie znam, ale... mi też to coś podejrzanie wygląda. Coś za bardzo zaokrąglona ta Twoja Debi. ;)
Obrazek
Kurt - ur. lipiec 2007; Canter - 27.07.2007; Ring - 12.08.2007

Dolar (*) - wrzesień 2007 - zm. 31.10.2007
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: Nakasha »

Nina, ciąża trwa 21 dni, zatem ciężko już w 12 dniu stwierdzić, czy samiczka jest w ciąży ;). Musisz ją dokładnie obserwować - w tym temacie były już opisane objawy ciąży :). Na zdjęciach ma lekko powiększony brzuszek, ale może po prostu się objadła, albo akurat u niej pierwszy tyje brzuch ;). Każda samiczka ma inną "figurę" - niektóre tyją równomiernie, innym rosną najpierw brzuchy. Dopiero, gdy dysproporcja będzie mocno widoczna, będziesz mogła mieć pewność, że to ciąża ;).

A jeśli "mamusia" będzie mieć niewiele maluchów, do samego porodu można nie mieć pewności.

Zawsze możesz zrobić jej usg :).
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: Nina »

usg jest w mojej mieścinie tylko w jednej lecznicy i to od niedawna. Weci ledwo sie nim posługują u większych zwierzaków, więc wątpie aby poradzili sobie przy szczurze  ::)  Ale może dzisiaj zadzwonie i zapytam czy robią u takich maluchów...
Na wszelki wypadek przestawie małą na diete dla ciężarnych, nie zaszkodzi a może pomóc :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: sachma »

w razie gdyby wet nie potrafil rozpoznac - moj nie umial...
http://i54.photobucket.com/albums/g101/ ... gbojka.jpg tak wyglada zdjecie rtg ciezarnej samicy kolo 16dnia ciazy - nie rob rtg przed 14 dniem jesli to nie jest koniecznie, bo moze zaszkodzic ploda.

nie zobaczysz kregoslupow bo maluchy to jeszcze chrzastki a nie kostki ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: susurrement »

i co, będą małe kluseczki? :)
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: Nina »

U nas ciężko powiedzieć, ale wydaje mi sie, że nie :) Debi od 16 dni na pewno nie miała kontaktu z samcem, wątpie aby max 5 dni przed porodem wyglądała tak, jak wygląda :) Tylko nieco mnie niepokoi że ma jakby sutki powiększone  ::)
Za chwile jeszcze ją pooglądam i spróbuje brzusio pomacać...
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: susurrement »

może ciąża urojona? :>
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
dimi
Posty: 136
Rejestracja: sob lis 03, 2007 12:16 pm
Lokalizacja: Bytom.

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: dimi »

u mnie najprawdopodobniej tak: gniazdo zmienia swoją strukturę średnio raz na godzinę a ogon z niego raczej wyjść nie chce, czasem tylko coś zjeść. brzuszek rozrósł się na boki (wygląda już wogóle /ort jak piłka z kawałeczkiem tułowia na przednie łapki i łebek). w czwartek mija 21 dni, odkąd mała jest u mnie, więc do końca tygodnia powinno się wszystko okazać, a za zimno, żebym z nią jechała do weta na kontrolę.
Ostatnio zmieniony wt gru 04, 2007 3:00 pm przez dimi, łącznie zmieniany 1 raz.
--
Mówił, że to nie jego świat
Pragnął wrócić tam, gdzie się rodzi dusza
Gdzie zostawił tą najważniejszą rzecz
Wielką przyjaźń i miłość ponad śmierć
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”