Jak poprawnie trzymać.

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Magdalen
Posty: 72
Rejestracja: pn lis 19, 2007 6:19 pm
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Jak poprawnie trzymać.

Post autor: Magdalen »

Więc tak , zauważyłam u mej coś niepokojącego na łapce , lecz nie mogę doglądnąć gdyż cały czas się wyrywa.

Jak złapać ją by sie nie wyrywała , lub co zrobić ...
.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: Jak poprawnie trzymać.

Post autor: yss »

aha miałam takiego szczura. oględziny były wykluczone [sklepowiec]. panika szał i wywijanie się i miałam do wyboru albo zgnieść szczura albo dać mu się wyrwać. :/

jak musze obejrzeć którąś z moich obecnych, a się szarpie, to trzymam stanowczo, głaszczę, mówię do niej spokojnie i naciągam rączkę czy co tam jest do obejrzenia, i często szczur jak widzi że się nie wyrwie, uspokaja się, jest szybko oglądany i puszczany. po pewnym czasie oswojony szczurek uczy się, że jak będzie spokojnie wisiał w ręce, to niemiłe badanie zakończy się szybko :)

flara [siostra twojej szczury] tez nie lubi być trzymana, jest przekochana, ale w ręce nie chce być. przytrzymaj łagodnie, posadź ją tak żeby łapka była widoczna, posadź na kolanach i zajmij smakołykiem...
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Karino
Posty: 13
Rejestracja: pt lis 09, 2007 8:59 am

Odp: Jak poprawnie trzymać.

Post autor: Karino »

A złapać za skórę na karku? Tak jak je matka przenosi? Np. małe koty się uspokajają wtedy od razu.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: Jak poprawnie trzymać.

Post autor: yss »

szczury dostają chwilowego znieruchomienia, to prawda. ania kiedyś mi pokazywała :)

ale jeśli ja mogę sobie poradzić z flarką, to i magdalen poradzi sobie z siostrą flarki :) flarkę mogę już odwrócić, ucałować brzuszek itp. ale nadal nie zawisa jak woreczek jak ją podnieść, usztywnia nóżki :) tyle że nie wyrywa się jakoś specjalnie.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”