Ciąża - TEMAT GŁÓWNY

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
dimi
Posty: 136
Rejestracja: sob lis 03, 2007 12:16 pm
Lokalizacja: Bytom.

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: dimi »

Tak, widzę kilka aktualnych ofert.
Zastanawiam się nad szczurem z hodowli, bo on napewno nie będzie miał genetycznych niespodzianek, itd.
Zobaczymy co i jak.
--
Mówił, że to nie jego świat
Pragnął wrócić tam, gdzie się rodzi dusza
Gdzie zostawił tą najważniejszą rzecz
Wielką przyjaźń i miłość ponad śmierć
ja_agata
Posty: 23
Rejestracja: pn kwie 16, 2007 9:19 pm

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: ja_agata »

Jejku... przykro mi bardzo! kurcze...śledziłam Wasz wątek uważnie, bo myslałam,że jakieś maluszki trafią do mnie-tym bardziej smutno:/ A co do sklepów... jakieś dwa dni przed tym, jak napisałaś, że brat przyniósł Ci szczurki z Silesii byłam tam.. kilkadziesiąt maluszków trzymanych z dorosłymi samcami,które tak na oko miały ok 7 miesięcy... i tak cud, że wszystkich nie zagryzły! Cóż- ważne, że Twoja mała miała kochający dom i dobre warunki choć przez chwilę! Trzymaj się!
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: Nina »

Przykro :( Trzymałam kciuki za małą...
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: Telimenka »

['] dla Ogonka..myślałam ze sobie poradzi ze będzie wszystko dobrze..noo i weterynarze oceniający nie wiedziący nic. Ehh..szkoda.Przygarnij jakiegoś maluszka z forum albo jak napisała sachma z hodowli.

Trzymaj sie..

['][']..
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: Magamaga »

dimi/ dałaś jej dobry dom i opiekę. Musisz teraz szybko zapewnić Zumi towarzystwo i kochać je i się nimi opiekować.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: Nakasha »

Strasznie mi przykro.... [*] trzymałam za Was kciuki...

Tak, maluch z hodowli to bardzo dobry pomysł. Wprawdzie nie da się powiedzieć, że nie będzie mieć żadnych wad genetycznych, ale na pewno ich prawdopodobieństwo jest o wiele mniejsze...

Trzymaj się...
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: susurrement »

a ja tak trzymałam za Was kciuki :( ona była taka śliczna, taka maleńka.. biedactwo :( strasznie mi przykro :(
trzymaj się cieplutko..
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: sophiya »

dimi, śledziłam wątek i jestem pewna, że żadna z nas nie spodziewała się takiego zakończenia.
bardzo mi przykro.

jeśli myślisz nad towarzystwem dla Zumi, to ogłoszenie to zostało dodane przed chwilą:
http://szczury.org/viewtopic.php?t=18522.0;topicseen
Obrazek
kinia1345
Posty: 58
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 10:50 am
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: kinia1345 »

Przykro mi, właśnie przed chwilą przeczytałam cały ten temat. Ale korzystając z tematu (bo nie będę zakładać nowego, bo znowu pretensje będą) jak już pisałam ostatnio w wielu tematach kupiłam w sklepie szczurzyce, mała strasznie się bała więc następnego dnia dokupiłam jej koleżankę. Chodzi o to, że szczurzyca którą kupiłam wcześniej siedzi cały czas w klatce w jakichś kątach, domku czy w rurze i nic nie robi. Siedzi taka osupiała. Nieraz podejdzie do koleżanki pobawią się trochę, poprzytulają, ale na tym się kończy. W klatce jest strasznie osowiała i jej brzuch jest jakiś ''flakowaty'', że się tak wyraze. Jak wypuszczę ją na łóżko to biega i rozrabia (chociaż nie zawsze), ale w klatce...no właśnie. Czy ona może być w ciąży czy może też mieć wadę genetyczną. (obydwie szczurzyce są w jednej klatce)
,,Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył Cię z gry''
kinia1345
Posty: 58
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 10:50 am
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: kinia1345 »

przepraszam ale nie moglam edytować moja mała dzisiaj zrobila sobie gniazdo i powiekszyl jej sie brzuch chyba jest w ciazy jakby co czy sa chetni do przygarniecia malych ?
,,Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył Cię z gry''
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: Nina »

Kinia, jeśli mała urodzi, załóż temat w tym dziale: http://szczury.org/http://szczury.org/p ... .php?f=4.0 opisuj maluchy, zamieszczaj duuużo zdjęć. A póki co bardzo dobrze karm szczurke, musi dostawać sporo białka. No i dobrze by było, żebyś oddzieliła ją od jej siostry. Druga samica może niepokoić przyszłą mame a nawet zagryźć młode.
Swoją drogą to nic dziwnego że samica jest w ciąży, pisałaś że masz je z galerii Dominikańskiej, byłam tam niedawno, szczury nie podzielone wg płci już sie 'zabawiały'  ::) Oby druga nie była w ciąży...
Jeśli będzie Ci potrzebna jakaś pomoc, pisz śmiało. Mieszkam blisko Wrocka, jutro nawet będe. Służe pomocą ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
kinia1345
Posty: 58
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 10:50 am
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: kinia1345 »

O jaką pomoc ci chodzi ? :-> Nie no dałam im mleka no i ta co jest u niej podejrzenie ciąży to wypiła prawie wszystko, a ta druga to tylko troszkę. Prawdopodobnie dostanę klatkę od bratowej, a jeśli nie to kupię sama, ale kiedy będę miała je rozdzielić ?
,,Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył Cię z gry''
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: Nina »

Kinia, każdą szczurzą pomoc ;)  Dziewuszki powinnaś rozdzielić jak najszybciej. Jeśli jedna już buduje gniazdo, może niedługo urodzić a wtedy będzie za późno na przeniesienie. Połączyć z powrotem można dopiero po oddzieleniu młodych.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
kinia1345
Posty: 58
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 10:50 am
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: kinia1345 »

Tyle, że to nie jest pewne. Owszem szczurzyca z dnia na dzień jest większa mimo, że mało je, ale to gniazdo to bardziej robi dlatego bo żeby było im cieplej zwłaszcza, że ta druga też jej pomaga. Więc jak mam interpretować to zachowanie ?
,,Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył Cię z gry''
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: sophiya »

kinia, mam nadzieję że nie dałaś im mleka od krowy?

Szczurzynki trzeba oddzielić JUŻ, bo nie wiadomo kiedy będzie rozwiązanie. A to, że śpią razem i wspólnie budują gniazdo to naturalne, w końcu są panienkami. Jednak jedna z nich urodzi i miejmy to na uwadze :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”