Dwa szczuraki, dwa koszaki, cztery ptaki i dzieciaki

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: szczurzyce z lancre - nowe fotki...

Post autor: yss »

dziś przez pewien czas mała flarka zabawiała się na kanapie z esme i lily.
esme chyba ją lubi naprawdę. nie robi jej żadnego kuku i dała sobie umyć kawałek plecków.
lily nie fuczała! ani razu nie zrobiła nawet jednego małego fufu. i nikogo nie pobiła.

za to ktoś pobił lily. lily ma ugryzione plecki. żal mi jej trochę ale nie za bardzo. może dlatego złagodniała w stosunku do maluszka. maluszek przepychał się dziś koło niej i wąchał jej kuperek a lily nic na to.

wspólnej klateczki na razie nie próbujemy......
ten się nie myli, kto nic nie robi
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Odp: szczurzyce z lancre - nowe fotki...

Post autor: merch »

Z mich obserwacji wynika ,ze przy dolaczaniu nowego czesto stare bija sie miedzy soba, nie wiem na ile to na nowo ustalanie herarchi, na ile efekt ogolnego podenerwowania, u mnie raz byl to efekt nie wyzycia sie na owym po nieudanym laczeniu( agrsja) rozdzielilam szczury i szczurzyca wrocila do starego stada tam obila sie z wlasna corka i potezie ranila inna szczure ze stada. Efekt jeszcze mniejsza chec do laczenia we mnie .
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: szczurzyce z lancre - nowe fotki...

Post autor: Telimenka »

jejciu zeby tak ladnie szlo jak na kanapce  ;D.
trzymie kciuki za mala Flarke,zeby sie ladnie polaczyla ze stadkiem.
Dobrze ze lily spokojna była w koncu pod czulym okiem mamy Yss nie moglo byc inaczej ;P
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Odp: szczurzyce z lancre - nowe fotki...

Post autor: odmienna »

ta mała, ma taki temperament, że gotowa całe stado porozstawiać po kątach i znowu lily nie będzie miała warunków by się porządnie wyspać  ;)
- do tego co pisze merch: wynika z tego, że szczury są jednak bardziej podobne do ludzi, niż się powszechnie sądzi  :-\
Obrazek
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Odp: szczurzyce z lancre - nowe fotki...

Post autor: Landrynka »

Gratuluję nowej szczury, jest super - jak i reszta stada.
ja też trzymam kciuki za flarkę

ps yss: co ty robisz z tymi zdjęciami, że się pół godziny ładują?
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: szczurzyce z lancre - nowe fotki...

Post autor: Nina »

Mała jeszcze sobie stado poustawia  :D U mnie przy łączeniach też bywały bójki w 'starej gwardii' ;)
Trzymam kciuki za łączenie :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Paweł69
Posty: 672
Rejestracja: wt gru 19, 2006 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

Odp: szczurzyce z lancre - nowe fotki...

Post autor: Paweł69 »

yssku ja już gRATulowałam nowego szczura, ale teraz gRATuluję Ci/Wam oficjalnie  ;D
oboje z pawłem obstwialiśmy, że zakochasz się w maleńkiej Flarce :D
jak idzie łączenie Flary z bandytkami?
czy akt wrogości jakoś się goi i czy Perdita, kochana "czarna owca" ma jeszcze tendencje do robienia wycinanek na małym ciurku?
jak Lily, rozpieszczony dzieciak, reaguje na całą tą skomplikowaną sytuację?
co na placu boju?  :D
JESTEM KOBIETĄ :)

ZAWSZE z NAMI GUCIO,CEZAR, ŻWIRCIA,MUCHOMORCIA,NIKITA,SHILA,KRUSZYN,JUNIOR, DUDUŚ, POLDEK, JACEK, PLACEK, NEON, IGNIS [ * ]
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: szczurzyce z lancre - nowe fotki...

Post autor: yss »

na placu nico, tyle że jestem bliska zawału jak mała podchodzi do perdity.
ranka już się w sumie zagoiła.
dziś perdita znalazła miseczkę z rodzynkami i ukradła sobie jedną a mała jak na sznurku poleciała do niej zabierać jej to z pyska [za grosz instynktu samozachowawczego]. i nagle! perdita nie przegryzła jej tętnicy, tylko pisnęła i odwróciła się.
mała bezbłędnie wyczaiła że gytha jest w stadzie na szarym końcu. lata za nią i skacze jej na plecki i chce wywrócić, żeby się z nią bawić, gytha krzyczy ucieka i odpycha ją nogą.
skacze tez na lily, ale to już mnie nie przyprawia o ataki serca, bo lily kopie ją i ucieka. nie fuczy. nie stroszy się. zdarza się że lily przełazi małej pod brzuszkiem, nie wykazuje już oznak agresji.

szczury codziennie [kilka razy dziennie] spotykają się ze sobą, razem albo w mniejszym gronie :)
lily zamknięta na próbę z małą w klatce wpadła w panikę. ale wpadła w panikę już po tym jak wyjadła małej co nieco z miseczki i oskubała suchy chlebek.

czyli wczoraj i dziś nikt pętakowi nie przyłożył. wczoraj spotkała tylko miłe szczury, żeby nie oberwać na bis dzień po dniu. dziś spotkała całe stado [a moje oczy próbowały patrzeć na 7 stron naraz]
mała ciągle usiłuje przegryźć pręciki żeby dostać się do tych fajnych, dużych, puchatych zabawek...


merch: lily ktoś ugryzł, ale nie miało to związku z łączeniem bo wtedy jeszcze łączenia nie było.
gycie zszedł strup z powieki - okazało się że miała solidne zadrapanie, jeśli nie ugryzienie, nad okiem, ale ona jest tak nierówno czarna że nie zauważyłam :( one normalnie robią sobie kuku, głupie flądry. starzeją się czy jak? piorą się nieraz dość bezwzględnie.

18/19 grudnia dzieci cezara kończą rok.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: szczurzyce z lancre - nowe fotki...

Post autor: Telimenka »

hehe a u Ciebie yss kto jest na samym szczycie stadowego rzadzenia?  ;). Perdita nie miala serca takie male slodkie krzywdzic, Flarka juz ja rozgryzla. Biedna Gytha.. zneca sie nad nia mala Torpedka. Czyli ogolnie raczej kolorowo to wyglada?Mowie o laczeniu

Yss moze jakies foteczki?  :)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: szczurzyce z lancre - nowe fotki...

Post autor: yss »

tak szczerze to nie chce mi się robić fotek :)
flara bardzo szybko rośnie, jest o jakieś 3 - 4 cm krósza od lily, tylko 3 razy chudsza :) czyli już nie taki maluszek, ale cały czas ma uszka nietoperza i jest bardzo zabawowa. obowiązkowo pierwszą czynnością po wstaniu rano jest bójka z maluszkiem :)
na szczycie stada stoi perdita, za nią esme. obie tłuką szynszylę i lily, co jest dość smutne bo one strasznie głośno wrzeszczą.

znów odgryzły jedno mocowanie koszyka do spania. koszyk jest przekrzywiony o 30 stopni od poziomu, szczury śpią w tej obniżonej połówce koszyka, a esme w pięknie wymoszczonym digging boxie [znowu!]

landrynka: u mnie zdjęcia się otwierają w 2 sekundy...
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Odp: szczurzyce z lancre - nowe fotki...

Post autor: Landrynka »

no to nie wiem, co jest z nimi nie tak. może chodzi o przeglądarkę? ja mam firefoxa.

mi tez sie zdjęć robić nie chce, a właściwie ich wysyłać do neta.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: szczurzyce z lancre - nowe fotki...

Post autor: yss »

dzieciaki, wszystkie 7, spędził noc razem w klatce flarki :)
lily odgryzła hamak :/ co nie spodobało się flarce.
dziś zgodnie zjadły już 2 śniadania.
zaraz posprzątam gruntownie wolierę, wszystko wymyję, może poprzestawiam jak mi się uda :) i wpuszczę śliczne stadko, niech się bawi. :D a raczej niech śpi.

w tej chwili nie śpi przytulona do innych szczurów, ale obok. porozkładały się na szmatkach, po kątach w kuwecie [ciekawe dlaczego nie w hamaku :P] ale wcześniej widziałam urodzą scenkę jak hamak był jeszcze cały i napchało się tam z 5 sztuk, widziałam wystający pyszczek flarki [siedziałam na krześle i pilnowałam bydląt do 2 w nocy] i nagle na ten pyszczek położył się inny pyszczek [szynszylka].

teraz śpią w zasadzie każda sobie, magrat spłaszczona na wiszącej resztce hamaka. połamały i pokruszyły wapienko flarki. w ogóle jest demolka w środku, bo w nocy były jakieś boje.

flara, jak wróciły razem z wybiegu i okazało się że tym razem nikt jej nie zabierze szczurów, bardzo się ucieszyła. biegałą za szczurami i przewracała je. wtedy krzyczały a zadowolona flara trzymała je rączkami :) żeby nie wstały. pobiła się o pojnik z gythą. i w ogóle było dość zabawnie :D

no to tyle na razie :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: szczurzyce z lancre - nowe fotki...

Post autor: yss »

ciury cały dzień przespały w kuwecie klatki flary.
pod koniec do oberwanego hamaka w którym nie zmieściłby się nawet 1 szczur [bo musiałby leżeć pionowo] zapakowało się 5 szczurów [flara na samo dno]. zgodnie leżały pionowo a ogony wisiały poplątane jak dżdżownice.

szczury już w wolierze. dostały paszę, zjadły, pomału rozkładają się po kątach, flara cały czas zwiedza, wygląda na oszołomioną i zagubioną, testuje różne wejścia i zejścia.

właśnie naprała ją esme. trzymała bidulkę na pleckach bardzo długo. potem napadła na nią perdita i ugryzła w ogon [na szczęście nie mocno]. maluch nawiał do koszyka od spania, siedzi obok lily szynszylki i pociesza się znalezionym chrupkiem z karmy. esme i perdita obrażone na cały świat będą chyba spać na półce.

łączenie zakończone sukcesem.
jeszcze kilka wywrotek na plecki, bo nowicjusza trzeba odpowiednio ustawić, i jak sądzę powróci spokój :D ale stado będzie liczyło 7 sztuk :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
dimi
Posty: 136
Rejestracja: sob lis 03, 2007 12:16 pm
Lokalizacja: Bytom.

Odp: szczurzyce z lancre - nowe fotki...

Post autor: dimi »

gratulacje ;) moje dziewczyny po 48 godzinach wzajemnego ignorowania, pobiły się troszeczkę i ładnie razem śpią. cud xD

Zumi, 2 razy mniejsza od Comy, dominuje w stadzie xD
--
Mówił, że to nie jego świat
Pragnął wrócić tam, gdzie się rodzi dusza
Gdzie zostawił tą najważniejszą rzecz
Wielką przyjaźń i miłość ponad śmierć
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: szczurzyce z lancre - nowe fotki...

Post autor: Telimenka »

suuper ;) nie watpilam ze sie uda. Panienki musialy wiedziec ze pokochaliscie ta mala  ;)
ciesze sie ze wszystko sie udalo i mimo tego ze Yss sie nie chce to moze kiedys sie zachce
ja czekam na foteczki bo ladne masz Panny  ;)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”