kolczykowanie(się)

Dział, w którym zamieszczamy ankiety i organizujemy konkursy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

kolczyk w nosie/jezyku/brwi?

Czas głosowania minie ndz lut 07, 2106 7:28 am

dziekuje, posiedze
146
31%
mam juz :)
250
53%
fuuu!
74
16%
 
Liczba głosów: 470

Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: kolczykowanie(si?)

Post autor: Nina »

Mortycja, nie przeszkadza. Przynajmniej tak twierdzą osoby które mają aparat i kolca ;) Ja mając kolca w języku też nie widze powodu czemu miałby przeszkadzać :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: kolczykowanie(si?)

Post autor: Ausaya »

Słuchaj, nie ma zadnego problemu. Ja mam aparat na gore i na dol i dwa kolce w jezyku i nic zlego sie nie dzialo. Raz mi sie zamek odkleil jak kolczyk przygryzlam, ale to nic takiego :)
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Awatar użytkownika
Mortycja93
Posty: 198
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 12:31 pm
Lokalizacja: Toruń

Odp: kolczykowanie(si?)

Post autor: Mortycja93 »

Aha, dzięki wielkie za info no to przynajmniej nie będę się już zamartwiała :P Teraz znaleźć tylko kogoś kto przekuje mi język i niczego nie spaprze bo czytałam że jak przebije się żyłę lub coś tam innego może nie być za dobrze ;  / 
Ze mną : Nefri, Czarna
Po drugiej stronie : Mortycja [']
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: kolczykowanie(si?)

Post autor: Ausaya »

Jedyne co moze sie stac to moze byc klops jak sie trafi na nerw, wtedy niestety jezyk jest do polowy sparalizowany i jest kiepsko. Sa mity ze mozna sparalizowac pol twarzy ale pytalam o to mojego znajomego ktory jest lekarzem i powiedzial ze nie ma takich nerwow w jezyku...
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Awatar użytkownika
justme
Posty: 105
Rejestracja: pn lis 05, 2007 6:14 pm
Lokalizacja: Szczecin

Odp: kolczykowanie(si?)

Post autor: justme »

Trafienie na nerwy to nie jedyne ryzyko. Jest też szansa, że kolczyk będzie krzywo, nie w ym miejscu, co powinien, albo dostaniesz na początek za krótki.

I w żadnym wypadku nie rób u kosmetyczki. Spotkałam się z tym, że one pępek przekłówały pistoletem do uszu. Poszukaj na forach o piercingu odpowiednich informacji o studiach w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: kolczykowanie(si?)

Post autor: Ausaya »

wiesz, to tez zalezy jak masz ulozone zyly, czasem po prostu nie da sie zrobic prosto (tak jak u mnie). Minimalna dlugosc kolczyka na przeklucie to 18 mm wiec najlepiej wczesniej kupic samemu zeby nie bylo takich historii.

Tak, kosmetyczki to ogolnie rzecz straszna, dlatego albo w studiu albo i piercera ktory sie na tym zna, teraz to jest coraz wiecej takich ludzi wiec nie powinno byc problemu. Zawsze lepiej juz te pare km podjechac do goscia niz pozniej zalowac, jednak kazdy kolczyk to jest duza ingerencja w organizm i nie ma co na tym oszczedzac.
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Awatar użytkownika
justme
Posty: 105
Rejestracja: pn lis 05, 2007 6:14 pm
Lokalizacja: Szczecin

Odp: kolczykowanie(si?)

Post autor: justme »

a tam, nawet podjeżdżać nie trzeba, Roni czy Misiek54 regularnie odwiedzają większe miasta, a u nich to nawet pewniej niż w studiu
Awatar użytkownika
Mortycja93
Posty: 198
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 12:31 pm
Lokalizacja: Toruń

Odp: kolczykowanie(si?)

Post autor: Mortycja93 »

justme a czy wiesz może w jakiej cenie Misiek54 i Roni przekuwają? I kim oni są, zajmują się piercingiem? Czy to trzeba później czymś przemywać jeśli tak czym i ile to ok. kosztuje?
Ostatnio zmieniony wt gru 25, 2007 11:47 pm przez Mortycja93, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze mną : Nefri, Czarna
Po drugiej stronie : Mortycja [']
Awatar użytkownika
justme
Posty: 105
Rejestracja: pn lis 05, 2007 6:14 pm
Lokalizacja: Szczecin

Odp: kolczykowanie(si?)

Post autor: justme »

prosze bardzo

roni:
http://www.piercing.kwidzyn.org/

misiek:
http://misiek54.getphoto.pl/

na stronach są ceny i wszystkie inne potrzebne informacje :)
Awatar użytkownika
Mja
Posty: 236
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 7:53 pm
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Odp: kolczykowanie(si?)

Post autor: Mja »

Może mi ktoś powiedzieć, jak to działa? ^^

Obrazek

Co to za kolczyk? W ogóle jak to się trzyma?!
Obrazek <= Mat
Wiercik, Bombka, Biała & Mat
w sercu: Zuzia, Klara, Matylda, Ofelia, Balbinka, Telimena, Krystyna, Piszczałka & Patuś
Awatar użytkownika
justme
Posty: 105
Rejestracja: pn lis 05, 2007 6:14 pm
Lokalizacja: Szczecin

Odp: kolczykowanie(si?)

Post autor: justme »

Mja, to jest micro dermal, tu masz wszystko o tym kolczyku
http://wiki.bmezine.com/index.php/Microdermal
Awatar użytkownika
Mja
Posty: 236
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 7:53 pm
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Odp: kolczykowanie(si?)

Post autor: Mja »

Kurcze, i to nie wypada? Całkiem ładne, czy ten typ kolczykowania jest powszechny w Polsce? Tzn, czy miałabym problemy, żeby znaleźć kogoś, kto by mi takie cudo miał zrobić?

Mieszkam w Łodzi ;D
Obrazek <= Mat
Wiercik, Bombka, Biała & Mat
w sercu: Zuzia, Klara, Matylda, Ofelia, Balbinka, Telimena, Krystyna, Piszczałka & Patuś
Awatar użytkownika
bastet
Posty: 44
Rejestracja: pt gru 07, 2007 12:04 pm
Lokalizacja: wrocław

Odp: kolczykowanie(si?)

Post autor: bastet »

Jaki zaje...isty..
TAk sobie czytam o kolczykowaniu ja bym w zyciu nie poszla do kosmetyczki sie przebic jedyna dopuszczalna strefa jest ucho a wlasciwie jego platek czy jak to sie nazywa..
Nina-jak Ci sie marzy maly industrial czy wogole /ort jakis inny naprawde poelcam studio blackdeath na swidnickiej(wchodzi sie w takie przejscie  naprzeciwko Hotelu Monopol)ludzie sa hmm dosc orginalni ze tak powiem...ale naprawde sie znaja na tym co robia.Nie wszystkim pasuje ich "image"i specyficzne zachowania.Ale ja wlasnie przez te zachowania sie odstresowlam przed moim 1wszym kolczykiem..
A ja juz mam ze 3 pomysly na nastepne kolczyki,,w sumie powstrzymuje mnie tylko brak kasy hyhy
Ostatnio zmieniony śr gru 26, 2007 11:59 am przez bastet, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
justme
Posty: 105
Rejestracja: pn lis 05, 2007 6:14 pm
Lokalizacja: Szczecin

Odp: kolczykowanie(si?)

Post autor: justme »

Mja, raczej nie ma z nimi problemu, oczywiście, jest szansa, że wyjdzie (jak każde powierzchniowe przekłucie). Kosztuje 100-120 zł (mniej, jeśli przyjdziesz z własnym kolczykiem). Jest szansa, że w studiu akurat nie będąmieć takich kolczyków i będziesz musiała trochę poczekać, ale zamówią je i przyjdą w ciągu tygodnia :)

najlepiej rozeznaj się troszkę w studiach (pod kątem kolczyków, nie tatuaży. Często studio gdzie robią swietne tatuaże, nie ma pojęcia o kolczykach).

Sama mam na niego ochote, ale to za jakiś czas dopiero (jestem bardzo wrażliwa na ból i na dodatek boję się tych szczypiec do przytrzymania skóry :P bolą bardziej niż przekłucie)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: kolczykowanie(si?)

Post autor: Nina »

bastet pisze: Nina-jak Ci sie marzy maly industrial czy wogole /ort /ort jakis inny naprawde poelcam studio blackdeath na swidnickiej(wchodzi sie w takie przejscie  naprzeciwko Hotelu Monopol)ludzie sa hmm dosc orginalni ze tak powiem...ale naprawde sie znaja na tym co robia.Nie wszystkim pasuje ich "image"i specyficzne zachowania.Ale ja wlasnie przez te zachowania sie odstresowlam przed moim 1wszym kolczykiem..
A ja juz mam ze 3 pomysly na nastepne kolczyki,,w sumie powstrzymuje mnie tylko brak kasy hyhy
W sumie myślałam o pójściu na Kotlarską, tam już byłam kilka razy, wesoło było, przy przekłuwaniu języka mało ze śmiechu nie umarłam siedząc z rurką od igły w ozorze :P No i ostatnio na forum o tej tematyce czytałam opinie o wrocławskich studiach, polecali głównie Kotlarską. Zobacze jak to będzie. Na urodziny dostałam sporo kasy więc kto wie, może po wyjściu ze szpitala sie podziurawie  ;D
Też mam troche planów co do kolców. Chciałabym kółeczko na wardze, ale obawiam sie, że moja mum sie nie zgodzi... Może na wakacjach. Ale co do uszu plany też są, chciałabym co najmniej 3 kolce, 2 helixy i industriala :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ankiety i Konkursy”