pamelkowe ogony :>

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Pamelka666
Posty: 255
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 12:44 pm
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Re: PaSzczurki Pamelki666

Post autor: Pamelka666 »

hm, bardzo błyskawicznie. ;/ zapoznałam na neutralu, tam biegały jakieś 3 godzinki. potem do wyszorowanej klatki wsadziłam całą 5 obserwując ich dokładnie. po jakimś czasie było normalnie, noc mineła spokojnie. około południa, następnego dnia Mafcik zaczeła piszczeć - doszło do 'bitwy o przewodnictwo stada', task mi sie wydaje. po jakimś czasie znormalniała i baardzo sie zaprzyjaznila z Bluesem...
Awatar użytkownika
Pamelka666
Posty: 255
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 12:44 pm
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Re: PaSzczurki Pamelki666

Post autor: Pamelka666 »

Oto zdjęcia reszty czworonogów ;)

Pamela (Dog de Bordeaux, 8 letnia najcudowniejsza i najmądrzejsza sunia)
Obrazek
Obrazek

Elton (2 letni Devon Rex, spasiony kastrat...)
Obrazek
Obrazek

Ogony ;)
Obrazek
Obrazek



Więcej zdjęć następnym razem, bo mój internet odmawia współpracy ;/
Awatar użytkownika
Pamelka666
Posty: 255
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 12:44 pm
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Re: PaSzczurki Pamelki666

Post autor: Pamelka666 »

Dzisiaj ważyłam szcury:
-Blues: ok. 380g
-Mafia: ok. 230g
-Cappuccino: ok. 240g
-Klerka: ok. 240g
-Tiru: ok. 240g

Blues, mój grubasek. Mafia przytyła, ale nadal trzyma sie tytułu Chudzielca Roku xD Musze je spaść... :D żeby takie kochane kluchy były...

Blues to siła spokoju. Dziewczyny ogą z nim zrobić wszystko! Blues leżał, Kler siedziała na nim i się myła! Cappu sobie zrobiła poduszkę, poukładała go, żeby było jej wygodnie. Cappi Blues strasznie się zaprzyjaźniły. Szczurzyczka mu znosi jedzenie (hahah! tworzy się pogański kult ku czci Bluesa!)...

Tyle u mnie i u ogonów. Jak zmienić hasło? Bo nie moge dojść do tego xD
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: PaSzczurki Pamelki666

Post autor: odmienna »

1. moim zdaniem, szczur poniżej 700 gram- to drobniutki szczur- tak mnie rozbestwiły kwarki I, III, i IV - ok kilograma szczura każdy; V (570g)i VI(nie ważony, ale też ok 500) - ciągle wydają mi się malutcy :D
2. jak się czyta o stosunkach panujących w Twoim stadzie, to aż zazdrość ogarnia :) Blues jest naprawdę czrujący :)
3. hasło- w profilu; we właściwościach konta.
4. ;D drugie od góry zdjęcie Pameli: a, bójżesz Ty się wszelkiej mocy! żeby przyjaciółce takie zdjęcie zrobić!!!! każdy, no dosłownie każdy szczegół zwala z nóg; te rozwalone na trawie uszyska, ślepia, nos, zębisko straszliwe no i ta bródka..... piękna jest, ale powagi wszelkiej publikując to zdjęcie ją pozbawiłaś! :D
Awatar użytkownika
Pamelka666
Posty: 255
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 12:44 pm
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Re: PaSzczurki Pamelki666

Post autor: Pamelka666 »

ja też chce takie wielkie szczury jak odmienna! XD sterydy jakieś dam ;D
Blues faktycznie, w stosunku do szczurów cudownie. Euforia mineła. Łączenie udane, lecz Blues, nie jest taki jaki chciała bym żeby był. Nie lubi podnoszenia, ucieka przy braniu na ręce... Jak jest już na kolanach to jest miziasty, ale jak przenosze go np. z łóżka na klatkę to on zeskakuje (hm... spada ;/) i biegnie w swój ulubiony kąt w pokoju...
Pamela, moja Fąferzyca najukochańsza to cudowne stworznie, przy czym smieszne :D ostatio robilam jej zdjecie... i pokazało mi język!
Awatar użytkownika
Pamelka666
Posty: 255
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 12:44 pm
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Re: PaSzczurki Pamelki666

Post autor: Pamelka666 »

:( :( :(
smutno, bo prawdopodobnie mam alergie na ogony. od 3 miesięcy kaszlę, miałam niby apalenie płuc, ale kaszel nie prezszedł. dostałam leki niby na alergię. niby, bo po przeczytaniu ulotki okazało się że są na astmę...
szczury są w innym pokoju, a ja biorę przez tydzień leki. jeśli przestanę przez tydzień kasłać, a gdy wrócą ogony zacznę znowu i na estach wykarze, że mam alergie na nię, bede musiała powiedzieć: Adios Szczury...
wg. mnie nie mam alergi na szczury, tylko na Cats Dreama, którego mam mi każe używać (bo sie nie rozsypuje). przez jakieś 1,5 tygodnia miałam trociny Chipsi i kaszel powoli ustawał, ale mama stwierdziła że w całym domu są trotki i mam cats dreama używać... albo astmę. bo jak się człowiek zmęczy na w-f'ie i strasznie kaszle, to raczej nie jest to uczulenie, he? :-\

kolejne :( :( :(
może jestem jakaś przewrażliwiona, ale wydaje mi się, że brzuch dziwczyn dziwnie się zaokrąglił... Mafia (jak nigdy) nie śpi w hamaku, tylko w gniazdku które zrobiła z sianka... yh, mam nadzieje, że Blues to napewno kastrat. czy szczur może być wnętrem/wnęterem (nie wiem jak to się pisze, ale u koni jest tak, że nieraz jądra nie są na wierzchu, tylko w środku i wygląda jak kastrat...)???
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: PaSzczurki Pamelki666

Post autor: odmienna »

sssstraszne rzeczy! mam nadzieję, że nie masz alergii a już mało prawdopodobne, że na szczury (to rzadsze, niż się powszechnie sądzi); jednak, że na cats dream- jeszcze mniej prawdopodobne... testom wszelkim się poddaj- bo wiedzieć co jest przyczyną problemu, to podstawa. Będzie dobrze.
Tu na Forum, już dyskutowano nt. wnętrostwa szczurków- niestety- możliwe. ale bez paniki; skąd miałaś informację, że Blues to kastrat? chyba powinien mieć jakąś bliznę (szczerze mówiąc- nie widziałam szczurzego kastrata). Sądzę, że gdyby ktoś, kto Cię o tym informował nie wiedział co mówi- powiedziałby Ci, że to samiczka. Nie martw się na zapas :)
Awatar użytkownika
Pamelka666
Posty: 255
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 12:44 pm
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Re: PaSzczurki Pamelki666

Post autor: Pamelka666 »

odmienna, jak przystawiam nos do klatki z samym, czystym cats dreamem to kichać mi sie chce, że hej! na szczury napewno nie mam alergi... moge miec nos w ich futerku długi czas i nic.
Blues nei ma jąder. pochodzi z kastrowanego oraz sterylizowanego (niewiedomo, czy sterylizowanego do końca) stadka. dotka mowila, ze to napewno nie jest samiec pelnojajeczny, mam nadzieje, ze to prawda... ale to zachowanie Mafki to dziwne, bo ona, wielka pani, nigdy nie spała na sianku, a jak wszystkie hamaki bly w praniu to spala w msce z zarciem...
mam nadzieje, ze nie bede miec gromadki...
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: PaSzczurki Pamelki666

Post autor: odmienna »

to spróbuj zmienić ściółkę na kukurydzianą- droższa, ale tańsza niż leki na alergię :/
- też mam nadzieję, że żadna panna nie jest przy nadziei- ale jakbyco.. eeeeeee nie będzie tak źle. ;)
Awatar użytkownika
Pamelka666
Posty: 255
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 12:44 pm
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Re: PaSzczurki Pamelki666

Post autor: Pamelka666 »

mum tez powie ze rozsypują... zastanawiam się nad bawełianą. nienawidze jej, ale hm, dla ogonów pośiwece wszystko. dzisiaj wyczyscilam klatke - wsypalam cats dreama, kupie niedlugo kukurrydziana i tyle...
wiedzorem, jak leze w lizku caly czas mysle o tym czy beda maluchy, czy nie... okaze sie za jakies tydzien-dwa... pozostaje mi czekac...
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: PaSzczurki Pamelki666

Post autor: Landrynka »

mi się też jakieś kilka tygodni temu Leia zaokrągliła ::) . A z żadnym facetem kontaktu nie miała ;) .
no dobra miała, ale był to niemożliwiespasionynapewnokastrat- Elmo :D . więc może to normalne u szczurzyc w tym wieku.
Czegoś trochę nie rozumiem. Dla twojej mamy ważniejszy jest idealny porządek, czy twoje zdrowie :o ?
Ja kichałam od trocin animalsa. Od catsa może trochę.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
Pamelka666
Posty: 255
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 12:44 pm
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Re: PaSzczurki Pamelki666

Post autor: Pamelka666 »

hm, mam nadzieje, że tylko się jej bruch zaokrąglił a nic więcej. hm... moja mum dziwna jest. spróbuje ściółki kukurydzianej, ona jakoś pachnie? łatwo będzie się ją przesiewać :D
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: PaSzczurki Pamelki666

Post autor: Landrynka »

możesz tez na próbę przez kilka dni używać ręczników papierowych. ale to chyba straszny syf będzie.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Hexa
Posty: 72
Rejestracja: czw cze 07, 2007 5:52 pm
Lokalizacja: Gubin

Re: PaSzczurki Pamelki666

Post autor: Hexa »

Cat's Dream to sprasowane trociny, a na nie czesto sie ma alergie, wiec mozesz miec rowniez na CD.
Sproboj np. zwirku dla kotow, jest dosc tani, nie rozsypuje sie zbytnio (a jesli zalezy Ci na szczurach to zmiec raz dziennie naookolo klatki, albo zrob oslonke na klatke z pleksi) i nie powinien uczulac.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: PaSzczurki Pamelki666

Post autor: limba »

Kukurydziana nie ma właściwie zapachu, jest też niby o zapachu cytrynowym, ale koło cytrynowego zapachu to nawet chyba nie leżało. ;)
Kukurydziana tez sie troche rozsypuje, chyba wlasciwie nie ma sciolki ktora sie nie sypie, no moze faktycznie poza bawelna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”