[NIEPOROZUMIENIA] problemy w stadzie, aresja, piski, wrzaski

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
zmijka24
Posty: 125
Rejestracja: pn lut 23, 2004 1:10 pm

Roznorodnosc chcaraktrow

Post autor: zmijka24 »

nie ma krwi:))i z dominacja jest roznie raz jeden raz drugi
pozdrawiam
Kasia - szczurki:Golum&Zgredek i myszka:Stuart
Kamil (milka)

Roznorodnosc chcaraktrow

Post autor: Kamil (milka) »

no to jak u mnie - spoko jest one sie bawia i dobrze bedzie nie martw sie
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Roznorodnosc chcaraktrow

Post autor: krwiopij »

nie rozdzielaj! wszystkie dzieciaki bija sie i szarpia... tak to juz jest... chlopaki musza jakos pobawic sie, rozladowac energie i ustalic hierarchie... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

Roznorodnosc chcaraktrow

Post autor: myszka »

Niw ma czym się przejmować..to takie "niewinne" zabawy :D
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Roznorodnosc chcaraktrow

Post autor: ESTI »

Moje dziewczyny non stop się kotłują, ale jest to dla nich czysta zabawa. Czasami są piski, ale nic więcej złego się nie dzieje, więc jestem spokojna. Czasami muszą powalczyć o dominację. :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

gryzie resztę stada.

Post autor: susurrement »

nie wiem czy w dobrym dziale i nie wiem czy tematu nie powtarzam, ale nic na ten temat nie znalazłam a potrzebuje rady. jeśli dubluje temat - proszę o nakierowanie mnie na podobne.

Pumba i Timon to bracia. mieszkają razem od zawsze. dłuższy czas temu, po kastracjach i sterylizacji, dołączyłam do nich Tori. z łączeniem nie miałam praktycznie żadnych problemów. dominowali się od zawsze, ale krew się nie lała i pisków zbytnich nie było. wydaje mi się jednak, że hierarchii nie ustalili do dziś. za każdym razem kto inny kogo innego na plecki przewraca. mimo to, widać, że Tori jest władcza, Timon ciapowaty, a Pumba niby taki spokojny, ale.. no właśnie. ponad tydzień temu zauważyłam na ciele Timona strupki. pani dr orzekła, że to pogryzienia. obserwuje ich od tamtego czasu - strupków przybywa, ale tylko Timonowi, a z klatki często słychać piski. wczoraj usłyszałam przeraźliwy pisk, a jak podeszłam do klatki - z norki wychyliła się główka Timona, który miał zakrwawioną rankę na brodzie. oprócz niego w norce był Pumba, zatem wnioskuję, że on jest sprawcą tych pogryzień. Timon jest zastraszony, smutny i odizolowany, a ja nie wiem co robić. zawsze z Pumbą byli nierozłączni, ale Tori trochę popsuła ich kontakty. dlatego myślałam, że sytuację poprawi czwarty osobnik w stadzie i przygarnęłam malucha, mając nadzieję, że podda się dominacji reszty i jakoś się te przyjaźnie porozkładają między nich i nikt nie będzie odrzucony.
maleństwo jeszcze z nimi nie mieszka, bo Tori na nią fuka i boję się je zostawić. poza tym mała okazała się być niezłą dominatorką i wariatką. skacze po nich jak pchła, a oni się denerwują. ale nikt prócz Tori nie przejawiał w stosunku do niej agresji. a dziś zauważyłam na ciele malucha porządne ugryzienie..
i już kompletnie nie wiem co robić :(
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
klakier
Posty: 31
Rejestracja: pt gru 28, 2007 12:23 pm
Lokalizacja: szczytno/olsztyn

Re: gryzie resztę stada.

Post autor: klakier »

a dawno samce były kastrowane, może zostały im resztki testosteronu i tłuką się o samicę.
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: gryzie resztę stada.

Post autor: susurrement »

dokładnie 23 listopada.
ale oni się nie tłuką, Timon nic mu nie robi. czasem go zdominuje, ale nie jakoś intensywnie, bardziej tak "dla zasady" chyba.
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: gryzie resztę stada.

Post autor: susurrement »

podnoszę i ponownie proszę o rady.
bo niestety nic się nie zmieniło, Timon ma coraz więcej pogryzień i w dwóch miejscach nieco wygryzione futro..
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: gryzie resztę stada.

Post autor: sophiya »

hmmm. susurrement, wygląda na to, że najbardziej pomógłby mu spokojny kolega.
Awatar użytkownika
klakier
Posty: 31
Rejestracja: pt gru 28, 2007 12:23 pm
Lokalizacja: szczytno/olsztyn

Re: gryzie resztę stada.

Post autor: klakier »

Skoro się nie tłuką a pojawiła się wygryzina sierść to może to pasorzyty skóry. Np świerzb, może spróbuj je ivermektem potraktować (wszystkie).
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: gryzie resztę stada.

Post autor: S. »

Preferuję najpierw konsultacja z weterynarzem - specjalistą od szczurków, a potem leki. My (ludzie) nie jemy np. antybiotyków bo boli nas gardło, idziemy najpierw do lekarza.
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: gryzie resztę stada.

Post autor: susurrement »

na samym początku jak to się pojawiło - byliśmy u weterynarza. p doktor oglądała pod mikroskopem ucięty strupek z takiej ranki i niczego się nie dopatrzyła. profilaktycznie zostali zsypani jakimś białym proszkiem na pasożyty i mam obserwować. pojedyncze strupki widziałam też u Pumby i malucha, ale to dosłownie pojedyncze. chyba znowu będzie trzeba się wybrać..

fakt, nie tłuką się. jedynie tylko bardzo intensywnie się iskają. może zbyt intensywnie?
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Nordic...
Posty: 37
Rejestracja: pn mar 19, 2007 7:48 pm

Re: gryzie resztę stada.

Post autor: Nordic... »

wiecie co ja mam taki sam problem tylko do nie są pasozyty dwaj nierozłaczni bracia zaczeli sie gryźć, tzn jeden gryzie a mianowicie Benek. Gryzie tak dotkliwie ze Ryjek ma cały kark, plecy w strupach i pyszczek tez ;/ czasem zdaże interwieniowac ale nie zawszae, ostatnio mi sie nie udało i Ryjek wyszedł z klatki z całym pokrwawionym pyskiem .... Benek nie odnosi żadnych urazów, on tylko gryzie ... macie jakis pomysł co zrobic ? odseparować je moze na jakis czas aż mu sie wszystko wygoi ???
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: gryzie resztę stada.

Post autor: S. »

Separacja na czas wygojenia się skóry i zniknięcia strupów może pomóc.
Być może sanitariusz Benek "zmienia opatrunki" Ryjkowi, tzn. siąga mu ze skóry te paskudne strupy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”