[Kraków] - "przypadki" na świecie;)

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

assis
Posty: 23
Rejestracja: czw sty 24, 2008 8:20 pm

[Kraków] - "przypadki" na świecie;)

Post autor: assis »

Witam
Zgodnie z waszymi radami udzielonymi mi tu ---> http://szczury.org/viewtopic.php?f=19&t=19025
przeżyłem poród maluszków ;) Obiecałem, że będe dawał znać co z kluchami i daje. Urodziły się 27.01 rano. Było 8 ale niestety 1 maluszek nie przeżył. Reszta maluchów ma się dobrze i ku mojemu zdziwieniu (uwzględniając wiek matki) Majka (bo tak się nazywa mama) świetnie daje sobie rade w ich karmieniu. Można stwierdzić, że jest świetną matką ponieważ buduje gniazdo z czego tylko się da...wliczając w to chleb, marchewki i tym podobne rzeczy :D No to może troche zdjęć:
Obrazek
Obrazek
To jest właśnie Majka (oczywiście jeszcze przed porodem)

Obrazek
Obrazek
To Majka z kluchami w pierwszy dzień...ale to chyba widać bo szczurek jest ledwo żywy

Obrazek
Obrazek
To drugi dzień maluszków :) tu jeszcze 8... :(
Obrazek
i trzeci dzień :)
Obrazek
Obrazek
no i 5 dzień :)

Będe dorzucał kolejne zdjęcia jak już określę płeć i "przydziele" im numerki :) No i oczywiście maluchy szukają domu i mam nadzieje, że znajdą.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: "przypadki" na świecie;)

Post autor: Nina »

Cudowna banda kapturków :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: "przypadki" na świecie;)

Post autor: sophiya »

o rany, małe Antosie :D
Awatar użytkownika
vanili
Posty: 144
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 9:41 pm
Lokalizacja: Poznań/Białystok

Re: "przypadki" na świecie;)

Post autor: vanili »

jakie słodziutkie maleństwa :)
z nami:Rex, Atom, Muody
za TM:Leon, Erna, Berta, Mika, Kropek, Milka, Korek, Misiak, Myk, Pawik, Kruszyna, Siwek, Garp...:*
assis
Posty: 23
Rejestracja: czw sty 24, 2008 8:20 pm

Re: "przypadki" na świecie;)

Post autor: assis »

Słodzitkie, słodziutkie i będą jeszcze słodsze więc może ktoś się skusi na malucha do swojego stadka? ;) będe informował na bierząco jak kluchy się rozwijają. Aaa i z tej gromadki do oddania jest 6 bo zostawiam sobie jedną samiczkę (jeśli w ogóle są, a mam taką nadzieje). Już przymierzam się do kupna większej klatki więc prawie na pewno jedna samiczka zostaje. Ale podkreślam PRAWIE bo jestem studentem a w Krakowie na studiach różnie bywa.
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: "przypadki" na świecie;)

Post autor: susurrement »

prześliczne maluszki :)
ahh, możesz być dumny z Majki. ucałuj piękną mamusię ode mnie, jak tylko będzie taka możliwość.
['] dla jednej kluseczki.. ciekawe czemu maluszek nie przeżył, masz jakieś podejrzenia?
a reszcie pozostaje życzyć zdrowia i kochających domków :)
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
assis
Posty: 23
Rejestracja: czw sty 24, 2008 8:20 pm

Re: "przypadki" na świecie;)

Post autor: assis »

Jeśli chodzi o tego jednego maluszka to nie wiem...sytuacja była bardzo dziwna bo był najedzony (brzuszek był na ful napełniony mlekiem) więc odpada śmierć z głodu. Nie wiem może się nie znam i walne jakąś herezję ale przynajmniej tak jest z ludźmi, że przy śmierci z powodów sercowych ciało robi się sine...no i ten maluszek właśnie bardzo zsiniał po śmierci.
Nieróbka
Posty: 158
Rejestracja: wt gru 18, 2007 10:49 am
Lokalizacja: Kraków

Re: "przypadki" na świecie;)

Post autor: Nieróbka »

Te maluchy są w Krakowie..? I będą za jakiś miesiąc do oddania...? O rany.......
Bardzo ostrożnie rozważam wzięcie dziewczynki. Ale to nie wiadomo jeszcze i bardzo wstępnie. Muszę zrobic rozeznanie czy rodzice mnie za to nie zabiją... ;) Nie no, nie chcę im kłopotu robic (bo za weterynarzy oni płacą) więc wbrew ich woli trzeciego szczurka nie wezmę.
Może nie będzie więcej niż 1 dziewczynki to nie będę miała problemu i rozterek ;)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: "przypadki" na świecie;)

Post autor: Nina »

A ja tak uwielbiam kapturki i za jakiś miesiąc będe na zlocie sps'owym w Krakowie :'( Gdyby nie resztki rozsądku...
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
assis
Posty: 23
Rejestracja: czw sty 24, 2008 8:20 pm

Re: "przypadki" na świecie;)

Post autor: assis »

No właśnie jeśli mógłbym prosić moderatorów o dopisanie w temacie, że "impreza" jest w Krakowie lub uświadomienie mnie jak mógłbym to zmienić to byłbym wdzięczny. Jakbym nie napisał, że studiuje w Krakowie to nikt by nie wiedział gdzie są maluchy...moje niedopatrzenie :-\

I tak przy okazji wstępnie i bardzo pobieżnie określiłem płcie maluchów i wychodzi na to, że są 4 samce i 3 samiczki...no z tym że tak jak pisałem jedna szczurka prawdopodobnie zostanie ze mną :)

I mam jeszcze pytanie czy mam utworzyć temat odnośnie tego, że maluchy szukają domów w dziale oddam/sprzedam/kupię ? pomyślałem, że warto by było bo sam jakbym przypadkiem trafił na to forum i szukał szczurka do przygarnięcia to właśnie tam bym zaglądnął najpierw :)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: "przypadki" na świecie;)

Post autor: Nina »

Tak, najlepiej tam założyć temat ;) Od razu z podziałem na płcie, z numerkami i indywidualnymi fotkami a później opisem charakterków :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: "przypadki" na świecie;)

Post autor: limba »

Ja od razu jeszcze uczule na terrarystow jak bedziesz rozmawiala z osobami chetnymi do adopcji. Zawesze tez warto spisac z adoptujaca osoba umowe.
assis
Posty: 23
Rejestracja: czw sty 24, 2008 8:20 pm

Re: [Kraków] - "przypadki" na świecie;)

Post autor: assis »

Hehe...wiem, że to może i dziwne troche bo to forum zdecydowanie jest zdominowane przez kobiety ale z tego co mi rodzice mówili jak byłem mały to chyba jestem facetem...ale nie wiem musze się zapytać mojej dziewczyny może ona będzie wiedzieć na pewno :D
Ale nie, wszystko ok...jak wam wygodnie mówić do mnie w rodzaju żeńskim to nie ma problemu, może się przyzwyczaje ;D
I dzięki za zmiane tematu i rady...będę uważ ;)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Kraków] - "przypadki" na świecie;)

Post autor: limba »

assis sorki :-[ to faktycznie z przyzwyczajenia ze jednak wiekszoac to baby na forum ... >:D

Jesli bys chcial wzor takiej umowy to mozna zawsze poprosic gryzaj badz rzucic okiem na umowe z SPSu.

Zdrowka dla maluszkow, i sil dla mamusi :)
aurinko
Posty: 22
Rejestracja: czw gru 06, 2007 6:44 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] - "przypadki" na świecie;)

Post autor: aurinko »

ładniusie są... szkoda że mam małą klatkę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”