[Siuśki i odchody] szczur je kupy,pije mocz, kupka na mnie

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

moj szczur je odchody :|

Post autor: GoHa »

opowiedz lepiej co jej dajesz do jedzenia... bo od wapna to to nie jest ;/
Dobrze jest być kochanym... :)
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

moj szczur je odchody :|

Post autor: OlaA »

Wlasnie to jest najlepsze ze od miesiaca to samo. Karma dla szczurow, marchew, ogorek zielony,
jablko, kapusta surowa, kiedys dawno dostala kukurydze, fasola, ale baaaaaaaaaardzo zadko.
Do tej pory nie zauwazylam niczego niepokojacego. Gowienka jak zawsze byly ciemno brazawe.
No i w sumie dopiero wczoraj kupilam to wapno i kolby z Vitapolu.
To wszystko. Acha mala je jeszcze Vibovit, ale tez od dawna.
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

moj szczur je odchody :|

Post autor: OlaA »

Ach i zapomnialam dodac ser bialy, sporadycznie zolty, miesko - jakas szynka, ziemniak,
czasem rzodkiewka, ale to tez dawno bo troche pojadla i jej nie smakuje :wink:
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
AniaP
Posty: 196
Rejestracja: pt gru 12, 2003 7:47 pm

moj szczur je odchody :|

Post autor: AniaP »

No to ja bym stawiała na kapustę lub ogórka. Często szczurki od tego mają rozwolnienie (lub bardziej luźne kupki). Winowajcą może też być sałata, jeżeli czasami dajesz (bo nie wymieniłaś), ale na wszelki wypadek z tym też uważaj
Moje szczurki na stronie http://szczurek.magma-net.pl/
Obrazek
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

moj szczur je odchody :|

Post autor: OlaA »

Nie daje salaty, a ogorek dale jej odkad przyszla do mnie, a dopiero wczoraj
gowienko jej sie pogorszylo. Ale nie jest rzadkie tylko innego koloru :P
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

moj szczur je odchody :|

Post autor: sachma »

dodam jeszcze ze gryzonie zjadaja "nocne" odchody.... sa one gorzej przetrawione, wygladaja inaczej.... a weterynarze nazywaja je nocnymi... podobno gryzonie najczesciej wydalaja je w nocy i z tad ta nazwa.... ale ja i tak daje buzi Bandycie i Pinkiemu :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

moj szczur je odchody :|

Post autor: krwiopij »

hihi... sachma, jak tak samo... :lol: jakos nie brzydze sie jesc z nimi z jednego talerza i calowac je w te rozkoszne mordki... a ile jest zabawy, jak probuja mi spateggi z ust wyciagnac! :lol:

OlaA, nie dawaj szczurci szynki... szynka to sol, przyprawy, konserwanty i troche miesa... radze raczej kawalek surowego lub gotowanego kurczaka albo wolowiny...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

moj szczur je odchody :|

Post autor: OlaA »

Ok, dzieki, ale cos mi sie wydaje ze nie tylko ja daje szynke mojej malej. Widzalam takie posty.
Ale ok. nie bede dawac. A surowe tez mozna dawac? Nie wiedzialam. Bo gatawane to moje slonce dostaje :P i bardzo lubi :P
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

moj szczur je odchody :|

Post autor: krwiopij »

to nie nagana, tylko przypomnienie, ze szynka jest niezdrowa - i kieruje je do wszystkich! ;)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

moj szczur je odchody :|

Post autor: OlaA »

Ale ja wiem i przeciez nic do ciebie nie mam :D Nie wiedzialam tylko ze nie mozna,ale teraz juz wiem :D
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

moj szczur je odchody :|

Post autor: sachma »

OlaA, surowe miesko wywoluje u samcow, przedewszystkim, agresje.... moze sie zdarzyc ze u samic tez wywola agresje... najlepiej gotuj miesko w nieosolonej wodzie...
ja gotuje miesko, warzywka i kasze , albo ryz... Bandyta wcina az mu sie uszy trzesa :wink:
Obrazek
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

moj szczur je odchody :|

Post autor: OlaA »

Moja Pola tez dostale gotowane, dlatego sie zdziwilam ze mozna surowe dawac.
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
jackie_ona
Posty: 32
Rejestracja: sob wrz 18, 2004 3:03 pm

moj szczur je odchody :|

Post autor: jackie_ona »

dzięki za ten temat, bo też chyba 2 razy widziałam, że mój głupol zabiera się za swoje kupki, a weterynarz "nie był w stanie stwierdzić"...
co do tego mięsa, to tylko powiem, że czytałam, że mog astać się agresywne, ale bodajże przez surowe i raczej samce... ale moja mama ciągle mówi o tym, żebym małej mięsa w ogóle nie dawała... ale dzisiaj kurczaka zajadała, że hej :) tzn mama tez,ale mówię o mysi ;)
jackie_ona
Posty: 32
Rejestracja: sob wrz 18, 2004 3:03 pm

moj szczur je odchody :|

Post autor: jackie_ona »

ups! dopiero teraz zauważyłam, że jest jeszcze druga strona, na której sachma powiedział/a (przepraszam, jeszcze nie wiem...) o tym mięsku... obiecuję się poprawić na przyszłość... ;)
Pink
Posty: 10
Rejestracja: czw paź 14, 2004 8:03 am

bobki

Post autor: Pink »

cześć!

Mam mojego szczurka od 4 dni. Moja Dixi robiła wszędzie tzn. w klatce no i ja zbierałam je, żeby nie było tak brudno, tym bardziej, że przez 2 dni była w małym akwarium (teraz jest w dużej klatce z pięterkiem :) ) Teraz zauważyłam, że ona zjada swoje bobki :!: :!: :!: Wcześniej tego nie widziałam, a teraz jakby sprzątała sama.
Nie wiem co mam zrobić, żeby tego nie robiła. Czy da się jakoś zapobiec temu. POMOCY :!: :!: :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”