UWAGA - TERRARYSCI WYLUDZAJA GRYZONIE!

Ogłoszenia dotyczące oddania/sprzedaży/kupna zwierzaków (nie tylko szczurów).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nieróbka
Posty: 158
Rejestracja: wt gru 18, 2007 10:49 am
Lokalizacja: Kraków

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Nieróbka »

Szczurofan, czy to jakaś prowokacja przepraszam bardzo?
Co to ma być? Na kogo kałasznikowa?
Ta, świetny sposób do przekonania właścicieli węży do dobrego traktowania innych zwierząt. Grożenie im kałasznikowem.
W ten sposób ci z nich którzy mają dobre podejście się obrażą (i wcale się nie dziwię) a inni nic sobie z tego nie zrobią.
To jest forum. Ma się dużo czasu pomiędzy myślą a wyrażeniem jej.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: limba »

Przypominam ze temat jest o wyludzaniu gryzoni i prosze sie go trzymac.
Awatar użytkownika
Misias
Posty: 18
Rejestracja: pn lip 25, 2005 5:37 pm

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Misias »

ehh...przejżałam połowę tego forum ;(
Zadnego poszanowania dla życia...gryzonie są tam poprostu traktowane jak towar...ktoś napisał"jest możliwość wysyłki?? pks /pkp?? " szkoda słów ;(
osseski też na sprzedaż...mrozone,chociarz tyle że nie bedą przezywać szoku

A mam jeszcze jedną proźbę...zarejestrowałam się tu niedawno i nie widziałam tego tematu to też nie wiem dokładnie o co chodziło bo temat na tym forum terrarystyki został usunięty...
domyslam się,że ktos napisał na forum(tym),że chętnie przyjmie szczurka poczym dał go węzowi,czy tak?
Awatar użytkownika
Misias
Posty: 18
Rejestracja: pn lip 25, 2005 5:37 pm

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Misias »

OK,zarejestrowałam sie tam
myślę żeby zrobić apel o harytatywne traktowanie gryzoni myślę,że wspomogli byscie mnie

z drugiej strony zastanawiam się czy nie mieli by pretensji,że piszemy (my szczurzomaniacy) o czymś co zupełnie im nie pasuje do tematyki forum...
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: yss »

misias: przeciwwskazań nie ma. ale jeżeli chcesz tam pisać, to wyłącznie we własnym imieniu, nie np w imieniu całego szczury.org.
poza tym stroniczkę wcześniej wypowiedziała się administracja terrarystyczna - czytałaś w ogóle? może spytaj ich co myślą? może razem go zredagujecie?
i pamiętaj, że napastliwy lub histeryczny apel może bardziej zaszkodzić niż pomóc :>
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Misias
Posty: 18
Rejestracja: pn lip 25, 2005 5:37 pm

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Misias »

yss pisze:misias: przeciwwskazań nie ma. ale jeżeli chcesz tam pisać, to wyłącznie we własnym imieniu, nie np w imieniu całego szczury.org.
poza tym stroniczkę wcześniej wypowiedziała się administracja terrarystyczna - czytałaś w ogóle? może spytaj ich co myślą? może razem go zredagujecie?
i pamiętaj, że napastliwy lub histeryczny apel może bardziej zaszkodzić niż pomóc :>

hmmm...masz rację
w takiej sytuacji lepiej czegoś takiego nie zaczynać...

ps
no tak,zobaczyłma kilka pierwszych stron a potem odrazu przeszłam na ostatnią,sory ;)
justGreg
Posty: 8
Rejestracja: wt lut 26, 2008 5:07 am

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: justGreg »

Witam!
http://www.bogdan.terrarium.com.pl/foru ... p?t=249783
Nie wiem, czy to ktoś z tego forum, ale bardzo bym prosił o nie przeprowadzanie takich chaotycznych i niestety bardzo uogólniających i mi osobiście uwłaszczających tematów...
Jestem terrarystą, hoduję różne dziwne 'paskudztwa' a do tego mam 6 wacików od Ani:)
Które dożyją u mnie spokojnie do starości:)

Jeżeli ktoś chce zrobić jakiś happening na terrarium.com.pl proszę się odezwać, podkleimy temat, będziemy pilnować aby była dyskusja na poziomie, itp. Takie 'wybryki' tylko pogarszają sytuację między naszymi środowiskami... :(

Pozdrawiam
Grzesiek
i (jak Wy to piszecie) Wacik1, Wacik2, Wacik3, Wacik4, Wacik5 i Wacik6 :P
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Agata »

W takim razie sugeruję zamknąć ten temat na Waszym forum - my robimy podobnie na naszym, gdy ktoś zakłada kolejną dyskusję o mrożonych oseskach z allegro lub dyskusję o karmieniu zwierząt zwierzętami.

Ja jeszcze tylko chciałam podzielić momi spostrzeżeniami, a propos Twojej gromady ogoniastych. ;) W terrarystyce "zawierają się" nie tylko węże, ale też inne gatunki, które gryzoniami, a szczurami konkretnie, się nie żywią, prawda? Więc terrarysta terraryście nierówny, że to tak ujmę.
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
justGreg
Posty: 8
Rejestracja: wt lut 26, 2008 5:07 am

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: justGreg »

Temat zamknięty, autorka ostrzeżona przed takim kolejnym wybrykiem.
Oczywiście, że w terrarystyce zawarta jest cała masa nieszczurożerców ;)
Choć i są węże które gryzoniami się nie żywią;) zresztą za jakiś czas chciałbym sobie sprawić jakąś gadzinkę:)
martussia
Posty: 7
Rejestracja: sob maja 10, 2008 7:32 pm

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: martussia »

przepraszam usunelam link niedozwolony.

:-[
Ostatnio zmieniony sob maja 10, 2008 7:57 pm przez martussia, łącznie zmieniany 1 raz.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Nina »

Martusia, na forum obowiązuje zakaz umieszczania takich fotek...
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Vella »

Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Sann
Posty: 6
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 10:15 am

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Sann »

Wiecie co to jest dosyc trudny temat(przynajmniej dla mnie bo sam jestem terrarysta)
i niektore posty ludzi nic nie wiedzacych o terrarystyce mnie rozbrajaja np z ta karma dla egzotycznych zwierzat to jest jakis kosmos informuje odrazu ze nie istnieja zadne godne uwagi karmy dla gadow.plazow czy ptasznikow ktore by nie niosly za soba jakis uszczerbkow na zdrowiu pupila
terrarysci karmia zwierzeta futrzakami bo to ich naturalny pokarm... w naturze zwierz robi to samo a nikt go nie chce podac innemu wezowi na porzarccie.... wiec zastanowcie sie troche co mowicie bo niektorych zwierzat nie da sie karmic inaczej bo zdechna wiem ze jestescie milosnikami szczurow ale tego nie wymyslil czlowiek tylko natura, iwec jak mowilem to jest trudny temat
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: merch »

tego nie wymyslil czlowiek tylko natura, iwec jak mowilem to jest trudny temat
No natura wymyslila ciut cos innego ,np to ze weze sa elementem ekosystemu , podobnie jak np bociany. W naturze jedzenie wezy raczej nie jest ograniczone do jednego gatunku bo przyznasz , ze weze to ani misie koala ani niedzwiadki panda ani nawet jedwabnik morwowy :P. Takze w naturze weze jedza to co im sie zrubsza nawinie i to co sobie upoluja zapewne w naturze lody szczur ma szanse ucieczki a kto wie byc moze węze pelnia tez przysluge " milosierdzia " zabijając starsze lub chore zwierzeta. jak zapewne sie orientujesz terrarystyka to troche taka gra musze zrobic mojemu wezowi jak najlepiej a najlepiej tak dobrze zeby sie rozmnozyl, czesc pocztkujacych terrarystow nie potafi sprostac zadaniu ich zwierzeta gady padają. Mowienie o naturze w momencie kiedy jest mowa o taerrarystyce , czyli trzymaniu zwierzat w sztucznych warunkach , w miare mozliwosci wymagan zwierza ledwo cupenke zblizonych do naturalnych jest nieporozumieniem. jako milosnik zwierzat i szerko pojatej natury , mam szacunek do kazdego zwierzecia, nie ukrywam jednak , ze terrarysci robia na mnie jednak wrazenie kolekcjonerow nz milosnikow. jako osoba interesujaca sie terrarystyka zapewne wiesz , ze zaslugi terrarystow w eliminowaniu wezy z warunkow naturalnych niestety wciaz przewyzszaja ich zaslugi w reintrodukcji.
Nie ukrywam ze z punktu widzena milosnika szczurow rachunek bilansow i strat jest oczywisty , gdyby nie terrarysci szczury mialyby sznse zniknac z zoologow , gdzie niestety narazane sa na mniejsze lub wieksze cierpienie.
Sann
Posty: 6
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 10:15 am

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Sann »

uwierz ze weze w terra karmi sie nie tylko szczurem bo np mysza,myszoskoczkiem,krolikiem, idt.
co do szans ucieczki to w przypadku wiekszosci wezow wynosi moze 5% wiec 95 a 100% to niewielka roznica w obec naturalnych warunow a terraryjnych ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zwierzaki”