APEL - uwaga na wybór karmy!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: S. »

Jako cukierki dla szczurków używam suszoną papaję lub suszonego ananasa, czasami suszone banany. Szczurki bardzo je lubią. (Dropsów im nie daję)
Awatar użytkownika
Lorrain
Posty: 18
Rejestracja: pn sty 07, 2008 10:00 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Lorrain »

No to kupiłam suszone banany.
Szkoda tych dropsów - chyba smakowały. Tak, chodziło o Deko-art [nota bene]
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: xxx »

tzw. suszone banany to czesto banany pieczone i karmelizowane..maja bardzo duzo tluszczu i cukru...ale sa te takie z miodem..tylko...co ten miod ma wspolnego z miodem to juz znak zapytania(np moze byc to tzw miod sztuczny;-))pozatym miod podgrzewany do wysokiej temp. zaczyna tracic swoje wlasciowisci ..a spotkalam sie tez z opinia ze staje sie podtruwajacy...np jak np sfajczony,czarny ziemniak;-)..wiec taki miod a cukier to chyba w sumie to samo....a czy ten w bananach "suszonych" jest podgrzewany?pojecia nie mam ::)

banany itp mozna ususzyc tez tak jak grzybki...nadziac na drucik i powiesic miedzy kaloryferami...

a jeszcze co do bananow to ja kupuje takie eko,sa o 1.50 droższe a bez np azotu:-/te zwykle zwyczajnie boje sie dawac...ponoc banany(zreszta jak i inne cytrusy) sa mocno urozmaicone chemia...
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Magamaga »

Ja swoim podaję te z Herbal Pets.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: xxx »

no niestety w znanych mi zologach nie maja takowych:-/fajna sprawa Herbal Pets

aaaa...własnie ,ty tez z Lublina:-)gdzie takie kupujesz?
wie ktos czy z powyzszej firmy maja eko to jedzonko dla zwierzat?
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Magamaga »

Ja kupiłam przez internet, ale chyba w Tesco są - tylko ja nie lubię tego zoologa.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: xxx »

no to witaj w klubie....tez go nie lubie...i wieeeelu innych też;-)zle traktuja szczurki...nie dam im sie wzbogacic....coz....pozostaja mi korale bananowe miedzy kaloryferem....;-)to prawie jak po wyprawie na grzyby!;-)dobra,oftopa nie robie ::)
blackhevonen
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 07, 2008 10:55 am

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: blackhevonen »

Ja karmię swoje Vitapolem, którego uwielbiają, do tego dodaję przysmak Megan owocowy lub exclusive. Ogólnie swoje zwierzaki zawsze karmiłam Vitapolem (chomiki, myszy, swinki morskie, zeberki, papugi, króliki itp) i nigdy żadnemu nic sie nie działo. Raz chyba znalazłam robaki, ale co z tego? w ludzkiej zywności (maka, ryż, kasza, makaron) występują te same robale (mole spożywcze) i co i przeważanie nikt nie robi z tego awantury i kupuje dalej te same produkty. Jak karmiłam swojego konia (i konie cioci) też czasem znajdowała sie partia z robakami. Tak już w zyciu jest że jedzenie nie jest dobrze przechowywane lub sie psuje, albo robaki złożą jaja.
Awatar użytkownika
Lorrain
Posty: 18
Rejestracja: pn sty 07, 2008 10:00 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Lorrain »

Kupiłam mieszankę owocową, tzw. koktajl Animals... na oko wydaje się w porządku.

A co powiecie o tym:
http://www.allegro.pl/item309559872_pok ... mula_.html
http://www.allegro.pl/item319332581_gam ... 00zl_.html
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Magamaga »

Żadnej z tych karm bym nie kupiła.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Lorrain
Posty: 18
Rejestracja: pn sty 07, 2008 10:00 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Lorrain »

Nigdy o tych firmach nie słyszałam, nie widziałam w sklepach. Co to w ogóle jest?
Nie zamierzam oczywiście tego kupować... szukałam raczej wspominanych i niedostępnych dropsów albo Prestige po jakiejś rozsądniejszej cenie ;-)
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Oleczka »

Karmy euro-zoo nie polecaam to samo bardziewie co inne karmy za 2 zl :/
same ziarenka i kolorowe cos :/
tej 2 karmy nie znam
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Natalia_1222 »

Lorrain, Prestige wcale nie jest takie drogie, 1 kg karmy dla chomików(która też jest dobra dla szczurów, mi się skład podoba)Hamster Crispy kosztuje od 7,50. :].
Awatar użytkownika
Sausimayok
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 10, 2008 9:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Sausimayok »

ja tez kupuje moje prestige:) jest naprawde wpozradku same naturalne skladniki, zadnych badziestw!! a herbal pets albo zuzala maja ogromny wybor suszonych owocow i warzyw:) od buraka po banany:) to wam moge polecic:)
Ze mna Matylda (kapturek) :) i czubek (kot);]
[*]Myszka [*] Szczurek 2 dzungarki
patreli
Posty: 26
Rejestracja: pn gru 03, 2007 10:20 pm

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: patreli »

Moje wcinają Prestige i Sluisa (często mieszam im obie karmy) i nie dość że smakują to jeszcze się nie nacięłam. Choć przyznaję, że kupuję w necie bo jakoś załamało mnie, że z wysyłką wciąż wychodzi taniej niż kupić u mnie w zoologu. Różnica do 10zł na kilogramie litości. A poza tym Herbal Pets suszone banany, natura szczura itd.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”