Smużka i Strzyga dołączyły do stadka za tęczowym mostem

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Smużka i Strzyga dołączyły do stadka za tęczowym mostem

Post autor: Angua »

Smużka odeszła jeszcze w październiku. Naszą decyzją - nie chcieliśmy, zeby zaawansowany nowotwór zaczął jej w koncu sprawiać cierpienia i narażał ja na dalsza niewygodę.
Trudno jest podjąc decyzję, kiedy w końcu to powinno nastąpić.
Smużka odeszła spokojnie, dostała zastrzyk i po prostu zasnęła mi na rękach. Pochowaliśmy naszą myszkę na skarpie nad Wisłą.
Strzyga odeszła tydzien temu. Niestety, w ostatnich tygodniach zycia przyplątała się jej paskudna infekcja ucha, zaczęliśmy kurację nowym antybiotykiem - nie doczekała do jej konca. Tak jak u Smużki i wszystkich innych naszych dziewczynek, pokonał ją nowotwór. Zakładaliśmy również, ze pomozemy jej odejsć, kiedy nadejdzie pora; niestety dostała krwotoku wewnętrznego i byl to dla nas sygnał, ze koniec już niedługo. Tego samego dnia zawieźliśmy ja do weta.
Samo uspienie Strzygi było dla mnie fatalnym przeżyciem, nie mówię o odejsciu szczurka, bo to zawsze boli, ale... po podaniu standardowo ksylazyny zaczeła przysypiać, myślałam, ze już sobie spokojnie zaśnie, niestety dostala konwulsji, które trwały kilka minut. Nigdy nie widzialam takiej reakcji u żadnego z usypianych szczurków i długo nie mogłam sie po tym pozbierać.
Mimo wszystko chcę wierzyc, ze moja myszka już nic nie czuła i że nie cierpiała odchodząc.
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
alix66
Posty: 13
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 8:06 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Smużka i Strzyga dołączyły do stadka za tęczowym mostem

Post autor: alix66 »

smutno... :'( :'(

dla maluchów ['] ['] [']
Awatar użytkownika
Paweł69
Posty: 672
Rejestracja: wt gru 19, 2006 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

Odp: Smużka i Strzyga dołączyły do stadka za tęczowym mostem

Post autor: Paweł69 »

Bardzo mi przykro...
wspólczuję

[ * ] dla aniołków
JESTEM KOBIETĄ :)

ZAWSZE z NAMI GUCIO,CEZAR, ŻWIRCIA,MUCHOMORCIA,NIKITA,SHILA,KRUSZYN,JUNIOR, DUDUŚ, POLDEK, JACEK, PLACEK, NEON, IGNIS [ * ]
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Smużka i Strzyga dołączyły do stadka za tęczowym mostem

Post autor: limba »

Smużka[']['][']...

Strzyga [']['][']...

Angua mala juz spala, a niestety czasem reakcje organizmu sa nie do przewidzenia.

Trzymaj sie cieplutko...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Odp: Smużka i Strzyga dołączyły do stadka za tęczowym mostem

Post autor: RattaAna »

Angua pisze: niestety dostala konwulsji, które trwały kilka minut. Nigdy nie widzialam takiej reakcji u żadnego z usypianych szczurków i długo nie mogłam sie po tym pozbierać.
dokładnie to samo przeżywałam z Toleńką... i ciągle prześladuje mnnie ten straszny widok... i też nikt nie potrafił mi wyjasnić skąd akurat taka reakcja organizmu...
trzeba wierzyć, że zrobiło się to, co było słuszne w danej chwili, i co było najlepsze dla zwierzaka...
trzymaj się
[*] Smużka
[*] Strzyga
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Odp: Smużka i Strzyga dołączyły do stadka za tęczowym mostem

Post autor: Oleczka »

juz nic ja nie bolalo i nie boli :(
bardzo mi przykro bo to smutne jak kochane zwierzaki odchodza i jeszcze smutniejsze jest to jak widzimy to w taki sposob..
trzymaj sie
[']
[']
Mój Sklep dla Gryzoni - Gryzoland
http://www.gryzoland.pl
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Spłoszka,Smużka i Strzyga już są razem

Post autor: Angua »

19 marca odeszła ostatnia z naszych szczurzyczek - Spłoszka, siostra Smużki. Nowotwór również jej nie ominął, dokładnie w tym samym miejscu, co u siostry, guzek rozwijał się jednak znacznie wolniej, dzieki czemu nasza myszka miała wiecej czasu. W koncu jednak czas nadszedł. Spłoszka miała 2,5 roku - z naszych szczurków żyła najdłuzej po Miłce. Zawsze to milej, kiedy któremuś ogonkowi uda się przekroczyć magiczną cyfrę 2 lat...
Nasza myszka śpi teraz w ogrodzie z resztą stada. Zawsze będziemy o niej pamiętać.
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Smużka i Strzyga dołączyły do stadka za tęczowym mostem

Post autor: Telimenka »

uuuu strasznie przykro :(:(

wstretne paskudztwo mogloby dac juz sobie spokoj i opuscic nasze Paszczaki kochane...

dla Spłoszki [']['][']...
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Smużka i Strzyga dołączyły do stadka za tęczowym mostem

Post autor: merch »

Bardzo mi przykro :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”