[ZAKAZANE] Ogórki kiszone i konserwowe

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
DÂżustaSoczysta

[ZAKAZANE] Ogórki kiszone i konserwowe

Post autor: DÂżustaSoczysta »

czesć wszystkim! :D

Mam pytanko: mienowicie, moje szczurki ożerają się ogórasami małosolnymi, a popijają soczkiem wielofrut! Czy to im nie zaszkodzi??

bardzo to lubią, wieć nie chcę im ograniczać, ale jak niezdrowe to nie bede dawała. już w zamian lepiej im dam kiszonych ogórków, co myślicie??

P.S Czy wasze szczurki lubią Geber kurczak dla niemowląt? Moje lowują to!!!
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

[ZAKAZANE] Ogórki kiszone i konserwowe

Post autor: oliwi@ »

HEY !! ani jedno ani drugie (żadnych kiszonych ani małosolnych ogórków) one są kwaszone w occie i solone i doprawiane !! Jak na mój gust to zły pomysł żeby im dawać coś takiego.
Co do soku to ok... ale też w nie za dużych ilościach ;)

PS: Sama pomyśl na takiego małego szczura ogórek kiszony + sok = biegunka albo nie wiem co jeszcze ;)
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

[ZAKAZANE] Ogórki kiszone i konserwowe

Post autor: Angua »

Eeee... z tego co wiem o ogórkach, to chyba konserwowe są w occie, a kiszone zalewa sie po prostu gorącą słona woda z koperkiem i takimi tam. Pytanie nie jest takie głupie, a moze i jest, ale sama zastanawiałam sie kiedyś, czy szczurki moga jeść np. kiszoną kapustę; poza sezonem to dla ludzi bardzo dobre źródło witamin, ale nie wiem, czy zwierzęta moga jeśc takie rzeczy. Z chęcią dowiem sie od doswiadczonych hodowców.
------------
Eee, sorki za głupie pytanie. Skoro sa solone, to i tak odpada :oops:
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Gracja
Posty: 33
Rejestracja: wt maja 18, 2004 1:48 pm

[ZAKAZANE] Ogórki kiszone i konserwowe

Post autor: Gracja »

hmm... moja stara nieraz robi ogorki malosolne i je po prostu zalewa sie gorącą wodą, dodaje sie czosnku i kopru... i masz po paru dniach pyszne ogoraski... mysle, ze nie powinny one zaszkodzić... :P
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[ZAKAZANE] Ogórki kiszone i konserwowe

Post autor: Ania »

Owszem - mogą. Nie dodaje się jedynie czosnku i kopru.
Dodaje się na prawdę masę soli i innch niezbt łagodnych przypraw.
Dodatkowo ogórki kiszone powodują gazy a to dla szczura niezdrowe (może
zablokować wpróżnianie).
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
Pleiades
Posty: 302
Rejestracja: śr kwie 07, 2004 9:31 pm
Lokalizacja: Poznań, a obecnie Kórnik
Kontakt:

[ZAKAZANE] Ogórki kiszone i konserwowe

Post autor: Pleiades »

Już ta sama sól by mnie zastanowiła, czy aby ogórki nie zaszkodzą szczurom.. Wiadomo, że sól w ogóle jest szkodliwa - dla nas również, ale dla zwierząt w szczególności.
Pytanie z punktu widzenia czysto technologicznego: dlaczego uważacie, że do tych ogórków dodaje się ocet ?? Przecież one powstają na drodze naturalnej fermentacji mlekowej, a produktem końcowym jest kw. mlekowy, nota bene dla wielu zwierząt nieszkodliwy ( vide: kiszonki gospodarskie, robione na identycznej zasadzie, co kapusta i ogórki ). No chyba że te ze sklepu mają jakieś nieprzewidywalne dodatki...
Tak więc ogórki myślę że odpadają głównie przez sól i przyprawy. Bo kw. mlekowy szczurom chyba nie szkodzi - podajemy go im przecież w jogurtach, twarogu itp.
Pleiades & zwierzyniec
Obrazek
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

[ZAKAZANE] Ogórki kiszone i konserwowe

Post autor: OlaA »

Do ogorkow kiszonych nie dodaje sie octu, ale jest on uzywany
do ogorkow konserwowych o ktorych tez jez tu byla mowa.
---------------------------
Rozbraja mnie ta kobieta. Ona zna tysiace sposobow na przedwczesne
usmiercenie szczurka :evil:
Szczury UKCIEKAJCIE!!!
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
Awatar użytkownika
Pleiades
Posty: 302
Rejestracja: śr kwie 07, 2004 9:31 pm
Lokalizacja: Poznań, a obecnie Kórnik
Kontakt:

[ZAKAZANE] Ogórki kiszone i konserwowe

Post autor: Pleiades »

Nie martw się, chyba już jej tu nie ma (tzn. na forum).

A co do ogórków, to może źle zrozumiałam, bo oliwi@ coś wspominała, że do kiszonych dodaje się octu i myślałam, że chodzi może o te kupowane w sklepie... Ale oki, czyli chodziło jej raczej o konswerwowe. Zresztą zarówno jeden jak i drugi rodzaj ogórków odpada ze względu na sól i przyprawy.
Pleiades & zwierzyniec
Obrazek
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[ZAKAZANE] Ogórki kiszone i konserwowe

Post autor: sachma »

ogorki kiszone i konserwowe sa nie zdrowe... sam fakt ze zawieraja sol sprawia ze moga zaszkodzic ogonka... przeciesz dlatego nie podaje sie szynki... dlatego nie podaje sie resztek z obiadu... tam sa przyprawy... tam jest przedewszystkim slo , przed ktora powinnismy wystrzegac nasze ogonki...
Obrazek
Gracja
Posty: 33
Rejestracja: wt maja 18, 2004 1:48 pm

[ZAKAZANE] Ogórki kiszone i konserwowe

Post autor: Gracja »

ale ogorki malosolne sa zupelnie inaczej robione :P ale najlepiej dawac swieze ogorki... wtedy mamy pewnosc, z to mu w 100% nie zaszkodzi... no... w 99% :p
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

[ZAKAZANE] Ogórki kiszone i konserwowe

Post autor: OlaA »

Wiesz ogorki malosolne to to samo co kiszone, tylko krocej sa kiszone i dodaje sie
do wody jeszcze grachamke, zeby puscila kwasu. I dlatego sa dobre po tygodniu-dwóch, a nie
po paru miesiacach. Takze jest to praktycznie to samo jezeli chodzi o zawartosc soli :P
Najlepsza zasada jest taka, nie podawac szczurkowi tego czego by sam sobie nie "zlapal".
Kiszonego ogorka czy kotleta schabowego by sobie na pewno nie przyzadzil, wiec
nie powonien go dostac :P
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
Monia

[ZAKAZANE] Ogórki kiszone i konserwowe

Post autor: Monia »

no ja bym sie bała podac Natce małosolnego za to sorowe wchłania
Diablo

[ZAKAZANE] Ogórki kiszone i konserwowe

Post autor: Diablo »

A mój szczurek uwielbia ogórka kiszonego i kapustę!!:D
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[ZAKAZANE] Ogórki kiszone i konserwowe

Post autor: Mycha »

Eee... Ogórek kiszony nie jest zbyt dobry dla szczura, a kapusta powoduje wzdęcia i nie daję się jej raczej żadnym gryzoniom...
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Diablo

[ZAKAZANE] Ogórki kiszone i konserwowe

Post autor: Diablo »

Ale on robi samoobsługę!!!!!!!:D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”