Ciąża - TEMAT GŁÓWNY

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kinia1345
Posty: 58
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 10:50 am
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: kinia1345 »

No dobra właśnie nakręciłam film zaraz jak się załaduję to tu umieszcze (mi się wydaję, że ona jest tylko przeżarta :P)

EDIT:

http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 8325228442

Nie jest to zbyt wyraźne, a w tle słychać tv =P jakby Fibi mi się też wzięła i też jest przez chwilę na filmiku :)
Ostatnio zmieniony śr gru 26, 2007 1:19 pm przez kinia1345, łącznie zmieniany 1 raz.
,,Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył Cię z gry''
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: sophiya »

no niestety na tym filmiku bardzo mało widać brzuszka. Szczurzynka powinna stanąć słupka, lub Ty powinnaś ją przytrzymać chwilkę w pozycji stojącej, a filmować z profilu.

I co z tym mlekiem? Jeśli to było krowie - dziewczyny będą miały potężną sraczkę.
Obrazek
kinia1345
Posty: 58
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 10:50 am
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: kinia1345 »

nie to bylo mleko z kartona i to bylo wczoraj i nic im nie jest zaraz sprobuje cos z tym brzuszkiem zrobic :)

PROSZĘ :

http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 4616248933

Może być ?
Ostatnio zmieniony śr gru 26, 2007 2:43 pm przez kinia1345, łącznie zmieniany 1 raz.
,,Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył Cię z gry''
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: sophiya »

mleko z kartonu? To nie dobrze. Czyli jednak krowie ;]
Szczurki nie potrafią trawić laktozy, [zresztą żadne zwierzę poza krową i człowiekiem nie potrafi], dlatego podaje im się specjalnie preparowane mleko dla kotów, do kupienia w zoologicznym.

a tu taka ciekawostka, co się dzieje z mlekiem w żołądku i dlaczego jest ciężkostrawne:

Układ pokarmowy człowieka jest zbudowany inaczej. Krowie mleko, dostając się do żołądka człowieka, pod wpływem kwaśnych soków żołądkowych ścina się, tworząc coś przypominającego twaróg.
Ten "twaróg" oblepia cząstki innego pokarmu znajdujące się w żołądku. Dopóki ścięte mleko nie ulegnie strawieniu, proces trawienny innego pokarmu nie rozpocznie się. Zjawisko to, często powtarzające się, może spowodować zaburzenia w funkcjonowaniu układu pokarmowego.

[źródło: http://64.233.183.104/search?q=cache:HK ... cd=1&gl=pl]
Obrazek
kinia1345
Posty: 58
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 10:50 am
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: kinia1345 »

Aha to i tak jutro idę im pokupować różne rzeczy to mleko też kupię a filmik dalam w edycji wczesniejszej odpowiedzi :)
,,Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył Cię z gry''
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: Nina »

Lepsza byłaby po prostu fotka szczurki jak robi stójke. Filmik sie rozmazuje i guzik tam widać...
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
kinia1345
Posty: 58
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 10:50 am
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: kinia1345 »

No wiem tyle, że jej się nie da zrobić zdjęcia jest taka ruchliwa, że się nie da. Może jak się wieczorkiem uwpokoji to coś wyjdzie :)
,,Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył Cię z gry''
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: Nakasha »

Niestety, ciąży może w ogóle nie być widać, szczególnie jeśli młodych w miocie jest niewiele ;). Lepiej przyszłej, ewentualnej mamy nie denerwować przytrzymywaniem, tym bardziej jeśli jest nieoswojona i z natury ruchliwa i nerwowa.

Najlepiej będzie, jeśli je rozdzielisz i będziesz uważnie obserwować swoją szczurcię. ;)

Jak długo u Ciebie jest, ile dni? odejmij czas jej pobytu u Ciebie od 21 - jeżeli w tym czasie nie urodzi, to nie jest w ciąży i możesz samiczki powtórnie połączyć :).

Trzymam kciuki... :)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
kinia1345
Posty: 58
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 10:50 am
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: kinia1345 »

Ona jest u mnie od soboty, ale moja mama nie zgadza się żeby je rozdzielić. Mówi, że one się świetnie dogadują i to, że jest gruba to nic, że pewnie się przeżarła. A po za tym nie mam jak ich rozdzielić :(
,,Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył Cię z gry''
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: Nakasha »

Jeśli za 15 dni nic się nie urodzi, to Twoja samiczka nie jest w ciąży. ;)

Istnieje ryzyko, że jeśli samiczka w ciąży urodzi, będzie

albo: bronić młodych - czyli atakować drugą samiczkę, do zagryzienia włącznie,
albo: w drugiej samiczce obudzi się instynkt macierzyński i ukradnie młode dla mamy, a jako że nie ma mleka, one umrą z głodu;
albo: mama ze stresu spowodowanego obecnością drugiej samicy porzuci swoje kluseczki (a będziesz umieć je samodzielnie wykarmić? pipetą i mlekiem dla niemowląt co 2 godziny, także w nocy?)
albo: albo się dogadają i nic złego się dziać się nie będzie.

Ryzyko jest ogromne. Pozwól dla swojej mamy przeczytać ten temat. Życie i zdrowie Twoich szczurzyc jest ważniejsze, niż czyjeś widzimisię...

A klatkę naprawdę można skombinować. Poszukaj na forum, na pewno ktoś Ci tymczasowo pożyczy. Albo na allegro można tanio kupić.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
kinia1345
Posty: 58
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 10:50 am
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Czyżby było nas więcej?

Post autor: kinia1345 »

Dzięki wielkie :)
,,Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył Cię z gry''
gajoofka
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 10:36 am

Ciąża... Pomocy! [Kraków]

Post autor: gajoofka »

Dzięki niekompetencji pani w sklepie zoologicznym, która przekonywała mnie ze to napewno 2 samiczki przeżywam własnie ciąze Myszki. Szczurzyca czuje sie narazie dobrze, powoli buduje gniazdo,ale bez pośpiechu:P Jestem przerazona, nie mam pojęcia co potem zrobie z ogonkami. Nie moge ich zatrzymać. Myślicie że uda się im znaleźć dom? Boję się że nie będę umiała jej pomóc,że coś źle zrobię;(:( I już mówię że jak ktoś planuje szczurka, to niedługo będa do adopcji.
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ciąża... Pomocy! [Kraków]

Post autor: Magamaga »

Nie martw się - na forum są ludzie , którzy na pewno będą chcieli wziąć maluszki. Teraz ważne jest, aby szczurka miała spokój i odpowiednie odżywianie - sporo przysmaków i produktów wysokobiałkowych.
Ważne jest, abyś oddzieliła samiczkę po urodzeniu maluszków.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
gajoofka
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 10:36 am

Re: Ciąża... Pomocy! [Kraków]

Post autor: gajoofka »

Dzięki,ale i tak się boję... Mam nadzieję ze znajdą dom, bo jak nie to nie wiem co zrobię;(
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ciąża... Pomocy! [Kraków]

Post autor: Magamaga »

Są na forum osoby, które ogłaszają się jako tzw. domy tymczasowe - ktos na pewno zgodzi się przechować młode ogonki zanim nie znajdą dobrych domków - jesli ty nie będziesz ich mogła przechować.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”