Łączenie szczurasków- archiwalne

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

ania234
Posty: 219
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 6:24 pm

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: ania234 »

Ej bo w końcu nie wiem... Jak zacząć je łaczyć? Wszystko jest opisane w moim poprzednim poście i w temacie "jak zacząć? ".
Awatar użytkownika
Majster
Posty: 23
Rejestracja: wt mar 04, 2008 7:05 pm

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Majster »

Mysle by kupic memu Marcelowi koleżanke :P i nie wiem czy moze byc młodsza od niego? doradzcie:)
Marcel: przygarnięty 10.12.2007 odszedł 18.06.2010
MORT: przygarnięty 20.08.2010
Siwy: przygarnięty 4.09.2010 odszedł 10.06.2012
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Magamaga »

Jeśli Marcel nie jest kastratem to potencjalnie możesz mieć ok. 10-20 małych szczurków co 3 tygodnie.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Nina »

Koleżanka nie może być ogóle. Jeśli już to kolega, który owszem, może być młodszy.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Majster
Posty: 23
Rejestracja: wt mar 04, 2008 7:05 pm

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Majster »

nie no raczej nie jest kastratem:P az tyle młodych hmmm to moze poczekam jeszcze az wieksza klatke skombinuje:P pomysle o koledze:D
Marcel: przygarnięty 10.12.2007 odszedł 18.06.2010
MORT: przygarnięty 20.08.2010
Siwy: przygarnięty 4.09.2010 odszedł 10.06.2012
Awatar użytkownika
Paweł69
Posty: 672
Rejestracja: wt gru 19, 2006 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Paweł69 »

Pomyśl o koledze i nie kombinuj z większą klatką :P
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Magamaga »

Takie rozmnażanie szczurków jest głupotą. Kolega jak najbardziej tak.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Frosta25
Posty: 7
Rejestracja: sob kwie 12, 2008 10:06 am

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Frosta25 »

Hej. Ja jestem już po łączeniu. Ufff.... Do mojego 7 miesięcznego samca dołączyłam 6 tygodniowego malucha. Byłam cała w nerwach. Przed oczami miałam najgorsze scenariusze. Zastosowałam się do rad znalezionych tutaj i poszło gładko. W sumie po pół godzinie siedziały już razem w klatce (łączyłam w wannie) i mały zaczepiał Hermana. Herman siedział zbity z tropu i wystraszony :) W nocy były małe kłótnie i piski, ale wystarczyło że podeszłam do klatki i był spokój. A dzisiaj śpią razem, iskają się i piją naraz z jednego pojnika (chociaż są dwa). Po raz kolejny zaufałam waszym podpowiedzią i nie czuję się zawiedziona.
smile115
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 08, 2008 11:15 pm

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: smile115 »

ja przeżyłem nietypową sytuację. Bowiem prawie połączyłem 2 szczurki (samce jeden 4 miesiące drugi 3 tyg) Przebywały ze sobą bez żadnych objawów agresji, no może pozatym że starszy czasami przewracał małego na plecy jak ten po nim chodził. Lecz wczoraj niestety wziąłem obydwa położyłem na łóżku i stało się... :( starszy zagryzł małego :(. Wyglądało to tak jak by zaczął na Niego polować. Zaczął się skradać do Niego z brzuchem przyklejonym do podłoża. Myślałem że po prostu przewróci małego jak zawsze bez żadnej krzywdy ale niestety złapał go za kark zagryzł do krwi i chyba złamał kark :(. Starszy siedzi od wczoraj cały czas w domku i nie wychodzi. Jest w Nim jakby zero ruchu siedzi i spi nawet główki z domku nie wystawia :(. Wiecie może dlaczego tak się stało????
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: gruszka1990 »

Hej, mam nadzieję, że mi pomożecie, bo zostało mało czasu na podjęcie decyzji a ja wciąż nie wiem jaka ona ma być.. Mam u siebie małego samca - 3 miesięcznego. W maju przyjeżdża do mnie 4 tygodniowy maluch - jego biorę na 100%. Ale chciałabym zaadoptować tez dorosłego albinosa do tej całej gromadki.. Nie wiem, czy to dobry pomysł, obawiam się czy wyjdzie mi łączenie. Mam dwie klatki więc jakby wszystkie 3 nie przypadły sobie do gustu nie miałabym jak ich rozdzielić.. Proszę, pomóżcie, brać tego dorosłego czy nie?
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: szpaczek »

im więcej szczurków tym weselej :D
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: limba »

smile.. ciezko powiedziec co sprawilo ze starszy zagryzl malego. Moze za szybko zostaly puszczone na teren znany starszemu.
Widac po zachowaniu Twojego szczura teraz ze cos jest tez nie tak. Moze jest chory?
Poza tym 3 tygodniowy maluch powinien byc jeszcze z matka, teraz to juz za pozno ale tak na przyszlosc.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Filipw »

mam problem, dzisiaj od Magi wziąłem szczura (za którego jej bardzo dziekuje jest piekna i miziasta)
no i tak położyłem jej na neutralnym terenie (łóżko) były tam z 15 min, ale Tekla (starsza) zeskakiwała to wziąłem je i wsadziłem do wanny też były tam z 15 min. później wsadziłem Mordzie (nową ) do czystej klatki, gdzie była z 3 min i dorzuciłem tam Tekle. No i zaczeło sie- dominacja. Tekla próbowała z dominować młodą co jej sie nie udawało za bardzo. to w końcu tak sie porobiło że mała znalazła się tam gdzie pusta miska z żarciem . To tekla sie na nią rzuciła ale nie z zębami a mala po paru chwilach wpięła sie na szczyt klatki i tam siedziała z 1 min, później wdrapała sie na gałaz obok niej i tak siedziała, teraz ją wziąlem i tekla biega po lozku a mordzia obok mnie biega.

Co mam teraz zrobić Wsadzić Tekle albo mordzie do innej klatki czy zostawić obie w tej samej?


Sam nie wiem to moje w sumie 1 łaczenie.

POMOCY PILNE

mała panicznie boi sie tekli i od razu wskakuje na mnie jak stara prubuje ją zdominować
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: limba »

Za szybko do klatki.
jak dla mnie to jest podstawowy blad ze jesli nic sie nie dzieje po kilku minutach na neutralu to szczury sa wkladane do klatki.
Klatka zawsze bedzie pachniec "starym" szczurem, chcociazby nie wiem jak byla wyszorowana.
Ja mam metode ze szczury chodza kilka dni na neutralu, i jesli tam jest w porzadku to wtedu teren "starych", a dopiero na koncu klatka. Dobrze jest tez, jesli ma sie gdzie, zmieniac teren neutralny.
Oczywiscie rozumiem chec jak najbardziej chec szybkiego polaczenia szczurasow :)
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Filipw »

czyli tak zwiexle i na temat to bedzie tak


Zrobić jeszcze pare dni na neutralnym

- po ok. 2 dniach spróbować w klatce

a póki co to kogo mam wsadzić do drugiej klatki!!!??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”