POmocy przy oswajaniu

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

siosio
Posty: 30
Rejestracja: pn mar 24, 2008 5:51 pm

POmocy przy oswajaniu

Post autor: siosio »

Hej mam problem ze swoim szczurem którego mam od czwartku dlatego już chyba powinien sie oswoic przynajmniej z klatką a on siedzi i sie w kącie klatki i nic jak mu dam rękę to powącha i tyle dalej bedzie siedział czasami coś zje i wypije i tak wygląda jego cały dzień wogle to mi sie wydaje ze on woglew nie śpi ostatnio wziolem go na rękę i siedział nawet sie na niej umył to chyba dobra odznaka? co mam robic żeby go jak najszybciej oswoić?/ soory ze nie pisze kropkami
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: POmocy przy oswajaniu

Post autor: Filipw »

DAJ mu trochę czasu na zaaklimatyzowanie!

Podam ci link do spisu treści tam znajdź odpowiadający ci wątek i kliknij na link=D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=17012

Przydatne
I pamiętaj
każdy szczur oswaja sie w innym tempie
Nieróbka
Posty: 158
Rejestracja: wt gru 18, 2007 10:49 am
Lokalizacja: Kraków

Re: POmocy przy oswajaniu

Post autor: Nieróbka »

W jakiej klatce go trzymasz? Tzn nie chodzi mi o gabaryty, tylko fakt że siedzi w kącie klatki i jej nie "zwiedza". Może to klatka po jakimś innym szczurku czy po prostu inne zwierzątko w niej wcześniej mieszkało? Jeżeli klatka była "używana" a nie umyłeś jej potem bardzo dokładnie, chociażby samą wodą, to został zapach i szczurek może się bać zwiedzać bo czuje że jest na cudzym terenie.
Moja szczurka zamieszkała w używanej wcześniej przez innego szczura klatce. Kuwetę dokładnie wcześniej umyłam i nie było problemu, ale nie umyłam pręcików. I mała bardzo długo nie chciała chodzić na pięterko, a gdy wchodziła to fukała, stroszyła się.... Czuła innego szczura.
Frezja
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 22, 2008 10:55 am
Lokalizacja: Małopolska

Re: POmocy przy oswajaniu

Post autor: Frezja »

hej, mam prośbe, wiecie moze gdzie jest na forum taki temat, bo widzialam ze ktos kiedyś wypisal te 2 metody oswajania, ale nie mogę teraz tego znaleźć...jesli ktoś wie to podajcie bezpośredni link :) z góry dzięki :*
Awatar użytkownika
Irja
Posty: 49
Rejestracja: śr sty 30, 2008 1:18 am
Lokalizacja: Kraków

Re: POmocy przy oswajaniu

Post autor: Irja »

Proszę, tu masz dwie podstawowe metody:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=8489
(I od razu wiadomo czemu ktoś zmyślnie nazwał ten temat: zanim co? napiszesz ;) )
"Trzeba mieć odwagę, aby zmienić to, co można zmienić, zyskać pogodę ducha, by zaakceptować to, czego zmienić nie można oraz posiąść mądrość, aby odróżnić jedno od drugiego" [św. Franciszek]
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”