[ZNACZENIE] terenu/właściciela

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: Oddawanie moczu

Post autor: Nina »

Nic tylko sie cieszyć :D Szczury często okazują w ten sposób, że jesteś częścią jej stada, że jesteś jej i już  ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Kajka
Posty: 2
Rejestracja: śr lis 28, 2007 1:21 pm

Odp: Oddawanie moczu

Post autor: Kajka »

dzieki:) juz mi lepiej :D:D
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Odp: Oddawanie moczu

Post autor: odmienna »

a no, tak to jest: olewające szczury, to całkiem inna bajka niż homo sapiens  ;). Problem jest tylko taki, że jak się z nimi śpi- dobrze mieć pod ręką wilgotne chusteczki, o ile nie chce się wstawać za każdym razem, kiedy taki Skarbuś zechce podkreślić jak bardzo do niego należysz ;D (ja mam chłopaków a ci sią pod tym względem bardzo obowiązkowi  :-\)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Odp: Oddawanie moczu

Post autor: Vella »

To nie siusianie, Kajko, tylko znaczenie terenu. I samce i samiczki popuszczają po kilka kropelek by oznaczyć swoje terytorium - tym "terenem" może być także człowiek.

Własciwie nie ma na to metody, jedne szczury znaczą, inne nie.
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Basial
Posty: 406
Rejestracja: pt cze 08, 2007 12:37 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Oddawanie moczu

Post autor: Basial »

ja mam chłopaków a ci są pod tym względem bardzo obowiązkowi )
;D Odmienna, mój chłopulek tego zawsze doświadcza,kiedy chłopaki na niego włażą; tylko słyszę "no kto mnie znów osikał!" ;D ;D
za TM: Mizia, Ziutek, Diego, Biniu, Tomek, Sid, Maxiu, Niunieczka, Beziu, Kolalu, Haszczu, Sylwek, Busik, Maniek, Małe Mu, Felek, Tobiasz, Tofik, Kajtek, Gniotek, Bubu, Albercik, Zakalec, Kinia, Matylda, Angielka, Lusia, Milka,



gg 11160056
Awatar użytkownika
Magdalen
Posty: 72
Rejestracja: pn lis 19, 2007 6:19 pm
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Odp: Oddawanie moczu

Post autor: Magdalen »

Moja robi to samo , lecz myślałam że to z przeciwieństwie .. tzn: że mnie nie lubi ;)
.
EMKA1234567
Posty: 62
Rejestracja: pn mar 10, 2008 3:53 pm

znaczenie terenu samiczki???

Post autor: EMKA1234567 »

witam mam dwa szczurki (samiczki) zastanawia mnie jedna rzecz otoz gdy biegaja po pokoju i przejda po mojej rece to popuszczaja mocz tak jakby znaczyły teren co to moze oznaczac???? ???
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: znaczenie terenu samiczki???

Post autor: Nina »

Było gdzieś o tym.
Powinnaś sie cieszyć (Wiem, głupio brzmi) u mnie tylko te szczury, które za mną szaleją tak robią ;) W ten sposób jakby okazują Ci przynależność do stada.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: znaczenie terenu samiczki???

Post autor: pin3ska »

A u samców tez to tak działa? :) Bo moje polewają mnie bardzo obficie... szczególnie agutek od ciebie ;D Co przejdzie to smuga albo kropelki :)
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: znaczenie terenu samiczki???

Post autor: Nina »

pin3ska pisze:A u samców tez to tak działa? :) Bo moje polewają mnie bardzo obficie... szczególnie agutek od ciebie ;D Co przejdzie to smuga albo kropelki :)
Tak ;) Samce ogólnie bardziej znaczą i to co uważają za swoje, musi nimi pachnąć :P
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
alainaprv
Posty: 198
Rejestracja: pn lip 09, 2007 7:32 am

Re: znaczenie terenu samiczki???

Post autor: alainaprv »

A u mnie znaczy tylko dominujący samiec. Na mnie leją oba, ale teren tylko Ucho.
Szczurofan
Posty: 10
Rejestracja: pn sty 21, 2008 6:10 pm
Lokalizacja: Garwolin

Re: znaczenie terenu samiczki???

Post autor: Szczurofan »

Naprawde? Ja mam dwa szczurki (Grysia i Edwarda - samce) ktore nie oblewaja mnie. Ale Grysio jest pieszczochem - ciagle kiedy tylko nie spi i jestem blisko klatki prosi o wyjecie i poglaskanie. ::)
Przeczytajcie Maurycego i Jego Uczone Szczury. Dowod, jakie szczurki inteligentne sa...
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Znaczenie wlasciciela/terenu

Post autor: Nakasha »

Może są jeszcze za młode, żeby Cię obsikiwać ;D. Nie słyszałam jeszcze o dojrzałym szczurzym samcu (niewykastrowanym), który by nie znaczył terenu chociaż trochę ;).
siosio
Posty: 30
Rejestracja: pn mar 24, 2008 5:51 pm

Sikanie

Post autor: siosio »

hej mam pytanie dlaczego mój szczur sika mi non-stop na ręce co na nie wejdzie to musi je osikać i to nie jest kilka kropelek ale cale kałuże ta i wogle jak chce go pogłaskać to skacze robi uniki jak bym go atakował ale się kolo mnie myje to chyba znaczy ze czuje sie bezpiecznie nie?

Scalone z tematem już istniejącym. / mod. Lulu
Awatar użytkownika
hdg2
Posty: 85
Rejestracja: śr cze 18, 2008 12:22 pm

Re: Znaczenie wlasciciela/terenu

Post autor: hdg2 »

moje szczurasy to niespecjalnie znaczą -kiedyś tak, a teraz nie tzn rzadko i tylko w stresie
ostatnio podczas kąpieli Łatulek ze strachu zrobił kilka bobków czasem któryś zrobi na łóżku bobka lub kropelkę puści ale to zapewne ze stresu inne nie znane miejsce
apropo co to jest taki odgłos głośnego wąchania taki pfiuuuu pfiuuuu pfiufff to radość zainteresowanie czy niepokój ??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”