Samca czy samiczkę ?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Filipw »

Tak owszem ale Samice są bardzo temperamentne i mniej miziiaste wiecie że tekla jeszcze ani razu do mnie nie przyszła żeym ją pogłazkał a jak chce jej sie spac i biega przy okazji na łózku to ona nie pójdzie do mnie na kolana tylko za pooduchy tam rozrywa prześcieradło i robi sobie legowisko....


Czyżby mnie nie lubiła? :( :'(
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Magamaga »

Nie sądzę - po prostu samiczki takie własnie są.
Ja mam nie tylko prześcieradło ale i narzutę i poduszki w strzępach.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Buni@
Posty: 618
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 10:47 am

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Buni@ »

Ja mam samiczke i jestem zadowolona z mojego wyboru.Chociaz Bunia ma ADHD :P
<*> Moje aniołki<*>
szczurki: Bunia, Sali, Gryzia, Rubi, Chloe; chomiki: Pipi, Emi
Pawlisso
Posty: 2
Rejestracja: ndz cze 08, 2008 4:32 pm

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Pawlisso »

według mnie niema różnicu szczyrek to szczurek
Awatar użytkownika
Myszowata
Posty: 99
Rejestracja: pn sie 25, 2008 10:49 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Myszowata »

Ja w przeszlosci i becnie mam szczurzyce. Moja szczurzyca Łatka byłą rewelacyjna, chodzila ze mna wszedzie na ramieniu była ciuchutka i potulna jak baranek nawet kiedy uciekla to wiedziala ze nalezy wrocic,wtedy wbiegala mi po rece na ramie...Doris w prawdzie jest mala bo ma troche ponad miesiąc i nieechetnie opuszcza swoje tymczasowe lokum (czytaj akwa) ale kiedy znajdzie się juz na rękach to myszkuje i szuka miejsca..jak tylko sie wystraszy szuka moich rąk aby się schować, szęsto usypia mi jak leze na klatce piersiowej lub na koszulce zwinieta w klebek...na rekach nie posiusiala sie ani razu..a wiedzialabym to bo mam reakcje alergiczna w zetknieciu skory z moczem.
Szczurki w przeszłości: Łatka
Obecnie szczurzyca Doris i jej towarzyszka Pysia :D :D
paulina now
Posty: 44
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 11:42 am

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: paulina now »

Samiczka to mój pierwszy szczur.Ma 3 miesiące(u mnie jest od 1,5miesiąca),a kilka razy zdarzyło się ,że siedziała na klatce,a ja ją głaskałam przez ok.10min,a ostatnio siedziała mi na ramieniu z 15min O0
Ale ostatnio zaczęła po mnie i po mamie sikać,znaczy zostawiać małe kropelki :-\
(ale i tak lepsze niż samiec który sika litrami)
Człowiek, zawsze staje się odpowiedzialny za to,co oswoił
corvus
Posty: 31
Rejestracja: sob paź 04, 2008 11:40 am
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: corvus »

(ale i tak lepsze niż samiec który sika litrami)
Może Cię zaskoczę... Mam dwóch chłopców i żaden z nich po mnie nie sika. Ba, nawet teren rzadko obsikują.
Więc myślę, że takie sprawy nie są zależne od płci a od samego szczurka.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Nina »

Po 2 latach i 4 miesiącach zaszczurzenia wreszcie wiem, że tylko i wyłącznie samice :) Samce nie są dla mnie.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
passive
Posty: 13
Rejestracja: wt sie 19, 2008 12:19 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: passive »

Mój Batman posikuje tylko troszeczkę...
Ale inna rzecz bardziej przykuła moją uwagę. Otóż gdzie nie pytałam, słyszałam, że samce intensywniej pachną... I tu niespodzianka, bo o ile moje 2 kobietki rzeczywiście zalatują intensywnie głównie swoimi siuśkami, to mój mężczyzna - zaryzykuję stwierdzenie - wręcz pachnie. Uwielbiam wtykać nos w jego futerko bo ma bardzo miły zapach.
Nie dość, nie bywa w ogóle agresywny, uwielbia się bawić, ciągnie za ubranie, wylizuje mi ręce, przybiega na klaśnięcie. Chociaż to być może ze względu na to, że wychowywałam go samodzielnie od pierwszej minutki życia. Niemniej jedna z dziewczynek to jego siostra, a jest dużo mniej przyjacielska i prawie nie ma z nią kontaktu.
Faktem jest, że kobietki wszystko gryzą i załatwiają się, gdzie popadnie, a on tylko czasem pokopie w jednej jedynej wybranej donicznie (widocznie smaczne korzonki są) i zrobi jakąś dziurkę w pościeli kiedy się nudzi. Nigdy przenigdy natomiast nie załatwi się poza klatką (zrobił to raz, gdy nie miał przez ponad godzinę do niej dostępu).
Podsumowując, stwierdzam że dziewczyny to straszliwe wypłosze, z którymi rzadko da się dogadać, a chłopak jest przeuroczy. Do jąderek już się przyzwyczaiłam, tak jak moja mama do ogona :)
Może to tylko tylko kwestia charakteru, a może nie...
krzycz
Posty: 9
Rejestracja: pt maja 25, 2007 12:37 pm

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: krzycz »

tylko samiczka! Wściekła, niezależna, wredna, paskudna i upierdliwa zołza, gryzie wszystkie moje koszulki, spodnie, bokserki i wszystkie gumki od zaślepek w telefonach, liże mnie po twarzy, obgryza paznokcie, nałogowo pije herbatę i wpierdziela ciastka, tłucze się nocami, przemeblowuje klatkę co 2 dni, gania mnie po pokoju, chowa się pod lodówkę i ogólnie jest ZŁOOO! ;D
Awatar użytkownika
Piromanka
Posty: 411
Rejestracja: pt lip 27, 2007 2:52 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jestem za samiczką...ale wciąż nie pewna......

Post autor: Piromanka »

Ja tam wolę samce !! Moim zdaniem (podkreślam - moim zdaniem) są bardziej przyjacielskie i bardziej lubią przytulanie i pieszczoty. Są takimi przylepkami. No i są troszkę większe - więc więcej szczura do głaskania ;)
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jestem za samiczką...ale wciąż nie pewna......

Post autor: ogonowa »

Piromanka pisze: No i są troszkę większe - więc więcej szczura do głaskania ;)
I nie wciskają się w szpary, bo samice są drobniejsze i prędzej gdzieś wejdą.
Awatar użytkownika
Piromanka
Posty: 411
Rejestracja: pt lip 27, 2007 2:52 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Piromanka »

Moje "okazy" w ogóle się nie wciskają w szpary. I to nie tylko dlatego, że by się nie zmieściły.. hehe :D
Po prostu nie chcą. Wczoraj wieczorem, Maciuś zamiast trochę pobiegać, przez kilka godzin siedział u mnie na szyi pod włosami i się przytulał.. Po prostu..
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: tamiska »

Zalezy kto jakiego szczura chce miec. Samice sa o wiele bardziej aktywne, maja wiecej charakterku i lubia niszczyc, a samce wiecej spia, tylko sie przytulaja, ale znow wszystko obsikuja i zostawiaja zapaszek :P Ja wole samce bo nie nadazylabym za robieganymi samicami :P
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Malachit »

a ja za moimi wcale nie musze nadazac, bo jak zawolam to raczej przyjda :D zreszta wybiegaja sie, zmecza i spia na kolanach...z zadnym szczurzym samcem dawno nie mialam do czynienia ale to fakt, ze laski maja wiecej energii i potrafia latac jak glupie, ale jesli sa oswojone to nie sa tak "niezalezne" jak to podkreslasz - moje na przyklad wariuja i bawia sie glownie wtedy, jak ja jestem blisko i najchetniej bawia sie ze mna ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”