Oilatum

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
marrrtina
Posty: 149
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 2:19 pm
Lokalizacja: Łódź / Włocławek

Oilatum

Post autor: marrrtina »

Tak sie chciałam zapytać mądrzejszych od siebie ludzi: Co myślicie o wykąpaniu stadka w emulsji Oilatum??

"Oilatum Emusja przeznaczona jest do pielęgnacji skóry suchej i swędzącej. Dzięki swoim właściwościom odtwarza naturalną, ochronną warstwę lipidową skóry. Idealnie nadaje sie do stosowania w chorobach, którym towarzyszy nadmierna suchość skóry i świąd np. w atopowym zapaleniu skóry i łuszczycy.

Składniki:
Light liquid paraffin, acetylated lanolin alcohols, isopropyl palmitate, polyethylene glycol 400 dilaurete, polyoxyethylene 40 sorbital septaoleate, floral spice."

Stadko moje cierpi na chroniczne nawroty problemów ze skórą. Wiecznie się drapią. Ostatnio znów zauważyłam strupki...

Skoro ludziom pomaga (a wiem że pomaga) to może i szczurakom nie zaszkodzi. Z tym że te długie i skomplikowane słowa w "Składnikach" niewiele mi mówią ;) czy parafina jest niebezpieczna dla ogonów?

Jak myślicie, nadaje się czy nie?
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Oilatum

Post autor: merch »

Jest to preparat dla skory atopowej ( znaczy sklonej do alergii i podraznien), czyli zaszkodzic nie powinien. Natomiast nie wiem czy pomoze , to zalezy o d tego z jakiego powodu szczurki maja problemy ze skora. Jesli sa jakies pasozyty trzeba przede wszystkim je wyeliminowac.
Awatar użytkownika
marrrtina
Posty: 149
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 2:19 pm
Lokalizacja: Łódź / Włocławek

Re: Oilatum

Post autor: marrrtina »

eksperyment przeprowadzony, strat w szczurach nie ma ;) za to moje ręce wyglądają jak wyglądają bo za moczeniem futerka moje dziewczyny nie przepadają. Efekty: drapania jakby mniej za to na pewno stan skóry dużo lepszy, strupki zniknęły, futerko mięciutkie i pachnące...
jakby ktoś miał podobny problem, polecam

jeśli chodzi o pasożyty, to stadko przeszło kuracje ivermectyną jakiś czas temu... zdaję sobie sprawę, że jeśli to nawrót, pewnie trzeba będzie powtórzyć... z sianka już dawno zrezygnowałam, myślałam że to może przebiałczenie... zobaczymy jaki efekt na dłuższą metę będą miały te kąpiele
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Oilatum

Post autor: merch »

kapiele moga zmniejszyc ilosc pasozytow, na pewno jednak ich nie wyeliminuja, jesli stado mialo juz pasozyty to iestety nawrot jest jak najbardziej prawdopodobny. Przebialczenie to zadka sprawa i w praktyce nie slyszalam aby faktycznie mialo kiedys miejsce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”