[Ukl. Nerwowy] - padaczka/ niedokrwienie mózgu LEK-CAVINTON

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Akemi
Posty: 209
Rejestracja: pn cze 12, 2006 5:55 pm
Lokalizacja: Wrocław

[Ukl. Nerwowy] - padaczka/ niedokrwienie mózgu LEK-CAVINTON

Post autor: Akemi »

Witam , czy podawaliście ten lek Waszym ogonom? Biały Mike miał dziś rano dziwny atak, z relacji siostry (właścicielki) wyglądał on tak: miał drgawki, potem rzucał się po klatce i tak jakby zsunął się, spłynął ze schodków na niższe pięterko. Za chwilę był już normalny, biegał i miał apetyt. Atak trwał ok. 10- 15 sek. Nigdy wcześniej się to nie zdarzyło, przynajmniej u nas bo Mike jest znajdą, u nas od kwietnia. W każdym razie wet zdiagnozował to jako padaczkę albo problemy z niedokrwieniem mózgu. Zapisał cavinton, pół tabletki rano i pól wieczorem przez 2 miesiące.


Mieliście kiedyś podobne objawy u szczurów?

aaaha! on nie miał takich objawów jak problem z równowagą albo przekrzywianie się na jedną stronę
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: padaczka/ niedokrwienie mózgu LEK-CAVINTON

Post autor: IVA »

Padaczkę miał jeden z moich ogonków, niestety nie znam tego leku. Szaruś miał podawany luminal. U niego ataki były bardzo częste, nawet codziennie. Po podawaniu luminalu ich ilość zmniejszyła się do 1 na 1-2 miesiące. Oprócz luminalu podawałam silimarol aby wzmocnić pracę wątroby, bo luminal bardzo ją obciąża.
Jeśli ten atak padaczki o którym piszesz był pierwszy, warto wstrzymać się z leczeniem samej padaczki i podawać tylko coś co usprawnia pracę mózgu - np. notropil, karsiwan (chyba ze ten lek o który pytasz ma właśnie tylko takie działanie). Musisz zobaczyć jaka jest częstotliwość ataków i wtedy podjąć decyzje co bardziej korzystne dla ogonka. Przy bardzo rzadkich atakach i o niezbyt dużym nasileniu warto wstrzymać się z podawaniem leków bardziej agresywnych.
Dużo zdrówka dla ogonka
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

Re: padaczka/ niedokrwienie mózgu LEK-CAVINTON

Post autor: Piter »

cavinton jest lekiem usprawniającym krążenie mózgowe (działa nieco podobnie do nootropilu), ale nie słyszałem żeby miał jakieś zastosowanie przy leczeniu padaczki, podaje sie go natomiast przy niezbornościach ruchowych związanych z problemem niedokrwienia mózgu
KaskaPoz
Posty: 39
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 11:18 am
Lokalizacja: Poznań

Re: [Ukl. Nerwowy] - padaczka/ niedokrwienie mózgu LEK-CAVI

Post autor: KaskaPoz »

Widzę, że masz duża wiedze na temat leczenia szczurow. Mam Oskarka, szczurka 1,5 rocznego. Ok 20 marca miał pierwszy atak (podejrzewam, że pierwszy bo od tamtego momentu jest jakis inny) padaczki. Rzucał sie po całej klatce więc go pochwyciłam w trakcie ataku i przytrzymałam żeby nie zrobił sobie krzywdy. Po tym ataku był bardzo osowiały, smutny, powolny, puściły mu zwieracze - nie trudno zdiagnozowac, że to padaczka. Ostatnio miał atak w sobote i wczoraj pod moja nieobecność-no i wydarzyła się tragedia- wczoraj złamał tylną kończynę, pogruchotane kości srodstopia:( pojechałam do lekarza, udało się jakoś usztywnić łapkę. Problemem nie jest tak bardzo ta łapka bo się zrośnie (nawet jeśli miałaby się zrosnąć nieidealnie-poskładać się nie da), ale te napady, bo może sobie wieksza krzywdę zrobić. Pytanie co jest przyczyną atakow- nie jest to choroba wrodzona bo przecież pierwszy atak mial w wieku 1,5 roku. Pytanie czy to nie guz mózgu:( Dziś dostałam od lekarza (pracuję na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu i mam lekarzy pod ręką w zasadzie) diazepam w iniekcji zeby mu podawac doustnie. Nie chcę go usypiać. Nie dość, że te stworki tak krótko żyją, to jeszcze to życie takie nijakie jest:( Proszę o twoją pomoc, jak mu ulżyc??
Ze mną: Oskarek mój Kochany [*]
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [Ukl. Nerwowy] - padaczka/ niedokrwienie mózgu LEK-CAVI

Post autor: nausicaa »

a doczytałam w ratguide, że drgawki mogą być spowodowane zbyt małym dopływem krwi do mózgu, stąd ten lek usprawniający krążenie miałby jakiś sens, ale wątpię, żeby akurat to była przyczyna drgawek
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
KaskaPoz
Posty: 39
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 11:18 am
Lokalizacja: Poznań

Re: [Ukl. Nerwowy] - padaczka/ niedokrwienie mózgu LEK-CAVI

Post autor: KaskaPoz »

oskar nie pije w ogóle wody!!!!!co robić??daje mu nutridrinka, ale tylko z zakraplacza...co robić zeby zaczął pić???????? Oskar ma padaczke i dostaje wyciszające leki (ziołowy syrop) i od tego czasu jest gorzej....
Ze mną: Oskarek mój Kochany [*]
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: [Ukl. Nerwowy] - padaczka/ niedokrwienie mózgu LEK-CAVI

Post autor: ol. »

Próbwałaś dać mu wody z glukozą (może być nawet z cukrem) albo soku ? Mokrego jedzenia jak najwięcej: ogórek, zupki, jogurty do picia ...

Chyba należałoby przedyskutować z lekarzem podawanie tego syropu ziołowego, bo to dziwna zbieżność.
Brak pragnienia może mieć wiele przyczyn: wynikać z jakiegoś schorzenia układu pokarmowego, może być wynikiem uszkodzenia układu nerwowego, albo jeszcze coś innego ???

W ostateczności kroplówka. Musi pić.
KaskaPoz
Posty: 39
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 11:18 am
Lokalizacja: Poznań

Re: [Ukl. Nerwowy] - padaczka/ niedokrwienie mózgu LEK-CAVI

Post autor: KaskaPoz »

zgadzałoby się, że to coś z układem nerwowym...w końcu ma padaczkę, poza tym prawe oczko jakby ma większe:/
Daje mu jogurty, mleczko, winogronka.. pije natomiast jedynie ten nutridrink...ale to i tak za mało...wody nie rusza w ogole... sprobuje podać mu glukozę, myślałam też o zwykłej soli fizjologicznej, która daje się w kroplówce...Problem jeszcze w tym, że on ne chce też jeść..Ginie w oczach..Nie mogę na to patrzeć..W związku z tym problemem jest uzupełnianie wody poprzez jedzenie.. Kupuje mu obiadki dla dzieci, ale nie rusza...nie ruszaja go tez przysmaki, na które się rzucał... Przestałam podawać ten syrop.. Nazywa się stresnal- produkt dla zwierząt..Znajdziecie go w necie..
Ze mną: Oskarek mój Kochany [*]
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: [Ukl. Nerwowy] - padaczka/ niedokrwienie mózgu LEK-CAVI

Post autor: ol. »

A rozważaliście wspomóc go sterydem ?
Fakt, jeśli to guz, to sterydy nie są wskazane, ale z tego co piszesz szczurek jest w ciężkim stanie a i tak błądzicie po omacku (co niestety częste w szczurzych chorobach). Może warto spróbować ?

Ale tu musiałabyś porozmawiać z wetem, ja mówię tylko co mi przyszło do głowy. Nie mam wielkiego doświadczenia.
Powodzenia i zdrowia dla Oskara.
Awatar użytkownika
mizi128
Posty: 189
Rejestracja: wt mar 23, 2010 2:21 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [Ukl. Nerwowy] - padaczka/ niedokrwienie mózgu LEK-CAVI

Post autor: mizi128 »

Wez wypisz wszystkie ale to doslownie wszytkie objawy jakie zaobserwowalas??dobra ja w ten sposob szukalam diagnozy na http://ratguide.com/. Bazyl mial lewe oczko mniejsze, i lewe uszko caly czas drapal, do tego ciagle pragnienie, ataki padaczki, utrata wagi, ciagle strzykanie zebami. ja w ten sposob szukalam na tej stronie.
tu masz pare linkow:
http://ratguide.com/health/neoplasia/pi ... _tumor.php
http://ratguide.com/health/neurological/seizures.php

po twojej ostaniej sugesti, ze to pragnienie Bazyla moze byc wynikiem choroby nerek, zajrzałam na ta strone i znalazlam to: http://ratguide.com/health/urinary_rena ... opathy.php
to rzeczywiscie moga byc nerki.nawet ataki sa w objawach.musze chyba go znowu zabrac do weta.
Aniołki: kochany Bazyliszek, całuśna Łatka, nieśmiały Maniuś, ukochana Tileczka, słoneczko Czochranek, brykająca Szajba, słodka Albisia, Nikosia samosia
ze mną: Czeresienka, Pistacja,Tosia, Sysia i młoda Livka
Bell's
Posty: 4
Rejestracja: pt kwie 23, 2010 9:41 pm

Re: [Ukl. Nerwowy] - padaczka/ niedokrwienie mózgu LEK-CAVI

Post autor: Bell's »

Witam,nie wiem co robić,bo moja mała Bella dzisiaj zaczęła dziwnie cała dygotać gdy tylko próbuję ją złapać (nigdy wcześniej tego nie robiła),w trakcie jak zaczyna drżeć to jeszcze wypręża się cała tak jak by była porażona,nie wiem co jej jest,i boję się że może coś sobie uszkodziła.Pomóżcie! ???
Mój mał nygus Bell'si <3
KaskaPoz
Posty: 39
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 11:18 am
Lokalizacja: Poznań

Re: [Ukl. Nerwowy] - padaczka/ niedokrwienie mózgu LEK-CAVI

Post autor: KaskaPoz »

Dygocze jak ją probujesz złapać??czy łapiesz ją jak dygocze??w jakim wieku jest szczurasek??
Ze mną: Oskarek mój Kochany [*]
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: [Ukl. Nerwowy] - padaczka/ niedokrwienie mózgu LEK-CAVI

Post autor: pariscope »

Wydaje mi się, że to są klasyczne objawy rujki. Na pewno przy tym trzepocze uszkami jak skrzydełkami owada. Jeśli tak, to nie masz się czym przejmować.
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”