Ulubione przysmaki Waszych milusińskich ;)

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Ulubione jedzonko

Post autor: zalbi »

Ja dzisiaj zmiksowałam gotowane jajko, marchewke i makaron.. zapach to miało bardzo nieprzyjemny.. takim jajkiem troche starym bylo czuć.. i kolor łososiowy miało =D
ale ogonom bardzo smakuje =)
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Ulubione jedzonko

Post autor: S. »

Ja muszę wydzielać smakołyki swoim szczurkom. Dlatego, że jedna z nich, Guerra nie zauważa, że już jej wystarczy jedzenia lub picia (dotyczy to tylko i wyłącznie smakołyków jak np. sok z marchwi). Kończy się to tym, że trzeba jej masować brzuszek (bardzo delikatnie), bo leży i popiskuje, tak ją brzuszek boli.
Czy ktoś z Was też ma podobny problem z łakomczuchem?
MadziaxDD
Posty: 4
Rejestracja: wt lip 08, 2008 8:37 am

Re: Ulubione jedzonko

Post autor: MadziaxDD »

Mój szczurek także strasznie uwielbia płatki kukurydziane i różnego rodzaju ziarnaaa xD
Tylko mam z nim problemy.. jest strasznie agresywny.. i rzuca się na jedzenie.. a przede wszystkim.. na ludzi. ;]
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: Ulubione jedzonko

Post autor: pariscope »

Moja Szczurcia z wielką przyjemnością pochłaniała wszystkie owoce, uwielbiała rzodkiewkę, sałatę, gotowane ziemniaczki, brokuły, bób i marchewkę (surowa nie przeszła), przepadała za chrząstką z nogi kurczaka, ale największym przysmakiem był jogurt na równi z gotowaną kaszą gryczaną. Kiedyś chciałam sprawdzić, co lubi bardziej, więc dałam jej jednocześnie kaszę i jogurt. Trzeba było to widzieć :D !!! Mała dopadła jogurt, liznęła 2 razy, doskoczyła do kaszy, znów jogurt i tak na zmianę. Ona chyba sama nie wiedziała co bardziej lubi :))
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
Awatar użytkownika
sloane
Posty: 44
Rejestracja: sob lip 26, 2008 8:49 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ulubione jedzonko

Post autor: sloane »

Największy przysmak moich szczurków?
- zielona pietruszka
-suszone bananki
-rodzynki
Aleksander- zawsze w moim sercu.
Waste i Nina- małe rozrabiaki.
Awatar użytkownika
Igicza
Posty: 27
Rejestracja: sob lip 26, 2008 4:30 pm
Lokalizacja: Wrocław (okolice)

Re: Ulubione jedzonko

Post autor: Igicza »

Rewolucja chyba najbardziej ze wszystkiego uwielbiała takie specjalne dropsy dla gryzoni. Mleczne, czekoladowe i jagodowe - co prawda tylko takie jej serwowałam, ale uwielbiała wszystkie trzy. Na avatarze ma nawet w łapeczkach tego jagodowego :P Poza tym uwielbiała jeszcze żółty ser, czekoladę i kisiel.
Obrazek
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ulubione jedzonko

Post autor: ogonowa »

Moje babki zdecydowanie najbardziej uwielbiały po prostu :
Zwykły ogórek w plasterka lekko maźnięty śmietaną.
Może i banalne ,ale jakie pyszne :)
Awatar użytkownika
Nyja
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 15, 2008 10:56 pm

Re: Ulubione jedzonko

Post autor: Nyja »

nasz największy przysmak to... jogurt! Naturalny troche mniej za to owocowy... szaleństwo. Szczuras skacze, fika i bryka na sam zapach. Jak podam mu trochę na palcu to łapkami mocno trzyma żebym przypadkiem nie zabrała. No i jogurt to jedyny sposób żeby go wywabić jak się zabunkruje za szafą albo pod łóżkiem i nie chce wyjść.
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

Re: Ulubione jedzonko

Post autor: renata1009 »

A u mnie Panowie uwielbiają gotowaną mannę z płatkami owsianymi i kawałkami owoców(najlepiej banana)ale nie daję im tego często,bo na mleku.Najlepiej gdy jest cieplutka-odkleić się nie mogą:)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Ulubione jedzonko

Post autor: yss »

renata: spróbuj im dawać kaszki dla niemowląt - są na mleku modyfikowanym, nie zaszkodzą szczurkom :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Ulubione jedzonko

Post autor: Nue »

NutriDrink waniliowy. Zaczęłam podawać, żeby trochę odżywić mniejszą... polubiły obie do tego stopnia, że trzeba było rozlewać do dwóch miseczek, bo dochodziło do gorszących bójek. Teraz dostają okazjonalnie, bo już nie potrzebują :)
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
akira
Posty: 1
Rejestracja: sob lis 01, 2008 5:00 pm

Re: Ulubione jedzonko

Post autor: akira »

mój ozzy lubi: bananki, pierogi, kalafiorka, słonecznik :) dropsy jogurtowe dla szczurków, mięsko (pierś z kurczaka), jabłek nie znosi. brzoskwinke, gruszke itp :)
paulina now
Posty: 44
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 11:42 am

Re: Ulubione jedzonko

Post autor: paulina now »

Korcia kocha pomidory i dropsy warzywne i owocowe dla szczurów.B. lubi czerstwy chleb,orzechy włoskie i kolby.Nie znosi orzechów laskowych i to chyba wszystko.
Człowiek, zawsze staje się odpowiedzialny za to,co oswoił
Neverestin
Posty: 29
Rejestracja: czw wrz 18, 2008 4:05 pm

Re: Ulubione jedzonko

Post autor: Neverestin »

Kasza gryczana , makaron ryżowy , sałata lodowa
no i oczywiście dropsy głównie warzywne i owocowe , jogurtowych i orzechowych nawet nie tyka x3 tak jak i jabłek i większości karm dla szczurków xD.
Obrazek
How now? a rat? dead , for a ducat, dead!
- William Shakespeare, Hamlet, akt III, scena IV
Awatar użytkownika
milen87
Posty: 198
Rejestracja: sob sty 17, 2009 1:55 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Ulubione jedzonko

Post autor: milen87 »

moje chłopaki sobie nawzajem z łapek pestki dyni i gotowany makaron, ser. Bardzo też lubią masło, czerwoną fasolę i kukurydzę z puszki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”