CALO-PET

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
sloane
Posty: 44
Rejestracja: sob lip 26, 2008 8:49 pm
Lokalizacja: Wrocław

CALO-PET

Post autor: sloane »

Mam pytanie odnośnie pasty Calo-pet. Weterynarz poleciła karmić nią mojego Aleksa, który w mało co jadł i już nie bardzo radził sobie z jedzeniem, niestety nie dało się go wyleczyć. W każdym razie została mi praktycznie cała tubka i zastanawiam się czy mogę ją podawać czasem dziewczynom. Nie było mnie jak była kupowana i przypisywana a nie mogę znaleźć ulotki;/

Jedynie na necie taką informacje:
CALO-PET umozliwia dostarczenie skoncentrowanej energii w smacznej paście uzupełnionej w niezbędne witaminy, składniki mineralne oraz taurynę. Niedobór tauryny wyraża sie często degeneracyjnymi zmianami siatkówki oka , mogacymi prowadzić do całkowitej utraty wzroku oraz zaburzeniami mięśnia sercowego. Ze względu na dobry smak pasta pobudza apetyt.

Uzupełnienie niedoboru substancji odżywczych powstałych na skutek niewystarczającego żywienia lub w przypadku niewystarczającego wchłaniania pokarmu. W czsie rekonwalescencji, po przebytych chorobach oraz operacjach, w stanach wyczerpania. Poprawienie sprawności w czasie wystaw. Ze względu na dobry smak pasta pobudza apetyt.

Czyli strasznie mało.
Może po prostu oddam komuś kto by potrzebował dla swojego ogonka?
Bo odpukać ale pannice które dostałam to problemów żadnych nie mają.
Aleksander- zawsze w moim sercu.
Waste i Nina- małe rozrabiaki.
Awatar użytkownika
dziki_nomada
Posty: 118
Rejestracja: sob gru 08, 2007 7:39 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: CALO-PET

Post autor: dziki_nomada »

1 kg produktu zawiera:

Witamina A 200 000 j.m.
Biotyna 50 000 mg
Witamina D3 8 500 j.m.
Pantotenian wapnia 400 mg
Witamina E 1 200 mg
Niacyna 400 mg
Witamina B1 400 mg
Tauryna 4 000 mg
Witamina B2 40 mg
Żelazo 100 mg
Witamina B6 200 mg
Jod 100 mg
Witamina B12 400 mg
Mangan 200 mg
Środki konserwujące dopuszczone do stosowania w żywności.

Dawkowanie:
- Psy: 1 łyżka stołowa (15 g) dziennie na 10 kg m.c.
- Koty: 1 łyżeczka (5 g) dziennie


W przypadku braku przyjmowania pokarmu należy podawać 3-4,5 g/kg m.c. (podwoić lub potroić dawkę dzienną). Pastę można podawać zwierzęciu bezpośrednio do jamy ustnej lub wraz z karmą, ewentualnie aplikować w wodzie do picia.

Tuba: 120 g

Przechowywać w temperaturze pokojowej.

Taki opis znalazłam na Allegro ;) http://www.allegro.pl/item397001360_cal ... ieska.html
Nie wiem, czy coś pomoże, ale to jedyne, co w biegu udało mi się znaleźć.
Awatar użytkownika
sloane
Posty: 44
Rejestracja: sob lip 26, 2008 8:49 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: CALO-PET

Post autor: sloane »

Aleks miał dostawać centymetr tygodniowo, tyle się dowiedziałam. Hmm moje panie raczej tego cuda nie potrzebują :)
Aleksander- zawsze w moim sercu.
Waste i Nina- małe rozrabiaki.
Awatar użytkownika
dziki_nomada
Posty: 118
Rejestracja: sob gru 08, 2007 7:39 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: CALO-PET

Post autor: dziki_nomada »

W razie jakiejś choroby możesz zapytać weta, czy nie można tego podawać wspomagająco. Ale jak szczurki zdrowe, to nie ma sensu ich faszerować sztucznymi witaminami :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sloane
Posty: 44
Rejestracja: sob lip 26, 2008 8:49 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: CALO-PET

Post autor: sloane »

No podawałam, a raczej mój chłopak bo mnie nie było, mojemu Aleksowi jak był chory i praktycznie nie radził sobie z jedzeniem. Niestety nie dało się go wyleczyć i zasnął.


Także jakby ktoś potrzebował to mogę odstąpić pastę, mi się raczej w najbliższej przyszłości nie przyda.
Aleksander- zawsze w moim sercu.
Waste i Nina- małe rozrabiaki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”