[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Roth
Posty: 161
Rejestracja: wt maja 27, 2008 9:48 am
Lokalizacja: Poznań

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Roth »

Nie chcąc zaśmiecać forum i zakładać nowego tematu, napiszę swój problem tutaj xD

Ludzie, mam taki plan xD... Nie mierzyłam jeszcze mojej klatki, ale nie w tym rzecz, fotki mogę zrobić potem. Być może niedługo dostanę wielką używaną klatkę, którą połączę z moją aktualną nieco mniejszą klatką i powstałby w ten sposób szczurzy wieżowiec (a co z tym idzie będę mogla mieć więcej ogonów!) ;D Oderwałabym tylko górne drzwiczki od nowej klatki i postawiła na nią tą mniejszą bez tych fundamentów. Problem w tym że nie dość że są innej wielkości, to jeszcze każda z nich ma innego koloru pręty :/ Po połączeniu nie za ładnie by to wyglądało. Moja aktualna klatka ma pręty pomalowane na czarno, a druga srebrne, więc czy jest jakaś nie toksyczna farba, którą mogłabym pomalować nową klateczkę?
Awatar użytkownika
grayhill
Posty: 50
Rejestracja: pt lip 25, 2008 9:47 am
Lokalizacja: Katowice

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: grayhill »

ja posiadam dwie klatki jedna jest dość spora i tam są dwa potworki a w mniejszej siedzi trzeci potworek :-) ale wydaje mi się że klatka dla szczurków powinna być na tyle duża by miały jak sie poruszać choć trochę no bo i tak jak jesteś dobrym człowiekiem to pewnie je co dzień wypuszczasz na pokój i i w tedy mogą się wyszaleć ale nie polecam akwarium strasznie tam duszno i w ogóle nie ma przepływu powietrza :-(
pozdrawiam
roots reggae ragga
Awatar użytkownika
Myszowata
Posty: 99
Rejestracja: pn sie 25, 2008 10:49 am
Lokalizacja: Gliwice

MODELE DOSTĘPNYCH W HANDLU KLATEK

Post autor: Myszowata »

Planuje wieksze zakupy w sklepie internetowym http://www.krakvet.pl/gryzonie-klatki-c ... =1&sort=1a Może mi ktoś pomóc wybrać z dostepnych klatke nadajaca sie dla 2 szczurkow...szukalam podobnych podanych na forum ale nie ma takich wymiarow...jest tam dokladnie 5 stron klatek :( Moze mi ktos poradzi ktora wybrac bo chcialabym aby Doris dobrze sie czula w swoim domku a jak sie uda to zeby mila miejsce waz ze swoja wspoltowarzyszka :)

Wydzielone i połączone z odpowiednim tematem. /Agata
Szczurki w przeszłości: Łatka
Obecnie szczurzyca Doris i jej towarzyszka Pysia :D :D
akala
Posty: 4
Rejestracja: czw sie 07, 2008 8:55 pm

Re: MODELE DOSTĘPNYCH W HANDLU KLATEK

Post autor: akala »

http://www.krakvet.pl/interzoo-klatka-w ... -8863.html
Taka będzie najodpowiedniejsza,aczkolwiek proponuję jeszcze poszperać na allegro.
http://allegro.pl/item427345809_super_k ... 40_cm.html
http://allegro.pl/item427345867_super_k ... ocynk.html
Te klatki dają spore możliwości jeśli chodzi o wyposażenie-półki,hamak,domek,jakiś konar do wspinania..
Sama mam właśnie dla dwóch ogonków taką i chłopakom jest w niej wygodnie.
Awatar użytkownika
Myszowata
Posty: 99
Rejestracja: pn sie 25, 2008 10:49 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: MODELE DOSTĘPNYCH W HANDLU KLATEK

Post autor: Myszowata »

Tylko z tego co wiem duzą wadą są drewniane pięterka...jak potem czyscisz drewniane pieterka?
Szczurki w przeszłości: Łatka
Obecnie szczurzyca Doris i jej towarzyszka Pysia :D :D
akala
Posty: 4
Rejestracja: czw sie 07, 2008 8:55 pm

Re: MODELE DOSTĘPNYCH W HANDLU KLATEK

Post autor: akala »

Ja wymieniłam półki drewniane na plastikowe deski do krojenia(do kupienia w każdym supermarkecie).Mam spokój z myciem klatki,bo zdejmuję tylko hamaczek a resztę wrzucam do wanny i szoruję.
Awatar użytkownika
Myszowata
Posty: 99
Rejestracja: pn sie 25, 2008 10:49 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Myszowata »

Co myslicie o tej klatce? http://allegro.pl/item427345871_http:// ... ocynk.html
Szukam i szukam na allegro klatki dla 2 szczurkow le nie widze nic ciekawego
Szczurki w przeszłości: Łatka
Obecnie szczurzyca Doris i jej towarzyszka Pysia :D :D
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Telimenka »

Ja ja mam... szczerze..lipa jak ch..
Ma wysuwana polke i zwirek tam wlazi i ogolnie siurki sie tam zatrzymuja. Ciezko sie sprzata, ciezko zagospodarowac. Moim zd za waska jak szczuras urosnie wiekszy :)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Myszowata
Posty: 99
Rejestracja: pn sie 25, 2008 10:49 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Myszowata »

To blagam poradzcie cos :( Jestem w kropce :( Szukam i szukam znalazlam fajan aw Tesco w zoologiku ale kosztowala 155zl :( Nic ciekawego nie znalazla. Prosze o rade...Dla 2 szczurzyc :)
Szczurki w przeszłości: Łatka
Obecnie szczurzyca Doris i jej towarzyszka Pysia :D :D
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Telimenka »

W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Naixinka
Posty: 653
Rejestracja: sob sie 09, 2008 6:05 pm
Lokalizacja: Szczecin/Łódź/Wrocław

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Naixinka »

Ja osobiście kupiłam taką http://www.zoohandel24h.pl/produkt-77-157. Klatka ma wymiary 70x40x80. Więc spokojnie się nadaje na dwa szczurki, sama obecnie mam 2 ;) Doszła w przeciągu dwóch dni, cała, nie popękana.
Awatar użytkownika
Myszowata
Posty: 99
Rejestracja: pn sie 25, 2008 10:49 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Myszowata »

Ogladalam na tej stronie maja taka sama tylko ocynkowana wiec jak cos skusze sie na ocynkowana nie malowana dzieki za pomoc :) MA ktos jeszcze jakies propozycje moze? Moze ktos gdzies widzial fajne z innymi poleczkami niz drewniane?
Szczurki w przeszłości: Łatka
Obecnie szczurzyca Doris i jej towarzyszka Pysia :D :D
Awatar użytkownika
Paweł69
Posty: 672
Rejestracja: wt gru 19, 2006 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Paweł69 »

Myszowata nie rozumiem skąd ta obawa przed drewnianymi półeczkami. Impregnuje się je pokostem lnianym i można je myć pod bieżącą wodą. Mam drewniane półeczki we wszystkich klatkach ( woliera taendem, i dwie klatki o wymiarach 80/70/40 ) i przecieram je dwa razy w tygodniu mokrą szmatką, wymieniam też szmatki i hamaczki bo moje ogony leją na wszystko, a czasem mam wrażenie że na wszystkich ;D Drewniane półki możesz zastąpić plastikiem, ale to i tak bez znaczenia bo przemywać półeczki trzeba, bo szczurzy mocz ma swój specyficzny zapach i bez mycia jako takiego sie nie obejdzie. Klatki z "pręcikowymi" półeczkami nie polecam, bo niby w jakim celu miałabym je polecać? Myć trzeba czy to drewniane, plastikowe czy "pręcikowe" :D Jak nie umyjesz to capi :P
Na allegro są fajne klatki http://www.allegro.pl/item422856119_sup ... 40_cm.html
Awatar użytkownika
Myszowata
Posty: 99
Rejestracja: pn sie 25, 2008 10:49 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Myszowata »

Czyli najpier zaimprednowac tym pokostem jak kupie i mozna normalnie to myc ?? to super :) Bo nie wiedzialam jak to potem czyscic...a ze czyscic trzeba to wiem :) Przekonales mnie :)
Szczurki w przeszłości: Łatka
Obecnie szczurzyca Doris i jej towarzyszka Pysia :D :D
Awatar użytkownika
Paweł69
Posty: 672
Rejestracja: wt gru 19, 2006 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Paweł69 »

Błagam tylko nie pisz "przekonałeś mnie" bo tak się składa,że jestem babą. Który chłop napisałby tekst typu: Klatki z "pręcikowymi" półeczkami nie polecam, bo niby w jakim celu miałabym je polecać? Nick to tylko nick ;D

PS
poczytaj sobie tematy o impregnowaniu półek pokostem lnianym
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”