Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Viharo
Posty: 10
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 7:50 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Viharo »

Miska jest taka pokazniejsza :D
Skubany nauczyl sie ze wciskujac sie pomiedzy nia a sciane i tak ja ruszy :D
Ta prawie kilowa bestia jest dosyc silna.

Druga miska jest taka przykrecana do kratek w klatce wiec nie ma problemu, problem z tym ze jest dosyc gleboka a mniej szeroka. Tak ze jak sie chce byc niemilym to sie siada na misce i nikt inny nie ma dostepu XD
Takie szersze znalezlismy tylko ceramiczne. Ale to przestawianie jest masakryczne XD chociaz teraz staramy sie stawiac miske tam gdzie Brave kid chce to jest spokojniej XD koncentruje sie juz tylko na wysypywaniu jedzenia z niej XD
Awatar użytkownika
Igicza
Posty: 27
Rejestracja: sob lip 26, 2008 4:30 pm
Lokalizacja: Wrocław (okolice)

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Igicza »

Ja nie cierpiałam gryzienia prętów klatki przez całą noc. Moja szczurka robiła to momentami po prostu złośliwie ;) To mnie najbardziej wściekało.
Albo jak wchodziła pod meble, ciągle tam siedziała i nie miałam jak jej stamtąd wyciągnąć. Ale to już mniejszy problem, bo wystarczyło zaszeleścić papierkiem od dropsów... ;D
Obrazek
Awatar użytkownika
dziki_nomada
Posty: 118
Rejestracja: sob gru 08, 2007 7:39 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: dziki_nomada »

Moje nie sikają poza klatką nigdy. Za to lubią zostawiać bobki w kanapie... Ale rzeczą, której naprawdę nie lubię, jest przegryzanie kabli, zjadanie gumek do ścierania, ołówków i innych przyborów, które mi są potrzebne do pracy i zawsze się plątają w dużych ilościach... No i o zawał mnie przyprawia dźwięk zrzucanej z pięterka ceramicznej miski, bo zawsze mi się wydaje, że właśnie zabija Malibu, która przeważnie siedzi na dole...
Awatar użytkownika
strup
Posty: 937
Rejestracja: pn cze 30, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: wołów/wrocław

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: strup »

Ja kocham wszystko co moje dziewczyny robia nawet jeśli nasrają mi rzadką kupka na ubranie - sorry ze tak bezpośrednio. ; D
ruth. oktawia. mela. fibi. odetta. bit. box. bletka. blesss ya. puff. bella. dorotka.
(*) hera. schizma. kryszna. kometa. sziwa. freya.

Obrazek
Awatar użytkownika
grayhill
Posty: 50
Rejestracja: pt lip 25, 2008 9:47 am
Lokalizacja: Katowice

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: grayhill »

jak wiadomo nie łatwo jest przywyknąć do sikania gdzie popadnie przez nasze ogonki ale wszyscy dobrze wiemy że one tak już mają jednak ostatnio jakoś mniej już sikają może już wszystko olały i więcej nie muszą haha a tak poza tym to chyba nic mi nie przeszkadza bo tak na prawdę nie można im mieć cokolwiek za złe w końcu to my im karzemy przyzwyczaić się do nas i nie żyją w swym świecie i trzeba mieć to na uwadze a co do wspinaczki po naszych nogach i innych częściach ciała to jest to dobre dla ogonków trochę wysiłku doda im siły a im więcej ruchu tym lepiej ;)
roots reggae ragga
Awatar użytkownika
kari
Posty: 151
Rejestracja: śr cze 25, 2008 1:36 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: kari »

Ja nie cierpiałam jak szczur sikał na mój telefon. Ale samo jakoś wyszło,że sie oduczył, bo raz telefon akurat zadzwonił(wibracje) i szczur zwiał jak oparzony! :D A tak poza tym to nie lubię jak się szczur na mnie obraża za to,że go wykąpałam jak się wytarzał w kurzu,albo jak go spycham z kolan, albo jak nie dostaje więcej przysmaka :D I jak otwierają sobie drzwiczki od klatki (kiedyś mnie w nocy obudził hasający szczur) :D
Ale i tak to najkochańsze stworzonka! :-*
Ze mną: Zorka (psiak wieloowocowy)
Za Tęczowym Mostkiem: Mysia, Kruszynka, Czarna, Ruda, Wiórka, Kredka, Śnieżka, Agatka [*][/b]
bodenpiggy
Posty: 1
Rejestracja: sob sie 30, 2008 6:11 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: bodenpiggy »

Ja nieznosze kiedy Bunia sia mi na ręce, wchodzi pod bulzkę -strasznie wtedy drapie, ucieka za szafę... no to chyba wszystko ;D
Awatar użytkownika
strup
Posty: 937
Rejestracja: pn cze 30, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: wołów/wrocław

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: strup »

Nie lubię gdy chorują, a jeszcze bardziej gdy odchodzą. :(
ruth. oktawia. mela. fibi. odetta. bit. box. bletka. blesss ya. puff. bella. dorotka.
(*) hera. schizma. kryszna. kometa. sziwa. freya.

Obrazek
Awatar użytkownika
Myszowata
Posty: 99
Rejestracja: pn sie 25, 2008 10:49 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Myszowata »

Moja Doris cale szczęście nie załatwia swoich potrzeb poza klatką...no może raz na biórku ale to wtedy byla dluga zabawa poza akwarium w ktorym chwilowo przebywa ( jestem na kupnie klatki). Najbardzije denerwuje mnie kupkanie po calym akwa i siusianie w akwa gdzie popadnie. Ma ktoś sposoby jak próbować uczyć kuwetowania? A najgorsze jest to kiedy odchodzą :(
Szczurki w przeszłości: Łatka
Obecnie szczurzyca Doris i jej towarzyszka Pysia :D :D
Awatar użytkownika
maisy
Posty: 176
Rejestracja: śr lut 14, 2007 8:50 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: maisy »

Pierwszy raz w życiu mam samce (zwykle tylko samiczki) i różnica jest... bardzo duża. To typowi faceci -niechlujne brudaski ,wielkie tchórze ,którzy śpią w jedzeniu ,w..(wiadomo czym) ,jedzą własne (wiadomo co) ,oraz nie potrafią sobie pościelić łóżka :D jeśli da im się ścierki ,włożą ,nieważne gdzie ,nie przygotują (więc robię to sama ,ale oni chyba wolą spać na kuwecie ,na (wiadomo czym), bez żadnego granulatu (zawsze go odepchną z dala od spania ) ,po paru godzinach wszystko dookoła śmierdzi ,ale one rzadko siusiają ,bardzo często kupkają i w to wchodzą ,muszę usuwać papierem z futerka :-\ ...jak to mówiłam ,typowi współcześni faceci. (jeśli nikogo nie uraziłam ,ponieważ są wyjątki :P )
gosiaciereszko
Posty: 37
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 10:53 am
Lokalizacja: Białystok

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: gosiaciereszko »

hahah :) jakbyś opisywała moje szczury :D:D:D
Ja mam kochane berbecie. Tylko nie lubie jak maluch włazi mi jakimś dziwnym sposobem do szuflady (zamkniętej :P jakoś włazi od tyłu) i śpi mi w bieliznie. Dzisiaj musiałam prać wszystkie majtki bo i je obkupkał ;p
A że śmierdzą to mi jakoś nie przeszkadza, przyzwyczaiłam się, chociaż rzeczywiście nie lubie jak mają obkakane ogonki :P Czasami też bym chciała żeby malec byłby troszkę mniej "żywszy" :P bo jak trzeba go wsadzić do klatki to istne wanted się zaczyna;p
[img]http://gosiaq_plf.w.interii.pl/andrzej%2000666666666.JPG[/img]
[*] ;( Andrzejek [*], Mariuszek [*]
Awatar użytkownika
Myszowata
Posty: 99
Rejestracja: pn sie 25, 2008 10:49 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Myszowata »

Doris nie siusia na granulat :/ We wszystkich rogach akwa dokopuje sie do golego szkla i tam siusia albo spi, mocz musze potem przysypywac granulatem...podejrzewam ze to samo bedzie w klatce ale zobaczymy :) Ale ma radoche jak przekopuje z miejsca na miejsce podsciolke kukurydziana i nawet nierobi takiego duzego rumoru.
Szczurki w przeszłości: Łatka
Obecnie szczurzyca Doris i jej towarzyszka Pysia :D :D
Amelia
Posty: 12
Rejestracja: wt lip 08, 2008 12:08 am

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Amelia »

Ja nie lubie u moich szczurzyc tego ze gdy wiedza ze nie moga gdzies wejsc ,wchodzic itp to jak gdzies wyjde badz obroce w glowe to wlasnie w tym miejscu je znajde
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: pin3ska »

Nienawidze kupania do koszyczkow i rozgniatania tego na miazge z siuskami. Okropnosc.
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
Nyja
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 15, 2008 10:56 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Nyja »

ja nie znosze tylko gryzienia w stopy, czytam sobie książkę albo siedze przy komputerze a tu nagle "ała" w nogę ;) ale stopy Melkorowi smakują wyjątkowo i tylko grube puchate kapcie mogą je przed nim obronić
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”