ODMIANY, KOLORY

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Odp: Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: sachma »

dla mnie to fawn.

edit.

dobra pomylilam sie :P nie porownalam z fotami ;)
to silver fawn ;)
Ostatnio zmieniony pt wrz 28, 2007 3:15 pm przez sachma, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mja
Posty: 236
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 7:53 pm
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Jaki to rodzaj ubarwienia?

Post autor: Mja »

Jak w temacie. Podawaliście różne strony, obejrzałam wszystkie i dalej nie mam pojęcia - czy takie plamki się jakoś nazywają? Ona ma jeszcze kilka pojedynczych ciemnoszarych włosów na grzbiecie. Gdy była mała, futro było całe białe, później plamki były jasne i coraz bardziej ciemniały.

http://szczury.org/index.php?action=gal ... temId=1484

Nie mam lepszego zdjęcia - to cud, że udało się nawet takie zrobić przy tej prędkości poruszania się...



-----------
Zanim zaloszysz nowy temat bardzo prosze o uzywanie opcji szukaj, badz spisu tresci. Jesli temat podobny juz istnieje to mozna swobodnie go kontynuowac bez potrzeby zakladania nowego. Polaczone.
limba mod
Ostatnio zmieniony pt paź 05, 2007 10:35 pm przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek <= Mat
Wiercik, Bombka, Biała & Mat
w sercu: Zuzia, Klara, Matylda, Ofelia, Balbinka, Telimena, Krystyna, Piszczałka & Patuś
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Odp: Jaki to rodzaj ubarwienia?

Post autor: Landrynka »

Leia- irish? Tej najmniejszej plamki nie ma.
Obrazek

Beza- berkshire?
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... afe3ae9c5e][IMG]http://images23.fotosik.pl/84/a
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Alfasud
Posty: 19
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 12:03 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Jaki to rodzaj ubarwienia?

Post autor: Alfasud »

Witam.
Chciałabym skorzystać z Waszej wiedzy i spytać: jak określilibyście umaszczenie Margo?
Czy to Black Eyed White patched??
Jestem początkującą szczuromaniaczką i przyznaję, że dopiero się uczę  ;D

Fotka:
http://img116.imageshack.us/my.php?imag ... 871df3.jpg

(zdjęcie autorstwa Korlis, którą korzystając z okazji, serdecznie pozdrawiamy  :) )
Awatar użytkownika
dimi
Posty: 136
Rejestracja: sob lis 03, 2007 12:16 pm
Lokalizacja: Bytom.

dziwna odmiana

Post autor: dimi »

http://www.wrzuta.pl/film/fb68uAlHW3/obraz_029 czy ktoś wie może, co to za odmiana szczurka? dość nietypowa, ale chyba nie fuzz ;)


Połączone z istniejącym tematem o odmianach.
mod.Vella
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: dziwna odmiana

Post autor: merch »

Moze byc fuzz mlody jest to ma prawo byc bardziej omszony, moze byc tez podwojny rex
Kulka2ogonki
Posty: 7
Rejestracja: czw mar 27, 2008 7:58 pm

albinos czy nie ...xD

Post autor: Kulka2ogonki »

Witam i mam takie jedno drobne pytanie...kupiłam sobie ostatnio szczurka(już czwarty ;) ) ipróbuje dociec jakiej jest kolorystyki....wygląda on tak : jest kapturkowy....biało rudy ale oczka ma czerwone.... teraz się zastanawiam czy on jest albinosem czy nie....bo jak by był to by wogóle nie miał pigmętu....ale troche go ma i mimo to ma czerwone oczy.... ;D i teraz sie zastanawiam jakiej jest odmany barwnej....szukałam już na stronach róznych ale nigdzie nie znalazałam takiego przypadku...xD ...
z góry dzieki za odp. :)

Połączone z istniejącym tematem. /Agata
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: Nina »

Albinos to szczur całkowicie biały z czerwonymi oczami.
Jasny szczur zawsze będzie miał czerwone oczy (przynajmniej na razie wśród kundelków)
Twój może być champagne bądź amber. Inne rudawe umaszczenia są bardzo mało popularne wśród szczurzych kundelków.
Najlepiej, abyś zamieściła zdjęcie swojego ogona najlepiej oddające jego prawdziwy kolor ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Kulka2ogonki
Posty: 7
Rejestracja: czw mar 27, 2008 7:58 pm

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: Kulka2ogonki »

Nina miałaś racje....to champagne :)
Awatar użytkownika
Hanyou
Posty: 57
Rejestracja: pt sie 29, 2008 9:13 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska / Wrocław
Kontakt:

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: Hanyou »

Ja kupiłam niby albinosa, ale jak chadzal po trawie na słoncu to nie był całkowicie biały. Wygladał jak Husky champagne xD zdjecie nie łapie tej łaty ; / wiec nie mam jak pokazac byscie ocenili.
Hyden, Zeiram, Lestor, Piorun, Hanyou
Awatar użytkownika
Hanyou
Posty: 57
Rejestracja: pt sie 29, 2008 9:13 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska / Wrocław
Kontakt:

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: Hanyou »

Hyden udało mi się zrobić zdjęcie jego sierci tak by było widac ten odcien :D Co sądzicie? to Husky? Bo kolor konczy się miedzy oczami takim trojkatem.

A to mój niebieski szczur, wydaje mi sie ze kaptur ale nie jestem pewna. Bo jeden bok ma cały niebieski prawie, a drugi biały.

Zeir4m
Zeir4m2

A tu już zwykły kaptur prawda?

Lestor
Hyden, Zeiram, Lestor, Piorun, Hanyou
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: Nina »

Pierwszy to champagne, znaczenie wygląda na kaptura, ale pyszczek słabo widać.
Drugi to kaptur, jak konkretnie nazywa sie kolor nie mam pojęcia, nie orientuje sie w takich odcieniach.
Trzeci to najzwyklejszy black hooded, czyli czarny kapturek (najśliczniejsze umaszczenie ;) )
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Hanyou
Posty: 57
Rejestracja: pt sie 29, 2008 9:13 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska / Wrocław
Kontakt:

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: Hanyou »

no pyszczek ma biały, a przynajmniej sam przód. Idzie taki okrąg na około oczu, ale z przodu niedomknięty. I ma taki szpic jak twoj szczurek w avatarze ale nie biały tylko własnie odcieniu champagne i w odwrotna strone.
Dzięki Nina :)
Hyden, Zeiram, Lestor, Piorun, Hanyou
Awatar użytkownika
Hanyou
Posty: 57
Rejestracja: pt sie 29, 2008 9:13 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska / Wrocław
Kontakt:

Re: Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Hanyou »

Nie potrafie tego znalezc, bo niepamietam gdzie to czytałam, jak sie nazywa ten husky którego kolor nie jaśnieje?
Hyden, Zeiram, Lestor, Piorun, Hanyou
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Nina »

Pewnie chodzi Ci o blazed ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”