Planowany Miot E w Merchowym Polu CelaXQubuś

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Planowany Miot E w Merchowym Polu CelaXQubuś

Post autor: merch »

odmienna pisze:hihihi ;D , tylko tyle Wam powiem, że jak ktoś niema jakiegoś czapczątka w domu, to ma niekompletne stado ;) - saą niewiarygodne :D
coś w tym jest co piszesz

Maluchy zostaly przeniesione do rodziny , Czapeczka bardzo troskliwie sie wnuczkami opiekuje, łączenie przebiegło bezproblemowo.
W poniedziałek część maluchów pojedzie do Poznania.

Przypominam , ze wciaz dwie dziewczynki berkshirka i trzykropka są wolne, jeśli ktos z Poznania by chcial sie decydowac to wypadałby zdecydować się do jutra :) Rozwijają się doskonale i są bardzo przyjacielskie . Tatuś ma przodków w bardzo dobrych niemieckich hodowlach, babcia maluszków Czapeczka ma około 2 lat i jest w bardzo dobrej formie, jest niezwykle przyjacielską " kanałową " szczurzycą.
Prababcia tego miotu u mnie jest juz rok i 4 miesiące prawdopobnie jest w wieku ponad 2 lat ma się bardzo dobrze. Prawdopodobnie w poniedzialek, wtorek lub środę będzie mozna odebrac dziewczynki z warszawy.
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Planowany Miot E w Merchowym Polu CelaXQubuś

Post autor: Telimenka »

Juz w poniedzialek jupi jupi jupi!! :D nie moge sie doczekac juz
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Planowany Miot E w Merchowym Polu CelaXQubuś

Post autor: merch »

No juz oddane w transport.....


Moi drodzy , żeby nie pisać dwa razy tego samego, piszę tutaj.
Maluchy są w fazie szybkiego wzrostu , oprócz suchej karmy - dołączona trzeba podawać im duzo mokrego jedzonka, jutro koniecznie jajko gotowane - maluchy jedzą tez mięsko gotowane , jogurty (z polskimi owocami :P jagodowymi) gotowane warzywa, dostawały też pęczak ( z krupniku gotowanego bez przypraw) marchewkę , ziemniaczki, gerberki , płatki owsiane - surowe i płatki zbożowe ( kukurydziane i z pelnego ziarna), lubią tez surowego ogórka i melony oraz pestki z dyniowatych, można podawać tez słodkie migdały. Dostały polarek - do podziału na was dwie , żeby miały szmatkę pachnąca domem na początek. Telefon znacie jakby pojawiły się jakieś pytania proszę o smsy.

A jeśli m\nie macie dostępu do Xtravitalu lub wolicie inna karmę ,na początku podawajcie mieszankę - dopiero po ok. 2 tygodniach całkiem " nowa karmę "

porobiłam trochę zdjęć , ale wrzucę je dopiero jak przyjadę.


Dwie dziewczynki wciąż szukają domków. Proszę sie decydować , bo taka okazja już się nie powtórzy - to ostatni Celowy miot. te dwie dziewczynki będą do odbioru dopiero po 5 tym października. Wyjeżdżam , także do 5tego X raczej nie będę odpowiadać na PW.
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Planowany Miot E w Merchowym Polu CelaXQubuś

Post autor: Telimenka »

Dobrze ze ja sie lubie bawic w takie gotowanie ziemniaczkow itp ;D .Jajko ugotujemy albo jakis inny smaczny kasek. Nie moge sie juz doczekac, postaram sie jeszcze dzis wyslac jakies fotki, najwyzej sobie zobaczysz jak wrocisz.. no i foto relacje w temacie beda. Ehhh jak sie ciesze
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Planowany Miot E w Merchowym Polu CelaXQubuś

Post autor: Telimenka »

Panowie EE sa juz u mnie :D. Zdjeci sobie tunczyka.. Arystokraci!Sa przeslodcy... ::)
Buszowanie pod bluza zaliczone, spanie pod moimi wlosami tez.

Zdecydowanie zachecam do adopcji pozostalych panienek (mimo iz ja mam chlopcow :P). Merchowe malenstwa sa kochane, obyte z czlowiekiem i odwazne..no i maja urocze ryjki! :-*
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 251
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 10:50 pm
Lokalizacja: Czerwonak

Re: Planowany Miot E w Merchowym Polu CelaXQubuś

Post autor: Feniks »

Enya i Elena też już w klatce z Kreska i Kropką. Od razu poszły w hamaczek. ;D Już stanowią stadko. Niesamowite jest to, że EiE są wiekszę od KiK, mimo że są o 3 tyg młodsze...Ale dają wszystkie czadu. Merchowe maluszki są ciekawskie i zupełnie się nie boją ludzi.
No to długie czekanie ma już koniec. A swoje z Telimenką odczekałyśmy no i było kombinowania co z transportem do Pyrlandii ale się udało.
Jak mi się uda to porobię jutro jakieś fotki. Dziś już mi się oczy same zamykają.
A smrodziuchy świrują... :D
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Planowany Miot E w Merchowym Polu CelaXQubuś

Post autor: merch »

No to się cieszę, że maluszki , szczęśliwie dotarły do domu.
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 251
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 10:50 pm
Lokalizacja: Czerwonak

Re: Planowany Miot E w Merchowym Polu CelaXQubuś

Post autor: Feniks »

Ufff. Zapakowałam dziś 4 maluchy i 2 starsze do jednej klatki. Ufff.
Oczywiście zapoznawały się wpierw w neutralu, później na wybiegu Iskry i Draki. I obyło się bez komplikacji więc stwierdziłam, że nie ma co czekać. Maluchy oszalały z radości na widok takiej przestrzeni. Draka najpierw próbowała hasać z Kreską, Kropką, Enyą i Eleną (EiE to dzieciaki od-merchowe). Ale wkrótce stało się jasne, że nie ma już tej dziecięcej wytrwałości i niezmordowania... Iskierka natomiast najpierw trochę je odpychała gdy były zbyt natarczywe a potem obrała taktykę ignorowania. Maluchy szybko się znudziły nieruchomym obiektem i poleciały spowrotem do Draki, która... wzięła przykład z Iskry... ;D
Wstawiłam im do klatki taki mały domek dla chomika, w razie gdyby małe musiały się chować ale pierwsza skorzystała z niego Draka uciekając przed natrętami.
W tej chwili leżą wszystkie na półce. A te moje starsze myszy oficjalnie uznaję za święte, bo ja bym w życiu nie wytrzymała najazdu czwórki rozbrykanych maluchów na raz. ;)
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Planowany Miot E w Merchowym Polu CelaXQubuś

Post autor: Izabela »

Feniks, super, że łączenie było takie bezproblemowe. Jak sobie pomyślę, co mnie czeka za dni parę, to... :o
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Planowany Miot E w Merchowym Polu CelaXQubuś

Post autor: Telimenka »

U mnie to wygladalo tak.. juz pierwszego dnia znajac moje lelochy "zaryzykowalam" wsadzenie malcow.
Efekt: Eliot poszedl sie polozyc do niego dolaczyl Ekler i tak zasneli, Ryjek cos zjadl i tez sie polozyl. Pozniej maluszki przeniosly sie do sitka ze swoja szmatka. A teraz wszyscy spia razem w hamaczku, a Ryjek i Eliot szanuja to ze male wiercidupki wchodza do miski jedzac i ladnie czekaja az sie posila dzieci a pozniej sami wcinaja..az nie chce mi sie wierzyc bo Eliot to zarlok...


Wazylam dzis maluchy i Ember wazy 134g, a Ekler 140 ;D
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: Planowany Miot E w Merchowym Polu CelaXQubuś

Post autor: IVA »

Telimenka, Feniks - gratulacje z nowych maluszków i udanego łączenia :) Mam nadzieję, że maluszki okażą się nie tylko ruchliwe i proszczurze ale też i proludzkie czego Wam życzę z całego serca. Proszę wycmokać brzuszki Waszych stadek ode mnie a także od wujków Waszych maluszków czyli Cezarka i Czarusia, no i oczywiście od Qubusia. Cieszymy się, że trafiły do tak dobrych domków.
Jeśli coś mogą doradzić to co jakiś czas dajcie trochę odetchnąć starszym ogonkom :).
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 251
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 10:50 pm
Lokalizacja: Czerwonak

Re: Planowany Miot E w Merchowym Polu CelaXQubuś

Post autor: Feniks »

Są nie tylko proszczurze ale i ogromnie proludzkie a ruchliwe jak pchły... :D. Staruszki jeśli tylko bedą chciały uciec, to ja im chętnie pomogę, bo jak już pisałam dla mnie są święte... ;D
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Planowany Miot E w Merchowym Polu CelaXQubuś

Post autor: Telimenka »

Kiedy moj Eliot sie spelnia w roli tatusia i uwielbia maluchy ;D .Juz pierwszego dnia byl wniebowzięty i przygarnal kluseczki do hamaczka i grzal gruba dupka. Podejrzewam ze jakbym chciala zafundowac mu "urlop" to by sie na mnie obrazil.. tj szczur aniol :)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: Planowany Miot E w Merchowym Polu CelaXQubuś

Post autor: IVA »

Feniks to zupełnie tak jak u nas - im starsze tym mają więcej przywilejów, młodziaku muszą się dostosować :)
Telimenka świetnie, że Eliot spełnia się w roli wujcia ale jak znam życie to w końcu i jego może zmóc niespożyta energia maluszków. No chyba, że będzie dawał sobie radę tak jak nasz niezapomniany Niuniuś, kiedy zamieszkał razem z półdzikuniami czyli Cezarkiem i Czarusiem. Na co dzień wariował razem z nimi ale gdy malcy przebierali już miarę w harcach to on zaganiał ich do domku i odpoczywał siedząc na nim i pilnując aby obydwa łobuzy nie wychyliły z niego nosa (inaczej dostawały klapsa z łapacza) :)
Czochranko dla wszystkich :)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Planowany Miot E w Merchowym Polu CelaXQubuś

Post autor: merch »

Cieszę sie ,że maluszki się dobrze zaaklimatyzowały .

Wciąz dwie Panny E szukaja domu jutro wkleje foteczki.
Od domków tymczasowych wiem ,ze maluchy porosly:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”