Kulka- chodzik --> oswajanie

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
vet_p
Posty: 5
Rejestracja: sob lis 08, 2008 3:25 pm

Kulka- chodzik --> oswajanie

Post autor: vet_p »

No więc kupiłam Alexowi kulę. Taka plastikową, co się w niej zamyka ogonka żeby sobie pobiegał ;] Kupiłam, ale co dalej. Jak go do niej przyzwyczaić?? Po pierwszym razie zostało w kulce pełno bobków i siuśków ^^
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kulka- chodzik --> oswajanie

Post autor: Ausaya »

To raczej nie jest zabawka dla szczurkow tylko dla chomikow... Jezeli chcesz zeby szczurek sobie pobiegal to przystosuj do tego pokoj - tak zeby nie bylo zakamarkow w ktorych moglby sie schowac i skad nie moglabys go wyciagnac, pochowaj kable tak zeby szczurek nie mial do nich dostepu, bo bardzo lubia je gryzc, usun przedmioty ktore moglyby mu zaszkodzic gdyby sobie sprobowac zjesc. Jak juz to zrobisz mozna spokojnie wypuszczac ogonka po pokoju.
No a przedwszystkim spraw Alexowi kolege, z nim bedzie sie najlepiej czul i bedzie mial towrzysza do zabaw. Inaczej bedziesz miala nieszczesliwego szczurka przez cale jego zycie... a chyba tego bys nie chciala...
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Kulka- chodzik --> oswajanie

Post autor: Agata »

Radzę poczytać trochę: KLIK.

Taka kula to nie jest najlepsza rzecz dla szczura.
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Awatar użytkownika
vet_p
Posty: 5
Rejestracja: sob lis 08, 2008 3:25 pm

Re: Kulka- chodzik --> oswajanie

Post autor: vet_p »

Z tego co wiem, to zabawki te nadają się również dla szczurów ;D CHcę go tam zamykać tylko wtedy, gdy bedę sprzątała klatkę, a nie chcę żeby był to dla niego stres. Nie mam możliwości adoptowania drugiego ogonka ;/
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kulka- chodzik --> oswajanie

Post autor: Ausaya »

vet_p pisze: Nie mam możliwości adoptowania drugiego ogonka ;/
to trzeba bylo nad tym pomyslec przed sprawieniem sobie pierwszego...

A co do tej kuli, to moze i pani w zoologicznym powiedziala ci ze to nadaje sie tez dla szczurka, tylko ze ja bym nie wierzyla we wszystko co mowia w zoologu, to jest jednak sklep i staraja sie jak najwiecej rzeczy sprzedac, i czasem nie wazne jakim sposobem.
Sadze ze jednak tutaj na forum sa bardziej kompetentne osoby... w koncu najwiecej mozna sie o zwierzetach dowiedziec jak sie samemu nimi zajmuje.
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Kulka- chodzik --> oswajanie

Post autor: Nina »

vet_p pisze:Z tego co wiem, to zabawki te nadają się również dla szczurów ;D CHcę go tam zamykać tylko wtedy, gdy bedę sprzątała klatkę, a nie chcę żeby był to dla niego stres. Nie mam możliwości adoptowania drugiego ogonka ;/
Kula nie nadaje sie dla szczurów (wg mnie dla żadnych zwierząt, nawet dla chomików). Wyobraź sobie, że Ciebie rodzice wypuszczają z domu tylko w wielkiej kuli i tak sie toczysz po ulicach. Fajnie by było?
Na dodatek zafundowałaś swojemu szczurowi samotnie. Tak jakby Ciebie zamknęli w domu i nie wpuszczali żadnych ludzi. Na pewno dobrze byś sie czuła i nie była samotna.

A sprzątanie klatki jest najlepszym czasem na wypuszczanie szczurów po pokoju. Moje zawsze wtedy biegają i próbują mi 'pomagać' w czyszczeniu.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Kulka- chodzik --> oswajanie

Post autor: pin3ska »

Nina pisze: A sprzątanie klatki jest najlepszym czasem na wypuszczanie szczurów po pokoju. Moje zawsze wtedy biegają i próbują mi 'pomagać' w czyszczeniu.
Ja mam troche inne zdanie ;P Jak sprzatam, a nie maja kuwety (bo akurat ja myje albo schnie) to robia mi na dywan, na kanape... ::) ::) ::) Poza tym obsikują mi to czego nawet do konca nie zdążylismy umyc, jak np. myje sciereczką pręty klatki...

Wlasnie podczas mycia klatki najchetniej gdzies bym je pozamykała ;D choc 30 kul plączących sie pod nogami mogloby byc troche kłopotliwe :P
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Kulka- chodzik --> oswajanie

Post autor: Nina »

pin3ska pisze: Ja mam troche inne zdanie ;P Jak sprzatam, a nie maja kuwety (bo akurat ja myje albo schnie) to robia mi na dywan, na kanape... ::) ::) ::) Poza tym obsikują mi to czego nawet do konca nie zdążylismy umyc, jak np. myje sciereczką pręty klatki...
Ja mówie o małym sprzątaniu ;) Nie myciu całego towera, bo wtedy wchodze i wychodze z pokoju a jak wiadomo: mam koty. Towera myje po połowie zazwyczaj, więc szczury siedzą w jednej połówce, a ja myje drugą.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”