Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mia.95
Posty: 4
Rejestracja: sob paź 25, 2008 11:05 am

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Mia.95 »

Ja nie lubię, jak mój ogonek niespodziewanie się na mnie załatwia... Po tym jest zawsze mnóstwo sprzątania ;)
Awatar użytkownika
ofilka
Posty: 128
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 2:02 pm
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: ofilka »

Zastanawiam się czego nie lubię u moich ogonów i powiem Wam, ze nic mi nie przychodzi na myśl. Moje dwie roczne szczurzyce nie załatwiają się poza klatką, a już nigdy nie zdarzyło się im to na mnie. Kickic i Furia są moimi pierwszymi szczurzycami, które też też nigdy nie użarly mnie w stopy!
Włażenie na nogi uważam za strasznie słodkie, zjeżdżanie pazurkami po nagim ciele nie jest może przyjemne, ale nie powiem, zeby mnie denerwowało. Dżizaz, chyba idealne szczury mi się trafiły! ;)

A tak serio, to jest jedna rzecz, ktora nadużywała przez długi czas mojej cierpliwości. Kickic jest strasznie przyjazna. Zawsze do mnie przybiega, oczekuje miziania i tulenia itd. Chodząca przylepa. Furia jednak, od samego początku zawsze się mnie panicznie bała. Mimo mojej anielskiej cierpliwości i niezwykłej delikatności względem szczura, gdy wchodziłam do pokoju zastygała w przerażeniu, nie lubiła być brana na ręce itd. Po roku paniki w oczach na mój widok zaczęło mi to już działać na nerwy.
Takie zachowanie skonczyło się miesiąc temu wraz z wypadkiem Furii. Mój chłopak chcial się pobawić z nimi, przyszedł do pokoju, nie wiedział, że pod kanapą jest Furia i usiadł, przygniatając lekko szczura. Furia była przerażona, nóżka wykrzywiona. O 22 w niedziele jechaliśmy do weterynarza. Furia była w zupełnym szoku, wyglądała jak po czołowym zderzeniu z pociagiem. Ciągle trzymałam ją na rękach, głaskałam. Okazało się, że nóżka jest tylko zbita, szczurek dostał leki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Po tygodniu szczurek był cały i zdrowy. I co dziwne. Od tego czasu Furia jest istną przylepą.
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: renata1009 »

Nie lubię siusiania na mnie ...Czasem się zdarzy jak leżę...Grzebania w nosie jak sobie przysnę (nie wiem co tam ciekawego może być ) i wchodzenia pod kołdrę i smyrania po nogach jak sobie leżę...Ale i tak moje szczurasy biegają prawie cały dzień i całą noc:)
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: lavena »

A mnie doprowadza do furii sikanie z wysokości.

Lenie patentowane nie chce im się zejść na dół do kuwety tylko leżąc w koszyku na samej gorze klatki wystawiają kuper i leją :/ I to wszystko się rozbryzguje na półce niżej... już nawet na ścianie są ślady...
No mam ochotę wtedy mordować...
Awatar użytkownika
julia i stefan
Posty: 137
Rejestracja: wt lut 05, 2008 11:29 pm
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: julia i stefan »

gryzienie kabli!!! o to jest największa moja zmora!!! za niedługo to mi kabel od lampi nie będzie sięgać ziemi bo Stefan nagminnie odgryza go od wtyczki i jak to naprawiam to muszę przyciąć kabelka troszkę!! :D
Nie ma Ciebie nie ma mnie...
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Nina »

Nie znosze sikania na półki ::)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: pin3ska »

Jeszcze gorzej niz sikania na polki nienawidze bobczenia na polki, a potem rozdeptywanie zaraz tych wlasnie bobkow... >:D
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
Buni@
Posty: 618
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 10:47 am

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Buni@ »

Nie lubię...czego ja nie lubię u swoich szczurków?

Hymm...tego, że Bunia ma taki "dopalacz" w tyłeczku i nie umie usiedzieć 2-5 sek. w jednym miejscu :P
.......tego, że Gryzia boi się dotyku (ale to nie jej wina [ten co powinien wie o co mi chodzi])
.......I denerwuje mnie to, że nie mam mizialskiego szczurka...ale to nie ich wina...to tylko charakter...
<*> Moje aniołki<*>
szczurki: Bunia, Sali, Gryzia, Rubi, Chloe; chomiki: Pipi, Emi
Awatar użytkownika
Alexis
Posty: 127
Rejestracja: czw sty 24, 2008 3:24 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Alexis »

Nie cierpię jak Felka sika z wysokości :/ jak Afra ciągnie mnie za włosy i próbuje je zjeść :P

i gryzienia prętów nienawidzę, szczególnie w nocy albo jak się uczę
Za TM: Fela, Afra, Skrętka, Wtyczka, Feta
Monini
Posty: 34
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 6:07 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Monini »

Ja nie lubie u Koszki tego, ze nie chce sie dac wziac na rece i jeszcze atakuje przez prety klatki czasem... ale za to jak jej sie zdarzy zalatwic na polke to dokladnie wyciera to papierem.
Mlode sa tak kochane, ze nie maja wad, no moze zachowywanie sie jak chomiki-robienie sobie w faldkach polaru spizarni, ale to nie jest wielka wada, bo po chwili i tak wyjadaja co nazbieraly.

Nawet dziury w bluzce sa slodkie, bo przez nie zrobione ;)
Koszka <:3 )~ z nami od 19.11.2008
Malenstwo i Niunia <:3 )~ od 3.12.2008
Lora (pies) zaadoptowana ze schroniska 29.02.2008
kocha123
Posty: 17
Rejestracja: pt lis 21, 2008 12:23 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: kocha123 »

Hmmm ja nie CIERPIE jak wysprzatam tym lobuzom i lobuzicom klatki, ladnie sobie odkurze dywan a za chwile ktores z nadgorliwych mieszkancow klatek desperacko rozkopuje trociny w poszukiwaniu szczescia. I tak cale te trocinki laduja na dywanie... chyba przestane odkurzac, bo ewidentnie im to przeszkadza... ;)
Poza tym wkurza mnie jak Stefan w srodku nocy zarzadzi przemeblowanie i rozbija sie po calej klatce taszczac ze soba domek albo wapienko do gryzienia... no normalnie szalu mozna dostac.
A tak poza dwoma w/w przypadkami to kocham moje szczuraski :D
Ze mną: Jadzia, Milka, Kulka, Stefan (ogonki), kotka Zuzia, pies Burak.
W sercu: Ganja, Saba, Inka, Finka, Finiak, Johnny, Kubuś [*]
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Nue »

Że średnio raz na 3 tyg. coś jest 'nie tak'. Otarta łapka, kichanie... albo do tej pory nadpobudliwy i ruchliwy szczur nagle woli spać na parapecie i nie wykazuje chęci do zwykłego szalonego biegania, i to przez kilka dni. Ostatecznie okazuje się najczęściej, że nic złego się nie dzieje, ale co się namartwię, to moje...
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: tamiska »

U pierwszego: Znaczenia wszystkiego, wlazenia tam gdzie nie wolno, czasami napadow gryzienia kabli tylko od glosnikow o_O, czestych chorob.
U drugiego (nie znamy sie dlugo i szczur jest przygarniety,boi sie ludzi i ma klopoty hormonalne) : gryzienia, atakow wscieklosci, fukania i stroszenia sie, bezczelnosci, checi rzadzenia, uporu.
aruenka
Posty: 61
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 2:37 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: aruenka »

u mojej panny gryzienie po rekach:( i nalogowe obgryzanie kuwety mimo czestych spacerow:] chyba dluzy jej sie czekanie na kolezanke:)
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Malachit »

zdecydowanie roznoszenia jedzenia po calej klatce...syf po kazdym posilku :P
Wyszukiwarka nie gryzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”