Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Naixinka
Posty: 653
Rejestracja: sob sie 09, 2008 6:05 pm
Lokalizacja: Szczecin/Łódź/Wrocław

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Naixinka »

Mnie strasznie wkurza jak zamontuję półkę albo koszyczek w klatce za pomocą opasek na kable, a po 15 minutach nie ma ani jednej całej opaski. Wszystkie przegryzione przez Megi... Półki już mocuję za pomocą drutów, ale koszyczki choćbym nie wiem czym mocowała, to jak sama nie da rady przegryźć, to wygryzie koszyczek wokół "zaczepu" i efekt ten sam ::) Jest przy tym tak zawzięta i uparta, że tylko otwarcie klatki, żeby mogła sobie pobiegać, jest w stanie odwrócić jej uwagę od tego. Ale tylko wróci do klatki i zaczyna się to samo.
margolka
Posty: 11
Rejestracja: pt gru 19, 2008 7:57 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: margolka »

Denerwuje mnie jak moja szczuraska zjada mi włosy.... bo potem mam takie nierówne końcówki;)
I jak kradnie mi przybory z piórnika ;)
Sticz
Posty: 1
Rejestracja: czw sty 08, 2009 7:04 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Sticz »

Ja nie nawidzę jak wypuszczam mojego szczura i nie wiem jak mam sie z nim bawic on tylko lata wokół mnie i mnie zaczepia... Doradzcie mi jak moge bawic sie z moim szczurkiem ?


PS: Żadne kuleczki, sznurki nic nie pomaga nie interesuje się tym wogule :(
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Babli »

przepraszam za off:

Zaadoptuj drugiego szczura ;)
Awatar użytkownika
pribus_ka
Posty: 21
Rejestracja: pn sty 05, 2009 2:08 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: pribus_ka »

ja nie znoszę jak Lucyna gryzie kable..robi to złośliwie i wystarczy 10 sekund mojej nieuwagi, nie mam możliwości puszczania jej w innym mniej "ukablowanym" pomieszczeniu ze względu na babcie:/ wiec musi sie wybiegac u mnie, jeden kabel juz kupowałam, jeden naprawiłam, jeden naprawił moj chłopak ale teraz to juz szczyt przegryzła usb od drukarki i zabrała sie za kabel z oplotem od kablówki ??? oczywiście chwyciłam ja, przylozylam pyszczkiem do tego nieszczesnego kabla i skrzyczalam- siedziała obrazona w klatce, dobrze ze maluda jest mała i nie biega jeszcze po pokoju bo dostałabym zeza i zbańczyła na kablach >:(
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: lavena »

Przyciskanie pyszczka do kabla raczej niewiele pomoże... rozumiem że to coś jak oduczanie psa sikania wciskaniem mu noska w kałużę , tak? :-\
Musisz po prostu zabezpieczyć kable i tyle. Do kupienia są takie plastikowe rurki - peszele czy jakoś tak - nie jest to drogie więc wystarczy kupić wsadzić w to kable i problem znika.

A żeby nie było całkiem offtopowo - ja nie znoszę bobków na półkach :/
Awatar użytkownika
pribus_ka
Posty: 21
Rejestracja: pn sty 05, 2009 2:08 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: pribus_ka »

no więc pomogło:) Lucyna do kablówki nie podchodzi:P zobaczymy jak długo- nie chce się łudzić, że zapamięta :D
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: yss »

lavena pisze:A żeby nie było całkiem offtopowo - ja nie znoszę bobków na półkach :/
a ja siuśków w łóżku.
ufnie wyciągam nogi - i nagle szok, zimno i mokro, kałuża wielkości szczura wsiąknięta w prześcieradło..... bueee
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Nue »

1. Coś stanęło na drodze? Zawsze można się przez to PRZEGRYŹĆ!!!
2. 'Skoro już wlazłam tam, gdzie nie wolno, i zaraz i tak mnie stąd wyciągną, to przynajmniej ciachnę sobie coś, co tu zwisa... Oooo taaak! No i czemu ona się tak denerwuje? To tylko KABEL!'
3. 'Pańcia chyba nie wierzy, że mi się uda, bo zabiera mnie i przestawia w inne miejsce już 5 raz. A ja jej udowodnię, że potrafię!!!'
4. 'Po co mam jeść jakąś obleśną suchą karmę?? Daj mi mięsa/kaszki/dropsa/jajko (niepotrzebne skreślić), bo ogłoszę głodówkę!'

Czasem się zastanawiam, za co ja je kocham? ???
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
isia13
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 30, 2009 12:56 am

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: isia13 »

J a uważam że mój szczur jest idealny. ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Asharante
Posty: 8
Rejestracja: śr sty 28, 2009 8:24 am

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Asharante »

Nienawidzę jak oglądam film na laptopie w słuchawkach po czym w milisekundzie tracę dźwięk... powód > przegryziony kabel (straciłam juz tak 3 pary słuchawek, a oprócz słuchawek 2 ładowarki i nówkę funkiel myszkę do komputera)
Bałaganienia O.o .. mało tego ze rozszarpią moje rysunki na strzępy to jeszce przecież trzeba poroznosić po całym pokoju :D
Gdy kłade sie spać wszystko jest cichutko i nagle po zgaszeniu swiatla sajgon w klatce, gryzienie pretow, wywracanie miseczek O.o na cale szczescie juz sie uodparniam na to :D
Wygryzionych dziur w poduszce ze wełna wyłazi (uwierzcie mi zdjecie w pierwszym poscie to pikuś w porownaniu z tym jak połowa zawartosci mojej poduszki znalazla sie w klatce :D:D - przeciez takie miekutkie to sobie wezme :D

Na szczęście siusiu i kupke zalatwiaja w klatce :) hihi olbrzmi plus.. ale mimo tych szkód które wyrzadzily to poprostu tak je kocham ze nie moge sie na nie złościć :D
Awatar użytkownika
nadzieja
Posty: 31
Rejestracja: śr gru 03, 2008 6:52 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: nadzieja »

Zanim przeczytałam cały ten temat myslałam, że moja Shila potrafi naprawdę wkurzyć, ale teraz wydaje mi się, że to prawie chodzący aniołek ...no prawie.... ale uodparniam się na jej wybryki...., ale nie wszystkie- do białej gorączki doprowadza mnie obgryzanie wszystkiego co jest możliwe: meble, kable, pudełka z butami, ciuchy....Ale dzieki temu nauczyłam się remontów-pokój mam całkowicie zabudowany (antyszczurowy), kable co chwile zaklejane izolacją...Jednak moja szczurunia i tak musi cos pogryść poza klatka-czyli np tapete na scianach, łóżko itd....Prętów w klatce już nie gryzie bo ma teraz inną, duuuużą klatkę zrobioną z dwóch półek w szklanej szafie, ale za to strasznie mnie wkurza jak chce się dostac na jeszcze jedną półkę wyżej wiec skacze i spada a ja w strachu, że może sie bidula połamac:( Do niedawna strasznie mnie drażniło jak wchodziła za szafe, a że nie była jeszcze do końca oswojona (jest ze sklepu zoologicznego...) to czasem cały dzień siedziała za tą szafą i tam zjadała wszystko co się da-kurz, no i kable....Teraz każda szczelina zabita dechami;))
A nasza nowa malutka lokatorka wkurza mnie jak gania Shilunię, która jak są zamknięte w klatce wieczorem , błagalnie siedzi przy drzwiach i prosi o wypuszczenie-serce mi pęka, ale zostaje to wynagrodzone tym, że w dzień tak słodko śpią razem wtulone w siebie za komputerem....
Niestety muszę sie powtórzyć-kocham moje szczurcie mimo wszystko i nawet jak złapie którąś na niszczeniu czegoś to jak spojrze w te piękne oczęta to nawet nie mogę ich skrzyczeć tylko bym od razu wycałowała....
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: pin3ska »

Sikania Z klatki POZA klatke, np. na sciane...
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: lavena »

pin3ska pisze:Sikania Z klatki POZA klatke, np. na sciane...
Ej no masakra jakaś. Powieszą się śmierdziele na prętach i leją na ścianę za klatką.
Za każdym razem jak odstawiam klatkę od ściany mam wrażenie że jest coraz gorzej oblana...

Nie lubię też tego że Arrow z Korkiem tak się boją brania na ręce. Momentalnie się spinają, dostają wytrzeszczu i robią wszystko byle by z rąk zejść. Łazić po Tobie mogą ale aby zobaczą zbliżającą się rękę to spierdzielają. Strasznie to smutne.
Machitowa
Posty: 12
Rejestracja: pn mar 16, 2009 11:17 am

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Machitowa »

Troszkę mnie złości, gdy Tosiosława, kiedy pięknie im wysprzątam klatkę, wpada jak huragan, zamienia się w podsciółkową śrubę i tworzy na środku wielką stertę, na której szczycie znajduje się domek. Zaraz sobie myslę, po co takie układanie?
I nie lubię wspinania się po moich dredach: Tosia się buja na jednym, Zofia na drugim, a ja mam cierpliwie czekać, aż się wszyscy wybujają :)
Ale i tak są superaśne
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”