SŁOWNICZEK szczurzego języka

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

gosiaciereszko
Posty: 37
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 10:53 am
Lokalizacja: Białystok

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: gosiaciereszko »

mój szcurek wydaje natomiast niepokojący dzwięk. Jak coś mojemu szczurkowi do końca sie coś nie podoba to w pewien charakterystyczny sposó "fuka". Też nie jestem pewna czy zawsze robi kiedy mu coś się nie podoba, bo np. najczęsciej fuka jak go głaszcze (nie zawsze ale często). troszke to smutne że nie lubi on pieszczot, może mnie nie lubi?
[img]http://gosiaq_plf.w.interii.pl/andrzej%2000666666666.JPG[/img]
[*] ;( Andrzejek [*], Mariuszek [*]
Awatar użytkownika
hdg2
Posty: 85
Rejestracja: śr cze 18, 2008 12:22 pm

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: hdg2 »

gosiaciereszko pisze:...najczęsciej fuka jak go głaszcze (nie zawsze ale często). troszke to smutne że nie lubi on pieszczot, może mnie nie lubi?
HA HA HA
Moje szczurasy jak je próbuje głaskać to tak śmiesznie odsuwają dupeczki za każdym pociągnięciem bardziej i bardziej... a jak nie ma gdzie odsunąć kuperka to mi łapkę kładzie na rękę jakby mówi "Lubie cię ale daj już spokój stary, Jeszcze sobie ktoś pomyśli, że my ze sobą chodzimy ;D "
za to Łateczek uwielbia wybierać mi pchły z głowy - normalnie mnie iska jak kumpla
Awatar użytkownika
Myszowata
Posty: 99
Rejestracja: pn sie 25, 2008 10:49 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Myszowata »

Czyli jeśli Doris siedzi mi na ramieniu i zgrzyta ząbkami i grzebie mi we wlosach to oznacza jej przywiązanie do mnie? To sygnał że mnie lubi ?:) Bo już nie raz kiedy ja trzymalam na ramieniu lub na brzuchu to wydaje takie odglosy ni to szuranie zabkami ni to stukanie jakby gornymi o dolne. Uwielbia mi grzebać we włosach a włosy to mam długie :) I czasami mam wrazenie jakby mnie iskala bo czuje jakby grzebala mi przy skórze i jakby rozdzialal wlosy..takie dziwne uczucie...
Szczurki w przeszłości: Łatka
Obecnie szczurzyca Doris i jej towarzyszka Pysia :D :D
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: S. »

Iskając Ciebie, Doris zabiega o Twoją przychylność.
Sprawdzaj co robi z Twoimi włosami. Jedna z moich stwierdziła kiedyś, że grzywka nie jest mi potrzebna i należy ją przyciąć przy skórze. (Na szczęście nie zdążyła mnie ogolić)
Awatar użytkownika
senwariata
Posty: 11
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 11:51 am
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: senwariata »

Zawsze byłam pewna że jak ociera ząbkami Zdenek to że zaraz się zesika, albo mu cos nie pasuje, a tu patrz ;p
Ze mną: Zdenek, Czesław
Shyeshka
Posty: 16
Rejestracja: pn lut 02, 2009 6:22 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Shyeshka »

Nowa właśnie została dziabnięta w dupkę przez Goudę. Aż zapiszczała :/
wiem że to raczej nie dobrze bo szczurzyska się atakują od dupy strony, ale co mogło jej nie spasować?
Nowa grzebała w misce, Gouda była w drugim zupełnie kącie klatki. Nagle podbiegła, dziabnęła i zwiała...

I jeszcze jedno co mnie fascynuje cały dzień dziś... Nowa przekopuje trotki - jakby tam coś zakopała ale nie pamiętała gdzie.. a dzisiaj dostały kubek po danio do wylizania, parę razy liznęły po czym wywaliły go i nawkopywały tam trocin... i w ogóle odkopują troty do "gołej ziemi"... WTF?
Ogony ze mną: Gouda - styczeń 2009 i Nowa zwana Chomiczycą vel Nerwicą - styczeń 2009 *^^*
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: tamiska »

Ugryzla, dlatego ze nie podobalo jej sie ze druga szczurzyca je z jej miski jedzenie (konkurencja). Pewnie chciala ja odstraszyc i pokazac kto tu rzadzi. Co do wsypywania trocin... Moze chcialy schowac jogurt na pozniej. Moj szczur czasami jak zostanie duzo w misce przykrywa ja szmatka (jakby chowal jedzenie), a drugi zanosi po kawalku do legowiska pod szmatki.
Awatar użytkownika
glucjan
Posty: 423
Rejestracja: śr mar 11, 2009 2:34 pm
Lokalizacja: B-town Co.Carlow.Ireland

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: glucjan »

Witam wszystkich. A co oznacza dewastacja wlasnego domku co noc?
Obrazek Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=--1E5fyH57c
Kochany Glutek i Donek za TM...a z nami nasza mala Tatianka:)
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: ogonowa »

Nic, szczury tak po prostu robią.
katushka
Posty: 10
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 3:28 pm

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: katushka »

No dobrze, przeczytałam uważnie po kolei każdy post, od pierwszej strony i nie znalazłam informacji co oznacza kiedy szczurek kiwa główką... już tłumacze o co chodzi? kiedy nie raz wkładam rękę do klatki, albo tylko do niej zaglądam, mój maluch (mam go od nieco ponad miesiąc, a kupiłam go jak miał 6 tygodni) siedzi w rogu i nerwowo rusza głową, ale tak jakby miał tik nerwowy. Trwa to około minuty, bo zawsze jak widze, że się tak "denerwuje"(?) odchodzę żeby go nie stresować. Dla mnie jest to bardzo niepokojące...Co to oznacza? ???
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Babli »

Czy maluch jest czerwono oki ?
katushka
Posty: 10
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 3:28 pm

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: katushka »

Nie, czarny z białym brzuszkiem. Podsyłam posta jakiego dziś zamieściłam... może ma on coś wspólnego z tymi tikami...http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t= ... a&start=45
Awatar użytkownika
Akka
Posty: 1016
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Kraków

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Akka »

Myszowata mnie też jedna ze szczurzyc iska ale w mniej fortunnym miejscu - bo po twarzy :D szczególnie upodobała sobie policzki >:D
Obrazek
Ze mną: ♥ Batasuma, Guernica, Negra, Blixa ♥
Odeszły: Dżuman, Karbonka, Harpi, Yerstina, Indali, Ramona, Hawana, Iskariot, Szpilka, Luna [*]
PawelBol
Posty: 6
Rejestracja: pt kwie 03, 2009 3:52 pm
Lokalizacja: Bolimów / Skierniewice / Łowicz

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: PawelBol »

A chciałem zapytać Co może oznaczać lizanie ciała, delikatne podgryzywanie czy popiskiwanie w nocy (są dwie samice w jednej klatce, które są już od dawna razem i nie tną się).
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Leia »

To nic nie znaczy. Normalnie iskanie i tyle.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”