Czekolada

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Czekolada

Post autor: sachma »

zaraz zaraz... czyli normalna czekolada w malych ilosciach, nie szkodzi szczurowi?

ja i tak nie daje.. i w sumie balabym sie dac... moj chomik zdechl po czekoladzie :(
Obrazek
Szczurołap
Posty: 34
Rejestracja: wt sie 17, 2004 11:18 pm

Czekolada

Post autor: Szczurołap »

Na anglojęzycznej stronie o szczurach(polecajnej przez to forum ) jest artykuł o czekoladzie własnie.Naukowo nie dowiedziono toksyczności teobrominy(trujący dla niektórych zwierzaków składnik czekolady),podawane ciężarnym samicom nie szkodziło-no może jedynie dzieciaczki rodziły się nieco mniejsze.
Ale ja mówie o naprawde małych ilościach i nie np:2 razy na tydzień a raczej okazjonalnie.
ania85
Posty: 989
Rejestracja: śr lip 07, 2004 4:20 pm

Czekolada

Post autor: ania85 »

szczurkowi absolutnie nie można dawać czekolady :!: :!:
może ona stanowić zagrożenie dla zycia malucha...
w serduszku:
*Stiuartka zm.18.03.2004r.

przy mnie:
*Mirabelka ur.1.05.2004r. (data umowna)
*Amfetaminka ur.1.06.2004r. (data umowna)
*Minka, Zuzia, Szara Mysz - z nami od października 2003r
... i już ze mną --> Iwo (ur.24.10.2003r.) :)
Szczurołap
Posty: 34
Rejestracja: wt sie 17, 2004 11:18 pm

Czekolada

Post autor: Szczurołap »

Pozwolę się z Tobą nie zgodzić-cytuję-The research summarized above reveals that chocolate does not offer a serious health threat to rats as it does to dogs, even in very high amounts. In conclusion, I believe that the advice that Lori gave is very sound. As with any sugary treat, it is probably best to give chocolate in small and infrequent amounts.W dowolnym tłumaczeniu-czekolada jeśli jest dobrze tolerowana przez szczurka nie szkodzi,ale nie podawac w ogromnych ilościach
Cutyję za http://www.rmca.org/Articles/chocolate.htm
ania85
Posty: 989
Rejestracja: śr lip 07, 2004 4:20 pm

Czekolada

Post autor: ania85 »

ja słyszałam, ze nie dość że u samców podawanie czekolady może powodować podniesienie poziomu agresji (tak jak bodajże piwo), ale też może powodować w organiźmie reakcję taką jak przy uzależnieniu :?
w serduszku:
*Stiuartka zm.18.03.2004r.

przy mnie:
*Mirabelka ur.1.05.2004r. (data umowna)
*Amfetaminka ur.1.06.2004r. (data umowna)
*Minka, Zuzia, Szara Mysz - z nami od października 2003r
... i już ze mną --> Iwo (ur.24.10.2003r.) :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Czekolada

Post autor: krwiopij »

tu zgodze sie ze Szczurołapem... na sieci jest kilka artykulow o podawaniu czekolady szczurkom... wszystkie zgodnie mowia, ze czekolada nie jest dla nich zadna trucizna (jak to jest w przypadku psow), ale pomyslmy logicznie - nie jest tez specjalnie wartosciowa... pamietam, ze ktos pisal, ze od czasu do czasu mozna podac zdrowemu szczurkowi kawaleczek czekolady, jednak wylacznie w formie smakolyka...

dla ciekawych polecam link: http://spazrats.tripod.com/chocolate.html ... wiedzieliscie, ze podawanie szczurkowi majacemu problemy z oddychaniem ulatwia mu zlapanie tchu? ja tak, ale ja nie od dzis czytam podobne teksty... ;)
Ostatnio zmieniony śr sie 18, 2004 8:20 pm przez krwiopij, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Czekolada

Post autor: sachma »

czyli na wszelki wypadek najlepiej wcale nie dawac :wink: i wtedy bedziemy spokojni o naszego pupila :)
Obrazek
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Czekolada

Post autor: lajla »

hmm floydzik lubi czekolade - sama jem ja bardzi zadko ale floydzik juz w swoim zyciu dostal maly kawaleczek (1/4 kostki) i hmmm naprawde bardzo ja lubi i agresywny sie nie zrobil :) (strasznie mlaszcze jak ja je)
Szczurołap
Posty: 34
Rejestracja: wt sie 17, 2004 11:18 pm

Czekolada

Post autor: Szczurołap »

Zgadzam się-nie jest to ani wartościowe ani szczurkowi potrzebne-tylko jest to chwilką przyjemności-jak wiemy u ludzi pod wpływem spożycia czekolady uwalniaja się "substancje szczęscia" nie wiem,jak to jest u szczurów.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Czekolada

Post autor: krwiopij »

wedlug artykulu, do ktorego link podalam - u szczurkow jest tak samo... ogolnie poleca sie czekolade jako smakolyk dla szczurkow chorych i majacych problemy z ukladem oddechowym... jest kaloryczna i energetyczna, wiec jednak jakies zalety ma... chce jeszcze dodac, ze czekolada czekoladzie nierowna i to tez trzeba wziac pod uwage - podobno najlepsza jest taka polslodka... moze przetlumacze ten artykul, to wszystko stanie sie jasne... ;)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Czekolada

Post autor: krwiopij »

jesli to znaczy, ze choremu szczurkowi nie pomoze, to eszwa nie ma co na taka liczyc... ;) ona dostaje lindt - czekolada lindt to moja obsesja, a szczurowi przeciez nie poskapie... ;)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Golo
Posty: 31
Rejestracja: pn maja 31, 2004 2:14 pm

Czekolada

Post autor: Golo »

Ja osobiście nie polecam czekolady lecz coś innego.....
SZCZUROman
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Czekolada

Post autor: oliwi@ »

rozwiń wypowiedz bo czytając coś innego można sobie pomyśleć np. o cukierkach ;) ktore rraczej nie powinny byc dla szczura :)
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Czekolada

Post autor: lajla »

eee a co myslicie o czekoladzie sojowej?? sa takie ja sama oczywsicie jem z rzeczy sojowych tylko soje... wiem ze mleka sojowego do ust nie wezme :D ogolnie nie lubie mleka (bleh toreruje tylko cieple w zyciu nie pilam zimnego mleka... jak widzie ludzi ktorzy pija zimne mleko prosto z kartonika, i jak sobie przypomne jak to mleko pechnie jestem dlanich pelna podziwu ;) )

no tak musze kiedys taka czekolade sojowa kupic i dam kawalek Floydowi...
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

Czekolada

Post autor: OlaA »

lajla a ja bardzo lubie mleko na zimno, nawet bardziej niz cieple, bo cieple to lubie tylko z kakao, a zimne moge pic pod kazda postacia.
A czekolady szczurkowi nie dam, takiej zwyklej oczywiscie, a takiej dla psow tez nie, bo nie uwazam ze to dla nich jakis specjalny rarytas. Ze my jemy czekolade i nam smakuje nie znaczy ze szczury ja lubia. Mysle ze Pole bardziej ucieszy ogorek zielony niz czekolada :D
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”