Kupusta, kalafior, brukselka, brokuły... i buraki

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
pestka4
Posty: 262
Rejestracja: wt maja 18, 2004 3:55 pm

Kupusta, kalafior, brukselka, broku?y... i buraki

Post autor: pestka4 »

Witam serdecznie wszystkich miłośników ogonków.
Chciałabym zadać moje pierwsze pytanie na tym forum:
czy ktoś już karmił maluchy surowym burakiem czerwonym, brukselką, kalafiorem, a może nie wolno, tylko gotowane? :roll:

ps. Pozdrawiam Olę, dzięki niej mam wspaniałe dwa maluchy Ola i Oskara :P
Ostatnio zmieniony pn maja 24, 2004 11:16 am przez pestka4, łącznie zmieniany 1 raz.
Jutro to dziś, tyle, że jutro....
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: buraki & brukselka

Post autor: jokada »

[quote="pestka4"]
czy ktoś już karmił maluchy surowym burakiem czerwonym, brukselką, kalafiorem, a może nie wolno, tylko gotowane? :roll: [/quote]
moje ogony czasem dostawały kalafora, ale częściej (z pokrewnej roślinności ;) ) dostają brokuły -surowe
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Kupusta, kalafior, brukselka, brokuły... i buraki

Post autor: Angua »

Moje dostają brukselke z mrożonki, wrzucam tylko na chwilę na wrzątek tak ze też jest prawie surowa.
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Kupusta, kalafior, brukselka, brokuły... i buraki

Post autor: krwiopij »

buraki skaven bardzo lubil, moje obecne ogony tez nie pogardza... za kalafiorem i brokulami przepadaja... i dobrze, bo zdrowe... :) kiedy mam dostep do swiezych warzyw, daje swieze... mrozonki trzymam chwile w metalowym sitku nad gotujaca sie woda i rozmrazam na parze...

widze, ze ostatnio jakos ludzi z lodzi przybylo... cieszy mnie to niezwykle... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Kupusta, kalafior, brukselka, brokuły... i buraki

Post autor: Ania »

Moje uwielbiają kalafiora i brokuły - najbardziej takie lekko podgotowane, nie surowe, nie ugotowane.
Buraki polecam - jesli któryś zwierz lubi - są robakobójcze.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Kupusta, kalafior, brukselka, brokuły... i buraki

Post autor: Mycha »

Moje szamają wszystkie warzywa jakie moi rodzice przywiozą z działki :lol:
Na wiosnę- czyli teraz- w sumie nie ruszają suchej karmy [ew. kolby choć te już im powoli odchodzą] ale np. młodziutką marcheweczkę. Inne warzywa jak np kalafior czy buraczki także dostaną, ale to jeszcze nie ta pora :lol:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Kupusta, kalafior, brukselka, brokuły... i buraki

Post autor: lajla »

u mnie tak samo :) nie ma warzyw i owocow ktorych floyb by nie zjadl ! w ogole nie ma niczego czego Floyd by nie zjadl bardzo np. lubi moje spodnie obgryzac na podwieczorek :)
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

Kupusta, kalafior, brukselka, brokuły... i buraki

Post autor: Gosik »

A u mnie jest całkowicie inaczej. Kera nie lubi zbytnio surowych ani warzyw ani owoców. Nawet za jabłkiemnie przepada :( Tylko gotowane. Zreszta ona nawet mlecza już nie rusza....no ale dostaje Vibovit, więc chyba witamin jej nie zabraknie(?)
Szczurołap
Posty: 34
Rejestracja: wt sie 17, 2004 11:18 pm

Kupusta, kalafior, brukselka, brokuły... i buraki

Post autor: Szczurołap »

W roślinach z rodzaju Cruciferae (kapusta, kalafior, brukselka, brokuły) występuje izotiocyjanin allilu, który powoduje powstawanie mutacji punktowych i aberracji w chromosomach komórek gryzoni. U szczurów indukował brodawczakowatość pęcherza moczowego. Związek ten został zakwalifikowany przez National Toxicology Program jako związek kancerogenny
źródło-Portal Farmaceutyczno-Medyczny

Buraki-myślę,że są dobre,maja dużo włókna(czyli wpływają korzystnie na perystaltykę jelit) oraz inne czynniki pożyteczne (niektóre wpływaja korzystnie na oczy oraz układ krwiotwórczy)
ania85
Posty: 989
Rejestracja: śr lip 07, 2004 4:20 pm

Kupusta, kalafior, brukselka, brokuły... i buraki

Post autor: ania85 »

uff...
czyli że w skrócie - warzywa takie jak kapusta, kalafior, brukselka, brokuły... - mogą się przyczynić do rozwinięcia w organiźmie raka :?:
w serduszku:
*Stiuartka zm.18.03.2004r.

przy mnie:
*Mirabelka ur.1.05.2004r. (data umowna)
*Amfetaminka ur.1.06.2004r. (data umowna)
*Minka, Zuzia, Szara Mysz - z nami od października 2003r
... i już ze mną --> Iwo (ur.24.10.2003r.) :)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Kupusta, kalafior, brukselka, brokuły... i buraki

Post autor: sachma »

raka ukladu moczowego... na to wychodzi :? mam racje?
Obrazek
Szczurołap
Posty: 34
Rejestracja: wt sie 17, 2004 11:18 pm

Kupusta, kalafior, brukselka, brokuły... i buraki

Post autor: Szczurołap »

No tak,brodawczak to forma rozrostowa a więc raczek :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Kupusta, kalafior, brukselka, brokuły... i buraki

Post autor: krwiopij »

chwile, cos mi sie nie zgadza... :?

'Węglowodany najlepiej spożywać w produktach kapustnych - kapusta biała, włoska, brukselka, brokuły, kalafior, gdyż te produkty mają pewne działanie przeciwnowotworowe.'
http://mlodziez.optymalni.one.pl/?stron ... ykul&nr=60

'Dieta bogata w owoce i warzywa, takie jak kapusta kalafior i brokuły zapobiega występowaniu raka. Potwierdzają tą tezę prowadzone naukowe obserwacje ludzi stosujących diety bogate w te warzywa.'
http://www.wegetarianski.pl/czytanka.ph ... artykul=20

'Bardzo ważny w diecie przeciwrakowej jest selen, którego naturalnymi źródłami są owoce morza, kiełki pszenicy, otręby, tuńczyk, cebula, pomidory i brokuły.'
http://medycyna.linia.pl/zywienie.html

'W profilaktycznej dietetycznej walce z rakiem sprawdzają się również brokuły, brukselka, kapusta włoska, pekińska oraz kalafior.'
http://bez-recepty.pgf.com.pl/0010-rak.htm

brokuly naleza do najzdrowszych warzyw i znane sa ze swoich wlasciwosci hamujacych rozwoj raka... moze mi ktos to wytlumaczyc? :?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Kupusta, kalafior, brukselka, brokuły... i buraki

Post autor: sachma »

no wiec jak jest w koncu???
powiem szczerze ze bardziej wierze krwiopijce...... ale nie podoba mi sie taka dezinformacja.....
w sumie z drugiej strony.... to u ludzi jest inaczej niz u zwierzat.... :?
Obrazek
Szczurołap
Posty: 34
Rejestracja: wt sie 17, 2004 11:18 pm

Kupusta, kalafior, brukselka, brokuły... i buraki

Post autor: Szczurołap »

Nie wiem jak to wytłumaczyć ale chyba powiem tak-co za dużo to nie zdrowo,badania,które zostały przez mnie umieszczone dotyczyły badań u szczurów nikt nie badał ludzi,można tylko przypuszczac na zasadzie paraleli-jeśli tak jest u nich to może być też i u nas,ja nie daje,uważam je za cięzkostrawne.A poza tym brokuły pewnie maja duzo konserwantów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”