[Klatka] - Wasze klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: yss »

fajowskie norki. ale........
ja wiem że ty je szyłeś, ale....
czy zamierzacie mieć myszy? jak patrzę na wymiary norek, to dorosły szczur tam raczej nie wejdzie. albo wejdzie i będzie wyglądał jak w bezrękawniku. a już żeby chłopcy razem spali na kupce w takiej norce można zapomnieć :)

jedyna uwaga jaką mam oprócz norek dotyczy schodków - dla młodych szczurów takie schodki są w zasadzie zbędne :) kicają z półki na półkę i ganiają po prętach, a gimnastyka zawsze dobrze robi :) proponuję wstawić z powrotem schodki jak szczury się zestarzeją.
nie jest to w żadnym razie źle, że one tam są, po prostu zasłaniają trasę po prętach i nie dostarczają tyle funu co latające po prętach szczury.

jak my urządzaliśmy klatkę dla szczurasów, do każdej półeczki i do każdej duperelki robiliśmy starannie mostki, schodki... do klatki wskoczyły małe szczury i okazało się, że leją z góry na nasze mostki i ułatwienia i latają po klatce prawie jak nietoperze ::)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Nina »

Właśnie też zwróciłam uwage na norki, ale myślałam, że mi sie wydaje, że są małe.
Radziłabym od razu pomyśleć o innej misce ;) Ta jest malutka i lekka, więc będzie fruwać po klatce :P
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Leia »

To są właściwie tuneliki dla maluchów, żeby miały póki są małe. Uszyje się też większe - to są pierwsze kroczki. A to na samym dole po lewej, to coś w stylu norki. Jest duża, tylko na focie tego nie widać za bardzo. Yoda to uszył przypadkiem, miał być tunel, ale coś się źle zszyło :P Dzięki za rady, zobaczymy, czy chłopakom się będą schodki podobać, a jak nie, to je faktycznie wyciągniemy i schowamy na później.

Edit:
Nina też myślę o innej misce. Ta była po prostu razem z klatką.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Nina »

Ja tych małych mam chyba z 5 ;) Przydają sie do mokrego jedzonka.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
fallen.yoda
Posty: 97
Rejestracja: wt sty 20, 2009 8:26 am
Lokalizacja: Rogalin
Kontakt:

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: fallen.yoda »

Dodałbym jeszcze, że klatka, jak i jej wyposażenie, jest przejściowa. Jak tylko się przeprowadzimy będziemy kombinować z większą klatką i gadżetami.
Awatar użytkownika
marlena91
Posty: 726
Rejestracja: sob sty 28, 2006 5:51 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: marlena91 »

Fajowe są te wasze klatki.
Duże, tak urządzone że nie są zagracone, ale wszystko mają.
Ja nie wiem co bym nie robiła z moją klatka to i tak tak ładnie i fajnie nie wychodzi ;(
Obrazek
Ze mną szczurki ,,Inka,Sława i Tequilla i Reszta zwierzaków
[*]Feta,Kropka,Tequila,Angol,Frania,Buffy...[*][/size]
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Malachit »

klatka moich paskud "na czysto" (szmatki w praniu, posprzatane - oczywiscie wygladala zupelnie inaczej kilka minut pozniej, jak wrocily szczury :P)
http://i552.photobucket.com/albums/jj34 ... 0_0857.jpg
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 251
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 10:50 pm
Lokalizacja: Czerwonak

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Feniks »

Mam pytanko. Chcę kupić właśnie klatke dla moich 8 dorosłych panienek. Znalazłam świetną pod względem wielkosci i wyposażenia ale pojawił się problem z odległością między prętami. W związku z tym pytam: czy dorosła szczurzyca, konkretnej budowy wyjdzie przez szczelinę 2,3 cm?
Proszę o radę...
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: merch »

oj jak sie uprze moze wyjsc, one maja smuklejsze glowki a ponoc jak przejdzie glowa to reszta tez.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Magamaga »

Feniks pisze:Mam pytanko. Chcę kupić właśnie klatke dla moich 8 dorosłych panienek. Znalazłam świetną pod względem wielkosci i wyposażenia ale pojawił się problem z odległością między prętami. W związku z tym pytam: czy dorosła szczurzyca, konkretnej budowy wyjdzie przez szczelinę 2,3 cm?
Proszę o radę...
Pewnie chodzi o tą obłędną klatkę z zooplusa - też się nad nią zastanawiała, ale te odstępy mnie odstraszają :(.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 251
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 10:50 pm
Lokalizacja: Czerwonak

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Feniks »

Oj dokładnie
http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/kla ... 100/105841
To jedna- i ta ma odstęp ok 2,1- czyli nawet nawet

i druga- wprost obłędna ale juz 2,3 cm odstępu
http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/kla ... _100/31836

normalnie w rozpacz wpadnę jak czegoś nie wymyślę...
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Magamaga »

Feniks - nic innego nie pozostaje jak osiatkować.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 251
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 10:50 pm
Lokalizacja: Czerwonak

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Feniks »

najpierw trzeba by znaleźć odpowiednią siatkę a niedawno przekonałam się że to wcale nie takie proste...
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: yss »

feniks, bywają na metry na allegro :) sama kiedyś szukałam dla kogoś i znalazłam siatkę z oczkami 1,2 cm ocynkowaną, do wolier. trzeba wyszukiwać siatki do wolier. w castoramie tez bywają na ogrodniczym, ale zazwyczaj w rolkach :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 251
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 10:50 pm
Lokalizacja: Czerwonak

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Feniks »

Magamaga, yss!!! Kocham was.
Zamawiam klatkę. Już nawet omówiłam wszystko z domową "złotą rączką".
Baby, jesteście cudowne!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”