[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Naixinka
Posty: 653
Rejestracja: sob sie 09, 2008 6:05 pm
Lokalizacja: Szczecin/Łódź/Wrocław

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Naixinka »

Pierwsza klatka bardzo fajna, druga zresztą też nie gorsza ale jeśli by wybierać z tych dwóch, to zdecydowanie pierwsza (ta 100x53x85).
Awatar użytkownika
skakanka
Posty: 29
Rejestracja: śr lut 11, 2009 9:36 am

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: skakanka »

o..wg kalkulatora to klatka na 6-7 ogonków.. ;)
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: zalbi »

tak, ale jest tutaj duzo minusów..



drzwiczki sa maleńkie
dziury po karmnikach bedziesz musiała czyms zatkać
po dwóch stronach są pionowe pręty



osobiscie rozejrzałabym się za czymś bardziej szczurzym, jeżeli operujesz tak spora sumą pieniędzy to łatwo mozna poszukac czegoś fajnego


edit
przykłady:
http://allegro.pl/item549112576_fretka_ ... _nowy.html
http://allegro.pl/item545725844_super_k ... 80_cm.html
http://allegro.pl/item549112671_klatka_ ... akiem.html
http://allegro.pl/item549112653_klatka_ ... nelem.html

a jeżeli masz zamiar sie tak doszczurzać, to może coś takiego:
http://allegro.pl/item547791119_ferplas ... szawa.html


a rura typu rura pcv dla szczura powinna mieć średnicę minimum 9 - 10 cm, a te dziury po karmnikach są raczej znacznie mniejsze
Ostatnio zmieniony śr lut 11, 2009 11:10 pm przez zalbi, łącznie zmieniany 2 razy.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
skakanka
Posty: 29
Rejestracja: śr lut 11, 2009 9:36 am

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: skakanka »

zalbi..myślałam o tym, zeby przez dziury po karmnikach poprowadzić zewnętrzne rury. A drzwiczki wyjściowe faktycznie niewielkie :/

Gdybym ja wiedziała, co jest bardziej szczurze... :-\
Awatar użytkownika
skakanka
Posty: 29
Rejestracja: śr lut 11, 2009 9:36 am

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: skakanka »

Ojjjjej.. dziękuję bardzo :) :) :)

Nie nie.. będziemy mieli max 3 szczurki.. tylko, że chcielibyśmy, żeby się nie ściskały w klatce.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: merch »

skakanka szczurze sa klatki dla fretek :P

i ewntualnie ptasie dobrze urzadzone woliery

dla szczurow powinny byc odstepy do 1,8 cm max, przy czym musialabys miec przejsciowke na maluchy , dobrze jesli preciki sa poprzeczne , ulatwia wspinanie

na zooplus.pl sa fajne duze klatki


ja podchodze do klatek troche innaczej niz kalkulator uwazam ze klatka a dwa szczury powinna byc tej samej wielkosci co na szczury 4-5, bo przeciez chodzi tez o mozliwosc poruszania sie.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
skakanka
Posty: 29
Rejestracja: śr lut 11, 2009 9:36 am

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: skakanka »

już sprawdzam zooplus :) Dziękuję :)

No właśnie.. też bym brała poprawkę, że to nie ma być klatka "na ścisk" :)
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Izabela »

Te 2 ostatnie klatki, które pokazała zalbi, o wymiarach 70x40x80 mają dobry rozstaw prętów - ok. 1cm, więc nie trzeba szukać przejściówki. A są na tyle tanie, że można kupić 2 i połączyć je w pionie, co wymaga trochę lekkich przeróbek, ale efekt jest...rozwojowy - 40x70x160 cm mieszkania :). U mnie się to sprawdza bardzo dobrze, tym bardziej, że dogadałam się ze sprzedawcą i dokupiłam dodatkowe drzwiczki i pięterka (te kratki oddzielające kuwetę). Jedynym minusem tej konstrukcji jest troszkę za mała głębokość (40 cm, do przeżycia, ale mogłoby być więcej) oraz taka sobie jakość ocynku (ale za te pieniądze nie można spodziewać się cudu, a na parę lat wystarczy) Jakby co, służę podpowiedzią i zdjęciami, jak połączyć te klatki. A póki co, dla 3 maluchów wystarczy i jedna, z czasem drugą można dokupić. Ale lepiej kupić 2 od razu i mieć 6 szczurów, nie 3 :) A tak na marginesie tak się złożyło, że w takim 160 cm-owym apartamencie w tej chwili mieszkają u mnie 3 samiczki - raj na ziemi mają :)
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Nina »

Jeśli nie chcesz sie za bardzo doszczurzać (wszyscy tak mówią na początku a później różnie bywa), to ja bym stawiała jednak na ferplasta furet plusa (albo, jeśli dysponujesz większymi środkami, czymś większym ferplastowym). Nie zajmuje dużo miejsca, a jest bardzo porządną klatką. Co prawda cena może troche przerażać, ale jest proporcjonalna do jakości :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: merch »

Zgadzam sie z nina , to moja ulubiona klatka, ta skladana ma tez te zalete ze mozna zdjac gore , zrobic dziure w kuwecie i miec palac dla 10 szczurow. wedlug mnie tak klatka jest optymalna na 3-4 samce i 4-5 samic. Z podobnych klatek jest Jeeny ona starczy na 4-5 samcow i 5-6 samic.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
skakanka
Posty: 29
Rejestracja: śr lut 11, 2009 9:36 am

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: skakanka »

Oglądałam tą klatkę :) Taka pękata trochę jest :)
A nie lepsza by była 100x50x80 ?
wysoka, wiec sporo rzeczy mozna i podwiesić i zamontować.. długość chyba też całkiem ok, no i dno całkiem spore.. chociaż nie wiem czy z wiekiem Panowie nie będą woleli siedzieć na dole.. i czy wtedy nie będzie zbyt wąska?
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: merch »

100x50x80 to juz naprawde spora klatka, nie sadze aby przy dobrym urzadzeniu byla za mala nawet dla 4 szczurasow
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Nina »

skakanka pisze:A nie lepsza by była 100x50x80 ?
Powiem tak. Mam tą klatke i jestem nią szczerze zachwycona ;) W temacie o naszych klatkach, na ostatniej stronie bodajże, są zdjęcia naszej, już urządzonej. Daje dużo możliwości zaaranżowania wnętrza, jest spora.
Jakość pozostawia sporo do życzenia niestety (ja nie lubie ocynkowanych klatek, dlatego preferuje ferplasta), ale ogólnie ja jestem na tak ;)
5 szczurów ma tam luźno :P
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
skakanka
Posty: 29
Rejestracja: śr lut 11, 2009 9:36 am

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: skakanka »

No to jeszcze pomęczę ;)

a coś takiego dla trzech chłopców ?

http://allegro.pl/item555174817_ferplas ... iorki.html


[przepraszam, że tak męczę, ale to ma być moja docelowa klatka i koszt jej dość wysoki, więc chciałabym kupić coś sensownego dla tych moich ogonków]
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: zalbi »

ja jestem na tak, tylko trzeba będzie wyciągnąć kołowrotek.

mi tylko nie podobaja sie klatki z tymi prętami nad kuwetami bo moim zdaniem jest to zbędne a gorzej sie to czyści.

jeżeli miałabym wybierać między tą klatką a furetem plusem - wybrałabym fureta. w furecie masz duże(o wiele wieksze niż w tej, ktorą pokazałaś) drzwiczki, z boku i z góry, fajne poidło, pochylnia, taras, kuweta, miseczka, klatka jest ladniejsza - moim zdaniem. i furet jest tańszy od tej klatki.

ale to Twój wybór, ja pisze tylko jak to widzę.

ma fureta plusa i jestem z niego bardzo zadowolona
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”