[Transporter] - temat główny

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Transporter - jaki? Dylemat.

Post autor: yss »

ja coś powiem o tym, że w transportrze może być duszno szczurkom - akurat! szczur potrafi ulepić sobie szczelną norę pod kołdrą i spać w niej godzinami, tlen to chyba sam wtedy produkuje... w dużym transporterze jest dość powietrza na krótką wycieczkę, a jak wyprawa jest dłuższa, można co jakiś czas odpiąć wierzch i napuścić świeżego powietrza - i też będzie ok. szczur aż tak szybko nie zużywa tlenu jak nam się nieraz zdaje :) a zimą lepiej nosić szczura szczelnie opakowanego.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Transporter - jaki? Dylemat.

Post autor: Landrynka »

yss, zeby to pod kołdrą ::) .
jak leży stado na kupie, to te dolne też jakoś oddychają ;)
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Transporter - jaki? Dylemat.

Post autor: yss »

o tym nie pisałam bo to już ekstrema :P ale owszem, zdarza się okropne przygniecenie brzuchem twarzy innego szczura i jakoś oba żyją...
ten się nie myli, kto nic nie robi
Zacharia
Posty: 41
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:13 pm
Lokalizacja: Rybnik

Torba dla gryzoni?

Post autor: Zacharia »

http://animalia.pl/produkt,11369,115,Tr ... zonia.html <-- znalazłam taką torbę, wydaje sie całkiem niezła ale czy nie będzie za mała dla szczurka? Chciałam ją żeby brać szczurka na krótkie podróże że jak by np. był już zmęczony albo coś to mógłby sobie do niej wejść. Oczywiście na długie podróżne mam transporterek. A i jeszcze jedno; Mam też chomika czy mogły by na przemian być w niej czy zapach będzie ich drażnił>?

Przeniesione i połączone z istniejącym tematem. /Agata
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Transporter - jaki? Dylemat.

Post autor: zalbi »

Osobiscie nie kupiłabym moim ogonom "transporterka" z jakiegokolwiek materiału. Wcześniej czy później został by zjedzony.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Kasiek
Posty: 218
Rejestracja: śr mar 23, 2005 9:45 am

Re: Transporter - jaki? Dylemat.

Post autor: Kasiek »

Torby transportowe dla zwierząt są rewelacyjnym transporterem, kiedy jest zimno. Ja bym polecała rozejrzeć się za torbami dla yorków, małych kotków. Otwór, przez który piesek może wystawić głowę, najlepiej zaszyć skarpetką kabaretką ;) U mnie się sprawdza bardzo dobrze :)

Chodzi mi o taką torbę (przykładowa) http://www.allegro.pl/item523154300_tor ... ml#gallery
emdp
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 16, 2009 12:56 pm

Re: Transporter - jaki? Dylemat.

Post autor: emdp »

Co myślicie o takim transporterku ?

http://www.allegro.pl/item551466498_mus ... ala_s.html

Chodzi mi o transport 2 szczurków. Średnio 2 razy w miesiącu jadę na weekend do domu ( 3,5 h pociągiem). Taki transporterek byłby dla mnie dużo wygodniejszy niż plastiki, ale czy się nadaje?
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Transporter - jaki? Dylemat.

Post autor: yss »

dlaczego wygodniejszy?
plastiki też mają rączki do noszenia. a przynajmniej szczur z nudów nie przegryzie siateczki i nie umknie. łatwiej je umyć. są tańsze.
ja tam jednak stawiam na plastiki :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Żbiczek
Posty: 28
Rejestracja: śr gru 24, 2008 11:29 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transporter - jaki? Dylemat.

Post autor: Żbiczek »

A ja jeszcze inaczej radzę sobie z transportem.
U mnie zwykły transporter, a nawet torba odpada - co 2-3 tygodnie jeżdżę do domu, podróż pociągiem zajmuje 4 godziny (+ tramwaj, a i co najmniej pół godziny przed wyjściem szczurki muszą być gotowe) Dlatego szczurki mają dodatkową (chomiczą) klatkę. Jest na tyle duża, żeby się zmieściły i nie nudziły, a do tego przewiozę poidełka i jedzenie, a na tyle mały, że bez problemu przewożę. Klatkę wkładam do torby na zakupy (takiej płóciennej, ekologicznej). Jeśli jest zimno, boki i górę ocieplam starą polarową bluzą. Ściągam ją już w pociągu.

A kiedy chwyciły mrozy i bałam się, że w drodze na PKP zmarzną, pod ściółkę i papier włożyłam poduszeczki rozgrzewające :D Bardzo dobre dla szczurków - nie są za gorące (zwłaszcza owinięte ściereczką), trzymają ciepło nawet 3 godziny. No i można je "zagotować" i używać kilkaset razy.
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Transporter - jaki? Dylemat.

Post autor: Babli »

Co do torby transportowej, wcale głupia nie jest ;) . Jeśli się odpowiednio ją zabezpieczy :) . Ja mam w tej torbie najmniejszą chomiczą klatkę (półokrągłą), akurat wchodzi do owej torby. Kuwetę od spodu wykładam trocinami, na to kocyk polarowy, i szmatki. Poidełko 50ml wisi w rogu, pod nim jest miseczka (bo kapie), a obok miska na jedzonko. Jak dla mnie, bardzo fajne rozwiązanie ;) . Oczywiście poza tym, mam 2 large i koci (Taki).
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Transporter - jaki? Dylemat.

Post autor: Nakasha »

emdp, miałam dokładnie taki transporter. Szczury wygryzły kilka dziur w 5 minut po zamknięciu ich w środku. ^^''

Moim zdaniem najlepsze są transportery Ferplasta :)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Transporter - jaki? Dylemat.

Post autor: zalbi »

mój transporter był nowy. BYŁ.

dopóki dzisiejszej nocy jeden bok nie został przerobiony na wióry..


nawet transportery ferplasta nie są niezniszczalne...
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Transporter - jaki? Dylemat.

Post autor: Nue »

Mnie się ferplast (large) wydaje trwały, wygląda też ok, ale nie podoba mi się zamknięcie. Trzeba odpowiednio zatrzasnąć wieczko, a ja mam zawsze lęki, ze przytnę którejś łapkę albo paluszek (po wsadzeniu do transportera normalnym odruchem, przynajmniej u moich, jest momentalna stójka i spoglądanie w górę). Jak dla mnie mógłby być głębszy trochę.
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Transporter - jaki? Dylemat.

Post autor: Nakasha »

Nue, skoro przeszkadza Ci takie zamknięcie, to może spróbuj faunaboxów? również nadają się na transportery, a mają "bezpieczniejsze" zamknięcie :) i są duuużo tańsze niż ferplastowe :D
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Nicki_s-c
Posty: 30
Rejestracja: wt mar 24, 2009 10:06 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Transporter-Czy moze byc taki?

Post autor: Nicki_s-c »

Witajcie, Jestem nowa ;)

A więc tak...
W czerwcu wyjeżdżam na 10 dni nad morze to ponad 600km ode mnie ;)
I chciałabym wiedzieć czy mogłabym moją Zuzie w tym oto transporterze http://www.allegro.pl/item586305692_tor ... rna_s.html zabrać?

Wydaje mi się ze jest dosyć duża i wygodna.
chciałabym ja od wypadku wzmocnić metalową siateczka od wewnątrz, czy to może nie będzie konieczne?
i czy w ogóle to dobry pomysł z zakupem czegoś takiego?

Z góry dziękuje za pomoc ;)
Moje kochanie :** Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”