pasożyty

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
patriszek
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 19, 2009 4:53 pm

pasożyty

Post autor: patriszek »

Witam, jestem świeżo upieczoną mamusią uroczego szczurka ;D zastanawia mnie jedna rzecz... kiedy biorę go na ręce, jest dość żywy, chętnie przychodzi do mnie, w ogóle niczego się nie boi, zwiedza cały pokój z ciekawością w oczach :) wówczas nie mam żadnych zastrzeżeń. Niestety, kiedy wraca do klatki, siedzi smutny z opuszczoną główką i zamkniętymi oczkami :( wydaje przy tym dziwne odgłosy, sapie i charczy...towarzyszy temu dziwne kiwanie główką... ponadto zauważyłam u niego pomarańczowe kropki na sierści !!! sprzedawczyni w sklepie powiedziała mi, że posiada je każdy szczurek (wiedźma wykorzystała moją niewiedzę) jednak nie dawało mi to spokoju... wzięłam mokry wacik, ściągnęłam nimi trochę kropeczek i co ?? RUSZAJĄ SIĘ !! bardzo niepokoję się o moje maleństwo... jutro idę do weterynarza, jednak chciałabym poznać Wasze opinie: czy dziwne zachowanie szczurka może mieć związek z tymi robalami?
grzesia
Posty: 773
Rejestracja: czw cze 19, 2008 11:36 am
Lokalizacja: Łódź

Re: DZIWNE ZACHOWANIE SZCZURKA PROSZĘ O POMOC !!! :(

Post autor: grzesia »

Witaj :) Zachowanie szczurka może mieć związek z pasożytami, jego osowiałość wskazuje może wskazywać na osłabienie. Działanie robali może osłabić szczurka, szczególnie młodego. Dobrze, że idziesz do weta, bo wizyta jest konieczna. Więcej o pasożytach tu http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=7757
Twój szczurek może być smutnu również dlatego, bo brakuje mu towarzystwa drugiego szczura. Jak wygrasz z pasożytami to zaadoptuj mu towarzystwo z forum.
patriszek
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 19, 2009 4:53 pm

Re: DZIWNE ZACHOWANIE SZCZURKA PROSZĘ O POMOC !!! :(

Post autor: patriszek »

dzięki dzięki :) tak też zrobię... jak wyleczę małego śmigam po kolegę ;D tym razem bardziej przyjrzę mu się w sklepie :-\
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: DZIWNE ZACHOWANIE SZCZURKA PROSZĘ O POMOC !!! :(

Post autor: Nina »

patriszek pisze:tym razem bardziej przyjrzę mu się w sklepie :-\
Lepszym pomysłem jest adopcja przez forum...
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: DZIWNE ZACHOWANIE SZCZURKA PROSZĘ O POMOC !!! :(

Post autor: zalbi »

Nina pisze:
patriszek pisze:tym razem bardziej przyjrzę mu się w sklepie :-\
Lepszym pomysłem jest adopcja przez forum...
bo jak sam widzisz szczury w sklepach sa chore, nie oswojone, z chowu wsobnego, samiczki często w ciąży.. nie wspominając juz o napędzaniu tego chorego biznesu..
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
muszlapentla
Posty: 60
Rejestracja: czw lis 08, 2007 9:49 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: DZIWNE ZACHOWANIE SZCZURKA PROSZĘ O POMOC !!! :(

Post autor: muszlapentla »

Jeśli przeczytałaś temat o pasożytach to już wiesz, że ivomec załatwi sprawę, tylko nie gódź się na frontline.
A tak poza tym, a propos tego kiwania się. Czy wiecie może czy jest to częste u szczurów?? Mój Neon - albinos ze sklepu, zresztą mój pierwszy szczur, robi dokładnie to samo. Kiwa się na boki jak siedzi i wygląda to jak u ludzi choroba sieroca. Wiem na pewno też, że Neon ma chore serduszko, właściwie to nigdy chyba nie był takim wesołym szczurkiem, trochę pochodzi, zaraz dyszy, układa się koło mnie i mizianko. Czy te kiwanie może mieć jakiś związek z tym sercem??? Rozmawiałam kiedyś z wetką o tym, no ale ona nie wiedziała (nic nowego).
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: DZIWNE ZACHOWANIE SZCZURKA PROSZĘ O POMOC !!! :(

Post autor: merch »

Kiwaja sie naogol czerwonookie szczurki ( pink, ruby) prawdopodobnie wiaze sie to ze slabszym wzrokiem.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”