dobre dania wegetariańskie

Tylko tu pogadasz na różne tematy (prawie bez ograniczeń)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: dobre dania wegetariańskie

Post autor: RattaAna »

ZUPA Z SOCZEWICY:

-1 opakowanie soczewicy (najlepiej czerwonej, ale może być też inna) - jakieś 2-3 szklanki albo całość jeśli na duży garnek
- 1 duża lub 2 małe cebule
- 1 malutki słoik koncentratu pomidorowego (może być ciut mniej)
- przyprawy: kminek, listek laurowy, 2 kulki ziela ang., chili zmielone, pieprz, papryka mielona słodka lub ostra (wedle uznania)
- czosnek (rozgnieciony w prasce, zawsze dodaję kilka ząbków, bo lubię)

Soczewicę wsypujemy do wody i gotujemy przez około 30 minut (na opakowaniu powinno być wskazane ile trzeba ją gotować). W tym czasie cebulę kroimy w kosteczkę lub pióra i smażymy na oleju na jasnozłoty kolor. Dodajemy do gotującej się soczewicy, do tego koncentrat pomidorowy + przyprawy. Jeśli smak będzie mdły, dodaję kostkę warzywną Knorra (1 lub 2 - zależy od ilości zupy).
Mieszamy i gotowe:) wszystkim moim znajomym smakowała, a jej wykonanie jest proste i nie zabiera więcej niż pół godziny czasu. Polecam. Do tego zdrowa!
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

Re: dobre dania wegetariańskie

Post autor: szpaczek »

ja raczej nie jadam sałatek,ogólnie mało jem :P (chyba że liczyć słodycze.. ::) ::) )
i robie baardzo prostą sałatke:
*kapusta pekińska
*pomidor
*czerwona papryka której jest tylko troche,najwięcej jest pomidora
*kefir tylko po to żeby sałatke namoczyć
*I NAJWAŻNIEJSZE(dla mnie:P):sos sałatkowy francuski z WINIARY,szczypte lub dwie

mimo że jestem przeciwniczką wszelkich sałatek ta o dziwo mi smakuje

edit:poszłam do kuchni sprawdzić jak nazywa sie ten sos sałatkowy i chciałam usiąść na krzesło żeby szybko wpisac nazwe puki pamietałam, odjechało mi krzesło i sie wyglebałam <lol2>
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: dobre dania wegetariańskie

Post autor: alken »

Cuś ode mnie- banalne, ale pyszne :)

NALEŚNIKI ZE SZPINAKIEM

Ciasto naleśnikowe każdy robi wg. swojego uznania, ja polecam zmniejszyć o połowę ilość mleka i uzupełnić ten brak gazowaną wodą- ciasto robi się lżejsze

Nadzienie- szpinak, ja używam mrożonego- rozmrażamy, dodajemy soli, pieprzu, no i oczywiście czosnku. Można dodać też białego sera lub fety, to farsz będzie solidniejszy.

No i coś bez czego ja nie mogę się obyć- SOS. Sos robię z niebieskiego sera pleśniowego Lazur. Do garnuszka wrzucamy łyżkę śmietany lub jogurtu naturalnego, do tego pokruszony ser, mieszamy aż się rozpuści, jeszcze gorącym polewamy naleśniczki.

Smacznego :)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Michalina
Posty: 89
Rejestracja: śr gru 23, 2009 6:18 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: dobre dania wegetariańskie

Post autor: Michalina »

bardzo chce zostać wegetarianką ale jeszcze nie mogę bo jeszcze rosnę itp. ale i tak nie jem nic oprócz piersi z Kuczaka ogólnie jem mało mięsa nie przepadam ale za warzywami i nabiałem tez nie zbyt xD teraz trochę się nauczyłam jeść nabiał a warzywa to słabo ale jakoś trzeba żyć wiec się staram. Moim marzeniem jest życie bez zabijania zwierząt i bd się tego trzymać nie mogę patrzeć jak jakieś cierpi :(
Ze mną łobuzuje Julian ;*
Za TM: Ziemniak, Groszek, Śnieżynka, Tatsumi [*][/color]
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: dobre dania wegetariańskie

Post autor: susurrement »

Michalina pisze:bardzo chce zostać wegetarianką ale jeszcze nie mogę bo jeszcze rosnę itp.
to nie ma nic do rzeczy.
dobrze rosnąć można również na diecie wege.

a co do przepisów:
wege tortilla

potrzebujemy:
- placki do tortilli
- kotlety sojowe
- kukurydza
- ciecierzyca
- zielony ogórek
- pomidor
- sałata lodowa
- sos np czosnkowy
- ew żółty ser

Kotlety robimy wg przepisu, np firmy Sante: moczymy a potem smarzymy. Ogórka i pomidora kroimy, sałatę rwiemy na małe kawałki. Kładziemy sobie placek do tortilli, smarujemy sosem, kładziemy żółty ser, upychamy wszystko i zawijamy (lub odwrotnie), potem ew na minutę do mikrofalówki i gotowe :)
"Sama wymyśliłam" i wypróbowałam wczoraj, pyyyszne! :)
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: dobre dania wegetariańskie

Post autor: Kameliowa »

Ja byłam wegetarianką przez ładnych parę lat... bardzo dobrze wspominam tamten moment... i jedzenie pyszne przede wszystkim, zwłaszcza Krysznowców gorąco polecam !
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: dobre dania wegetariańskie

Post autor: susurrement »

a czemu byłaś a nie jesteś? ;)
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: dobre dania wegetariańskie

Post autor: Kameliowa »

Bo miałam problemy żołądkowe po mięsie, nie przyjmowało mi się mięso generalnie... przeważnie kończyło się łazienką... No ale mimo tego rodzice we mnie wpychali mięcho ( bo przecież dziecko umrze bez mięsa). No ale ostatnio zdrowie mi siadło i niestety mi kazano jeść. Co prawda czerwonego nie tykam, ale kurczak ujdzie :)
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: dobre dania wegetariańskie

Post autor: kulek »

susu - wege tortilla jest meeeega, moja kochana mamuśka coś takiego ostatnio zrobiła (tylko dla mnie, bo u mnie w domu ogólnie nikt się kotletów sojowych i "trawy" oprócz mnie nie chwyci :D). Mi już idzie drugi roczek bez mięsa i jakoś mi go nigdy podczas tych dwóch lat nie brakowało. I miałam dwanaście lat jak przestałam jeść mięcho. I żyję ;)
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: dobre dania wegetariańskie

Post autor: Landrynka »

generalnie to bez mięsa się nie umrze, soja zawiera pełnowartościowe białka. z tym, że proporcje trochę nie takie.
zresztą, i tak wszyscy umrzemy na raka :D !
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: dobre dania wegetariańskie

Post autor: kulek »

Tak, tak, wiemy Lan :D (zamiast tak napisałam rak przez przypadek). Nie strasz.
Ostatnio kupiłam sobie kotlety sojowe o smaku kurczaka. Zjadła mama. Bo te kotlety naprawdę smakowały i śmierdziały jak kurczak. Odzwyczaiłam się i mnie to obrzydzało. A, i nie polecam eksperymentów typu parówki sojowe. JEZU. Co ja przeżyłam z tym świństwem! Najgorsza rzecz, którą w życiu jadłam.
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
Martina
Posty: 31
Rejestracja: śr sty 13, 2010 10:24 am
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: dobre dania wegetariańskie

Post autor: Martina »

jednym z moich ulubionych dań bezmięsnych jest makaron z podsmażonym porem i serem pleśniowym Lazur.
por podsmażamy na masełku, wlewamy pół szklanki bulionu z kostki rosołowej, dorzucamy ugotowany al dente makaron rurki i posypujemy skruszonym Lazurem. proste, szybkie, niedrogie i P R Z E P Y S Z N E !!
niosła obrzydliwe, niepokojąco żółte kwiaty. (...) te kwiaty rysowały się bardzo wyraziście na tle jej czarnego płaszcza. niosła żółte kwiaty! to niedobry kolor!

ze mną Tobiasz i Mooniek, Cyklotymiowi wychowankowie <3
mart
Posty: 8
Rejestracja: sob sty 16, 2010 12:01 am

bombles tokes z selera

Post autor: mart »

selera obrac i utrzec na tarce, jak sie utrze grubo, to dodac przyprawy (sol, zeby puscil sok) i wycisnac z soku. do tego posiekany por (mozna lekko sparzyc wrzatkiem) albo cebula (bo dla mnie sam seler jest za mdly), potem jajko albo dwa jak caly seler i jest duzy. i smazyc nakladajac lyzka na patelnie. druga wersja to utrzec drobno, przyprawic, odcisnac sok (mozna wypic sam, albo z pomidorowym wymieszany jak ktos lubi) i dodac pora lub cebule i jajka i ulepic kulki splaszczone i jeszcze obtoczyc w jajku roztrzepanym i bulce tartej. i usmazyc ze wszystkich stron. mozna dodawac rozne rzeczy, np kukurydze, albo papryke pokrojona, ale jak sie chce ulepic kulki, to sie rozpadaja jak jest duzo roznosci. ale i tak sa super. i tanio. tylko duzo roboty przy ucieraniu. musze jeszcze dodac ze nie jestem wegetarianka, ale bardzo lubie weghetarianskie dania, bo moj chlopak jest jaroszem przez pol roku. przez drugie pol nie jest.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: dobre dania wegetariańskie

Post autor: alken »

ja wczoraj jadłam makaron z brokułem, czosnkiem i lazurem. proste i dobre :)
ostatnio mnie cofa na widok mięsa, a jak kroiłam surową pierś z kurczaka to mnie naszła refleksja że to śmierdzi i czemu ja to w ogóle jem :-X ale i tak zjadłam. przeczytałam gdzieś że mięso jest takim samym uzależniaczem jak kawa czy papierosy.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: dobre dania wegetariańskie

Post autor: Landrynka »

alken pisze:ja wczoraj jadłam makaron z brokułem, czosnkiem i lazurem. proste i dobre :)
ja jem z brokułami i fetą ;D
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”