Czym myć szczura?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Czym myc szczurka?

Post autor: Izold »

Też nigdy nie myłam łebka bo zawsze sie bałam że dostanie mu sie piana do oczu czy do uszek. Ja myje szamponem Hilton dla szczeniąt .Najlepszy ziołowy.Zabija insekty i ładnie pachnie. ;] Do tego też daje ogoniastym sianko do klatki i potem przez 3-4 tygodnie mam spokój. ;] moje dwa samce smierdzą juz po 2 tygodniach ale mówie że przetrzymam :D (teraz własnie jeden nasikał mi na moją imieninową czekolade. -.-) :))
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czym myc szczurka?

Post autor: tamiska »

Przy 3 i wiecej samcach odradzalabym sianko... Jak mialam dwa to jeszcze przez 2 dni pachnialo, ale jak mam 3 to nawet 2h ten zapach sie nie utrzymywal. Zasikane sianko straszliwie smierdzi i jest duze ryzyko pasozytow i uczulenia...
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Czym myc szczurka?

Post autor: Izold »

Ja przy moich dwóch samcach daje troszke sianka do łóżeczka.Raz rozsypałam troche na trociny a że oni sikają gdzie chcą,to po jednej nocy zaczeło cuchnąć jakbym trzymała trupa pod szafą.
świeże sianko ślicznie pachnie ,natomiast zasikane...Już chyba nie tak bardzo xDDDD
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Re: Czym myc szczurka?

Post autor: sachma »

ja raz zrobiłam ten błąd i dałam samicy z młodymi sianko.. nie dość że dzieciarnia dostała wszołów, to do tego na drugi dzień siano śmierdziało potwornie :/
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: Czym myc szczurka?

Post autor: Mycha »

Siano i trociny należy wypalać w piekarniku przed dawaniem szczurkom.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
pero
Posty: 54
Rejestracja: czw mar 19, 2009 9:59 pm
Lokalizacja: Miechów

Re: Czym myc szczurka?

Post autor: pero »

a jak bym szczurka umył szamponem dla jorka ? jest do delikatnej skory i ladnie pachnie O0
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Czym myc szczurka?

Post autor: S. »

Szampon dla psa powoduje choroby nawet u kotów, czyli u zwierząt, które są delikatne i liżą swoje futerko.
Lepsze będzie szare mydło.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Czym myc szczurka?

Post autor: Izold »

S. pisze:Szampon dla psa powoduje choroby nawet u kotów, czyli u zwierząt, które są delikatne i liżą swoje futerko.
Lepsze będzie szare mydło.
Niewiem skąd wziąłeś taką wiadomość.
Byłam u weta i pytałam czym kąpac.
Poradził mi szampon dla szczeniąt,a szczeniaki to tez psy?;]

Ja kąpie ziołowym dla szczeniąt marki Hilton i szczur ładnie pachnie. ^^
jest też z tej samej serii 'pielęgnacyjny' i mi potem szczur zalatywał takim małym bobo. ^^
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Czym myc szczurka?

Post autor: S. »

Tak wiadomość pochodzi od weterynarzy z lecznicy, w której ratowali kilka kotów od śmierci po umyciu ich w szamponie dla psów (mojego też).
Jak dla mnie to wiarygodne źródło.
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Espree Purr´N Natural szampon dla kota

Post autor: Filipw »

Czy ten szampon nadaje się do mycia ogonów. Jest napisane tam że również jest dla kociąt. A jak ania napisała w jakimś temacie o kąpielach Najlepsze szampony i płyny dla szczurów są właśnie szampony dla kociąt.
http://www.zooplus.pl/shop/koty/kuwety_ ... ersc/60966

Jest napisane " Szampon w piance do bezstresowej pielęgnacji kotów i kociąt", przy szczurach słowo "bezstresowo" nie istnieje... ;D

Przy okazji napisze też że zamawiam te nożyczki do obcinania pazurków.
http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pre ... zury/30626
Jak myślicie będą lepsze od tych ?
http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pre ... zury/30626 <- te aktualnie mam i trochę ciężko się obcina... może to kwestia nożyczek, albo może kwestia szczura ::) ...
Awatar użytkownika
elusia
Posty: 600
Rejestracja: śr kwie 16, 2008 10:55 pm
Lokalizacja: śląsk

Re: Espree Purr´N Natural szampon dla kota

Post autor: elusia »

co do nożyczek - nie znam się.

myślę, że ten szampon będzie ok. ale czy te kąpiele są konieczne?
i co z tego?
Justyna&Tinka;)
Posty: 24
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 11:11 am

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Justyna&Tinka;) »

A czy to mydło dla młodych kociąt nie uczula?

Wydzielone i scalone z odpowiednim tematem. /Agata
MrCiumcium
Posty: 9
Rejestracja: ndz wrz 20, 2009 11:22 am

Re: Czym myc szczurka?

Post autor: MrCiumcium »

Szczurki zazwyczaj nie lubią kąpieli chociaż są i takie które same "pchają" się do wody. Ja swoje raz wykąpałam żeby zobaczyć czy im sie to podoba ale jednak okazało się ze nie. Myśle ,że dobre będą płyny do kąpania szczeniąt albo jakieś szampony dla dzieci.
majadudkowa
Posty: 4
Rejestracja: sob paź 10, 2009 5:52 pm

Re: Czym myc szczurka?

Post autor: majadudkowa »

Hey:) uważam że kąpanie szczura to już na serio bzdura! okey jeśli jest po jakichś środkach no to dobra. ale tak o? szczur to zwierze bardzo czyste wbrew pozorom. Mój lekarz mówi, ze kąpanie szczura, to tak jak zakładanie sukieneczek i spineczek Yorkom! to bzdura i męka dla tych zwierzątek!! Zaburzacie ich ph i ogółnie, dla niech to nie jest fajne! Wystarczy że zachowacie higienę w kalatce a będzie dobrze!
Co do płwania... w te wakacje pojechałam z moją przyjaciółką ( i babcią ;) ) do takiego gospodarstwa agroturystycznego zaufanego od lat! Ja zabrałam szczurka Kubka a moja przyjaciółka swoją myszkę Solin :) oba zwierzątka niezwykle chętnie pływały. Jak było bardzo gorąco to zwyczajnie zabierałśmy ich ze sobą nad jezioro i pywali obok nas !! Gdy się zmęczyły wchodziły nam na plecy, lub płynęły do brzegu. Moj szczur nawet nurkował. Trochę sie wtedy o niego bałam, ale zauważylam ,że to dla niego frajda, raz nawet sam wskoczył z pomostu do wody!! ::) mój mały wariaat ;))
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Czym myc szczurka?

Post autor: Izold »

Tak,ale kiedy delikwent wpadnie Ci do np gerbera czy jogurtu,to sam to z siebie zmyje,ale futro mu się poskleja.Nikt nie mówi tu o kąpaniu dla własnej uciechy,tylko o kąpaniu w wyjątkowych przypadkach np umorusania się w czymś z czym same sobie nie poradzą próbując to zmyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”