Czy nie za szybko na łączenie?

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ginger88
Posty: 92
Rejestracja: pt paź 10, 2008 6:32 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Czy nie za szybko na łączenie?

Post autor: Ginger88 »

CoCo mam od 3 dni,Gingera od zawsze
Dzisiaj postawilam klatki na przeciwko siebie żeby sie widzialy.CoCo(spokojny i smutny od przyjazdu) jak zobaczył Gingera natychmiast chcial sie do niego dostać.Ginger tez byl nim zaciekawiony.Nie fukaly na siebie i nie wykazywaly wzajemnej agresji.

1.Czy zostawic na noc klatki obok siebie?
2.Czy zacząć poznawać ich ze sobą na neutralu?
3.Czy CoCo bedac z Gingerem osmieli się w stosunku do mnie?
(Teraz jest strasznie niesmialy,nie daje sie wyciagnac z klatki,nie ufa mi)
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: Czy nie za szybko na łączenie?

Post autor: Leia »

Dawaj ich na wspólny kontrolowany wybieg przez kilka dni i obserwuj zachowanie. Tylko nie dawaj ich od razu po pierwszym wybiegu do wspólnej klatki nawet, jeśli będą przyjaźni. W klatce może się wszystko zmienić. Potrzeba trochę czasu, ale jak najbardziej bierz się za łączenie.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Czy nie za szybko na łączenie?

Post autor: Izold »

Połóż klatki blisko ale tak by byla między nimi przerwa tak z 2 cm.
Moja Tequila (która kupilam w środe) stawała przy ścianie klatki i tak samo Bura i wyglądało to tak jakby ze sobą rozmawiały ^^
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy nie za szybko na łączenie?

Post autor: tamiska »

Moim zdaniem stawianie obok siebie klatek wzmaga tylko agresje u szczurow...
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: Czy nie za szybko na łączenie?

Post autor: Mycha »

tamiska pisze:Moim zdaniem stawianie obok siebie klatek wzmaga tylko agresje u szczurow...
Dokładnie. Nie należy stawiać klatek obok siebie. Szczurki najlepiej odseparować i zapoznawać na neutralnym terenie.
Szczurom zależy na ich terytorium - postawione obok siebie klatki sprawiają, że ogonki chcą przegonić intruza (trudno, żeby dołączyły go do "stada" skoro nie mieszkają razem). Jednakże nawet jeśli wyglądają na przyjacielskie to takie coś wzmaga ich stres. Często w takim wypadku samce znaczą teren, a samice denerwuje obecność obcego.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy nie za szybko na łączenie?

Post autor: tamiska »

Ja tylko raz klatki obok siebie postawilam. Samce do siebie lapki wyciagaly itd., a jak je wypuscilam na neutralny teren to od razu swoja frustracje zwiazana z niemoznoscia obrony terytorium przez kraty na sobie wyzyly.
Awatar użytkownika
strup
Posty: 937
Rejestracja: pn cze 30, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: wołów/wrocław

Re: Czy nie za szybko na łączenie?

Post autor: strup »

Może jestem jakaś dziwna, ale przy łączeniu postępuję zupełnie odwrotnie niż wy.. Dzis np, łączenie wyglądało tak: puściłam "stare" dziewczyny z "nowymi" w sumie na teren neutralny (w toalecie) umyłam klatkę, nie dokładnie (robiłam to 2tyg. temu i teraz mi się nie chciało ;p), po godzinnym wspólnym bieganiu włożyłam wszystkie do jednej klatki i finito, wszystkie leżą przytulone do siebie. :D
Nieraz robie tak, ze do umytej klatki wkładam od razu nową szczurzynkę i takze nie ma problemu.
Chyba takie bezproblemowe szczury mi sie trafił.. ;D
ruth. oktawia. mela. fibi. odetta. bit. box. bletka. blesss ya. puff. bella. dorotka.
(*) hera. schizma. kryszna. kometa. sziwa. freya.

Obrazek
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: Czy nie za szybko na łączenie?

Post autor: Mycha »

strup, dokładnie - jedne szczurki łatwiej połączyć, a inne trudniej. Nie ma reguły, choć zauważyłam, że ze starszymi gorzej. No i samce - strasznie terytorialne są, choć oczywiście o zadziorną dziewuszkę nie trudno ;)
Szczurki przejmują zachowania od bardziej oswojonych kolegów (oczywiście wykluczając przypadki traum) i rzeczywiście szybciej ośmielają się w stosunku do człowieka w stadzie. Wiadomo - razem raźniej.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
Ginger88
Posty: 92
Rejestracja: pt paź 10, 2008 6:32 pm
Lokalizacja: Olsztyn

ON JEST DZIWNY?!

Post autor: Ginger88 »

Minął juz prawie tydzien odkad CoCo się do mnie wprowadzil.
Jak mowilam ze byl spokojny tak zamienil sie w bestię!
Nie daje sie wyciagnac z klatki,ugryzl mnie kilka razy bolesnie,w ogole nie daje sie poglaskac.
Gingera to chyba chce zabić przez te kraty...
Malo je,praktycznie tylko pokarm suchy,wszystko wywala w trociny.

Probowalam wszystkiego zeby go do siebie przekonac bez rezultatu...zostaje sprobowana zebami.
Nie mam juz sily ani pomyslu...pomozcie!
przeciez nie przeprowadze lączenia bo sie pozabijaja...:'(

Z reszta dostalam go z Allegro od hodowcy,niby wszystko ladnie pieknie ale na 3 mce mi nie wyglada,jest taki wielki jak roczny Ginger,wiec mysle,ze to juz dorosly szczur.
Nie mam tez pojecia czy byl trzymany z innymi czy tez nie.
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: ON JEST DZIWNY?!

Post autor: tamiska »

moze ma problemy z hormonami? Jak dokladnie sie zachowuje?
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: ON JEST DZIWNY?!

Post autor: Nakasha »

Pewnie jest nieoswojony - czeka Cię długie i cierpliwe oswajanie, a pewnie potrzebuje też czasu, aby przywyknąć do nowej sytuacji i osoby ;) a jeśli jest już dorosły być może ma problemy z hormonami, a może to po prostu wiek burzy hormonalnej. Jeśli tak jest, mogłabyś pomyśleć nad kastracją.

Jesteś pewna że to nie samica w ciąży?

Niestety jeśli bierze się szczurki z nieznanego źródła, to nie ma gwarancji ani co do usposobienia, ani wieku :(
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: ON JEST DZIWNY?!

Post autor: ogonowa »

Takie są skutki brania od hodowców z allegro ;).

A nie uważasz ,że to trochę.. hm, takie ..no nie wiem, dziwne, nazywać szczura 'wielkim bydlem'? I wcale nie musi mieć roku.. po prostu młode szczury szybko rosną..

I następnym razem nie bierz z allegro..

A przysłali ci go pocztą?
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

Re: Czy nie za szybko na łączenie?

Post autor: renata1009 »

Ja z kolei robię w ogóle inaczej ...nowy szczurek siedzi sobie w zupełnie innej klatce z dala od reszty,wypuszczam go z innymi na neutralnym gruncie przez parę dni ,reszta zaczyna go akceptować ,poznawać,klatkę stawiam koło klatki głównej i szczurek się wprowadza do niej sam ,z tym ,że może wrócić do swojej przez jakiś czas ...no ale ja akurat mam sporo czasu na takie zabiegi...Moim zdaniem jednak podstawa to neutralny grunt i wiele godzin wspólnego wybiegu...ostatnio zrobiłam też tak ,że wypuściłam stadko z dala od klatek,dałam im jedną klatkę neutralną-niczyją,niedużą,mały się troszeczkę bał,ale po jakiś 3 godzinach bieganie znudziło im się i wszystkie zasnęły w tej małej klateczce łącznie z maluchem .Może warto tak zrobić?Możesz dysponować umytą,czysta klatką,z tym ,że zmień w jej wystrój...Nowy szczurek najwyraźniej się boi,a starszy dawno nie widział innego i do przybysza nie ma zaufania.Ten neutralny teren to nie musi być ten gdzie Ginger zawsze biega,wypuść je w innym pokoju albo w kuchni,łazience,tam gdzie nie bywał lub bywał rzadko i gdzie będzie czuł się niepewnie.

tematy połączone. Ginger: na jaką chorobę zakładasz dwa tematy o tych samych szczurach? a jeśli już, to trzeba było w innym dziale, i po przeczytaniu odpowiednich wątków [o nagłej agresji np].... yss mod.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”