[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: zalbi »

susu, weź pod uwagę wielkośc drzwi =P bo mi np furet xl by się w drzwiach nie zmieścił, trzeba by go było co tydzień rozkręcać żeby zanieśc do mycia =P


ja mam fureta plusa i planuję kupno drugiego i postawienie jednego na drugim tak, jak w przypadku towera.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Nina »

Ja tak czy siak rozkładam klatke do mycia. przecież XL sie nie zmieści do wanny. Więcej kombinowania przy myciu go w całości, niż przy rozłożeniu...
No i myje towera calutkiego co 2-3 tygodnie a co 2 dni przecieram szmatką pręty.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Izold »

Ja myje co tydzień razem z pręcikami bo może osiadać się na nich kurz. Myje zwykłym leciutkim płynem do mycia naczyń i MOCNO spłukuje.
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: ogonowa »

Wpadł mi do głowy taki zrypany pomysł z tą kuwetą - kupić klatkę dla królika o wymiarach 80x50 podstawa i jakaś najniższa. Zużyłabym tylko kuwetę.. za jedną muszę wybulić 90zł, czyli 180zł + wysyłka około 20zł = 200zł. Nie tak źle jak za kuwety.. z tego co przeglądałam na necie, kuweta 80x50 130zł :/ Wysłałam kilka maili do różnych ludzi od blach, ale nic nie odpisują.. Na allegro pytałam o zrobienie takiego, ale zero odzewu..

Link do takiej klatki:
http://allegro.pl/item604559170_klatka_ ... mek_b.html

Edit//
Jeszcze inna, 80zł: http://allegro.pl/item604567750_klatka_ ... lekit.html


Oprócz tego, pytałam panią Kasię z Planety-Zoo, spyta, może WD-Imax będzie coś miał. Jak nie, to chyba zrobię tak, że na dolnej kuwecie - szklana, na górnej - od króliczej klatki. Nie mam pojęcia jak to inaczej rozwiązać.

Czy takie kółeczka, jakie bym miała tam przykręcać utrzymają taki ciężar? Bo w końcu, jest tam na dole szkło, cięzkie...
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Nina »

Hmm, a co z przejściem z góry na dół? Wycinanie to kiepski pomysł.

Co do kółek, to mi chodzi o zrobienie drewnianego stelaża do klatki, w który sie po prostu wstawia klatke. Wytrzymałość jest zależna od materiałów, trzeba odpowiednio dobrać. Kółka na pewno nie plastikowe bo popękają.
Ja planuje zrobienie takiego cosia pod towera, ale najpierw musze uzbierać fundusze bo szczury ze mnie wyssały wszystkie oszczędności.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: ogonowa »

O cholera... zapomniałam o przejściu.. :/

Tak, tak. Bo to będziesz coś na wzór klatki Hanki. Będzie miało to obudowę drewnianą, w to wsuwaną szklaną kuwetę :).

No nic, szukam dalej :P.
Awatar użytkownika
Mja
Posty: 236
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 7:53 pm
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Mja »

Słuchajcie, mam klatkę 80*70*40, ona jest na max 3 ogony [tak wynika z kalkulatora] + na górze "dostawkę" króliczą 55*35*20... Chcę adoptować szczurkę na miejsce po śp. Zuzannie i tak sobie myślę, czy mogę zaszaleć i wziąć dwie? O0

W górnej części odstępy są 2,5cm... Ilu tygodniowy szczur się przeciśnie?
Obrazek <= Mat
Wiercik, Bombka, Biała & Mat
w sercu: Zuzia, Klara, Matylda, Ofelia, Balbinka, Telimena, Krystyna, Piszczałka & Patuś
gadget
Posty: 36
Rejestracja: pt paź 03, 2008 10:04 am

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: gadget »

po swietach mam zamiar kupić klatke dla moich maluchow
i stoje przed wyborem
Ferplast Furet Plus http://www.allegro.pl/item603570427_fer ... szawa.html
TOM http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/kla ... zura/32182

Chyba ze uda mi sie jeszcze skolowac 100 zl to mysle tez o Ferplast Furet XL

klatka bedzie na 2 szczurki, moze 3 w przyszlosci
Za furet'em przemawia do mnie to ze jest rozkladany i latwiej go umyc,
z kolei za TOM'em ogolne wyposazenie i ogromne przednie dzrzwiczki.
Za Furet XL nic w sumie :D ale tez o nim mysle (z tym ze tylko jesli bede mial pieniadze)

Prosze was o szybka odpowiedz ! musze sie zdecydowac w ciagu kilku najblizszych dni
Awatar użytkownika
arrisum
Posty: 342
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 8:15 am
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

na 2 szczurasy

Post autor: arrisum »

liczby i wymiary są dla mnie złem :D więc pytam wprost, czy na dwa szczuraski klatka w tym stylu będzie ok? ???

http://www.allegro.pl/item598413300_sup ... owosc.html
http://www.allegro.pl/item598419671_kla ... akiem.html

Scalone z istniejącym tematem. /Agata
Goin' under - rats are in the cellar
goin' under - skin is turnin' yella

Obrazek
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: na 2 szczurasy

Post autor: Nina »

Są dobre nawet dla większej ilości szczurów.

Scalone to zedytowałam :P
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Mja
Posty: 236
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 7:53 pm
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Mja »

Czy ktoś udzieli mi odpowiedzi na pytanie? Proooooooszę :P
Obrazek <= Mat
Wiercik, Bombka, Biała & Mat
w sercu: Zuzia, Klara, Matylda, Ofelia, Balbinka, Telimena, Krystyna, Piszczałka & Patuś
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Nina »

Ooo, jakoś nie zauważyłam :D No to jeszcze pytanie ile masz teraz szczurów?,bo mnie skleroza łapie.
W obu połączonych nie trzymałabym więcej niż 5. Po obliczeniu jest na jakieś 4,3 więc 5 samiczek ewentualnie wejdzie.
Ale jeśli chcesz wziąć małe, to nadbudówke musiałabyś ściągnąć. Co do tego ilu miesięczne mogą wyjść, mam dorosłe samice, które by wylazły (z laba, ważą po 200g a mają już pół roku) a mam też takie, które mając 3 miesiące by nie wyszły. Ciężko powiedzieć.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Mja
Posty: 236
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 7:53 pm
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Mja »

Aj, przepraszam, nie wpadłam na to, żeby napisać ile mam ^^ Mam tylko dwie i właśnie moje GMR się pogłębia, I want more and more ;)

Dzięki, wiesz, ja nigdy nie miałam małych i nie wiem jak bardzo takie coś potrafi się skompresować... ;)
Obrazek <= Mat
Wiercik, Bombka, Biała & Mat
w sercu: Zuzia, Klara, Matylda, Ofelia, Balbinka, Telimena, Krystyna, Piszczałka & Patuś
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: S. »

Mja, niektóre młode szczurki przeciskają się przez szpary 1cm. Moja Guerrita ['], nawet jak miała rok to wciskała się w szpary około 1 cm. Testowała nowe klatki (czy trzeba osiatkować, czy nie). Potem już tylko 1,5 cm - przytyła.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: yss »

S. pisze:Mja, niektóre młode szczurki przeciskają się przez szpary 1cm. Moja Guerrita ['], nawet jak miała rok to wciskała się w szpary około 1 cm. Testowała nowe klatki (czy trzeba osiatkować, czy nie). Potem już tylko 1,5 cm - przytyła.
to żart?? :o
jak to przeciskała się przez 1 cm jak miała rok?? wiesz, ile to 1 cm? mam myszy i one by chyba nie przeszły.....
moje w tym wieku nie przełaziły przez mniejsze niż 2,2 cm......

no masakra jakaś.... to chyba tak odosobniony przypadek, szczur liliput, normalnie nawet młodziaki nie powinny przełazić przez 1,5 cm....
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”