[ZNACZENIE] terenu/właściciela

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
julka
Posty: 16
Rejestracja: pt sie 08, 2008 5:43 pm

Re: Siusianie

Post autor: julka »

w necie czytalam ze jak szczury sie myja to sie nie boja :-X niewiem czy to prawda :) co o tym myslicie? ???Obrazek
janee
Posty: 8
Rejestracja: ndz wrz 07, 2008 7:08 pm

Siusianie:(((

Post autor: janee »

Witam. Mam pytanko...jestem szczesliwa wlascicielka Lucka i Bronka:)) maja okolo 4 m-cy i od jakiegosc miesiaca strasznie siusiaja...zabawa z nimi jest praktycznie niemozliwa:( sikaja wszedzie na rece, na glowe...wystarczy je podniesc:((( czy to minie?...:( podejrzewam jeszcze chwilowa obecvnosc psa w domu, bo mniej wiecej zbieglo sie to w czasie kiedy w domu pojawil sie pies...pomocy!!:)
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Siusianie:(((

Post autor: S. »

Najprawdopodobniej znaczą teren.
Nic z tym nie zrobisz. Do zabawy ze szczurkami ubieraj się w ubranie, które dasz od razu do prania.
Shiro
Posty: 11
Rejestracja: pn lut 23, 2009 6:11 pm

Ciągłe znaczenie przez szczurkę moich dłoni.

Post autor: Shiro »

Parę tygodni temu pisałem że podejrzewam że moja szczurka jest chora bo ciągle puszcza krople moczu na moje dłonie, po pewnym czasie się to uspokoiło i nie było problemu. Teraz znowu zaczęła znaczyć mi dłonie, jest to diabelnie denerwujące z uwagi na to że non stop jak tylko wejdzie mi na rękę to na nią sika... a ja muszę biegać do łazienki i się myć, potem znowu wracam do szczurasa a ona znowu mi rękę znaczy... czy jest na to jakiś środek zapobiegawczy? Znaczy mi tylko zewnętrzną część dłoni.

Bardzo proszę o pomoc!
z góry dziękuję.

Przeniesione i scalone. /Agata
Nikuś
Posty: 36
Rejestracja: ndz kwie 05, 2009 4:04 pm

Re: Ciągłe znaczenie przez szczurkę moich dłoni.

Post autor: Nikuś »

Też mam taki problem, tylko że mój samczyk zostawia mocz wszędzie. -.- Podobno wtedy czuje się pewniej, i nie da się go tego oduczyć. Niestety. Sama rozumiem że to jest denerwujące i dość nieprzyjemne. Ale nie martw się. Szczur to szczur, a każdy dobry byle był ;)
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: Ciągłe znaczenie przez szczurkę moich dłoni.

Post autor: Leia »

Ten temat był przewijany już niejednokrotnie. Każde zwierze znaczy swoje włości. Samice też, chociaż mniej, niż samce. Ale także bywają terytorialne. Natury się nie zmieni. Ludzie też w pewnym sensie znaczą swoje terytorium. Nie sikają oczywiście po kątach. Ale to, że wprowadzając się do nowego miejsca, wstawiamy tam drobiazgi, które są nam bliskie i mówią coś o nas, jest swoistą formą znaczenia terenu.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Znaczenie wlasciciela/terenu

Post autor: Nina »

Weźcie mi ludzie nie narzekajcie na znaczenie jednego szczura, bo Wam pożycze moje sikawki :D Wczoraj wlazłam do małej zagródki z najmłodszym stadem (17 samic) i wyszłam od nich niemalże mokra ::) Pierwsze co zrobiłam to ciuchy do prania a ja do wanny...
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Znaczenie wlasciciela/terenu

Post autor: Nakasha »

Hehe no niestety niektóre samice są terytorialne i mocno znaczą :D jeśli samiczka jest sama, być może dołączenie do niej koleżanek zminimalizowałoby sikanie - dominowałaby głównie koleżanki i z nimi tworzyła wspólny zapach (sikanie pomaga w ujednoliceniu zapachu stada).

Na czas wybiegu szczurki dobrze jest nałożyć ubranie "robocze" i wziąć ręcznik do wycierania dłoni, jeśli przeszkadza Ci te sikanie ;) nie ma sensu co chwila biegać do łazienki ;). Mocz szczury nie jest trujący, a jeśli nie uczula, nie trzeba za każdym razem dokładnie myć rąk :P
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Znaczenie wlasciciela/terenu

Post autor: Nina »

Ciuchy robocze, hehe, ja bez nich nawet nie wchodze do szczurzego pokoju ;)
No i ja osobiście mam wrażenie, że moje baby im jest ich więcej, tym bardziej mnie znaczą. Tak jakby każda chciała, żebym pachniała nią a nie innymi szczurami. A jak sie posmaruje jakimś balsamem niedługo przed wejściem do nich ::) Wtedy to już w ogóle masakra :D
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: Znaczenie wlasciciela/terenu

Post autor: Leia »

Ja za każdym razem, pomna na ukochane zajęcie Flapa, to jest znaczenie mojej osoby, mam pod ręką mokrą chusteczkę do wycierania łap. Dobrze jest mieć małe dziecko, bo takie rzeczy są zawsze blisko.
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Znaczenie wlasciciela/terenu

Post autor: pin3ska »

Nakasha pisze:...dominowałaby głównie koleżanki i z nimi tworzyła wspólny zapach (sikanie pomaga w ujednoliceniu zapachu stada).
Moje samcole ostatnio tak sobie stworzyły i ujednoliciły zapach stada, ze az musiałam wszystkie wykąpac :P Teraz juz wiem dlaczego lepszym miejscem na siuski jest kolega, a nie kuweta :P
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Znaczenie wlasciciela/terenu

Post autor: Izold »

Moja dorosła samiczka potrafi specjalnie i chamsko wte i wewte po mnie przechodzic zostawiając na mnie kropelki, po czym smiga sie schować mała zaraza :D
Moje samce równiez tak robią.Natomiast moj nowy 'nabytek' rowniez samiczka też mnie obsikuje raz po raz.
Awatar użytkownika
humulelekuku
Posty: 9
Rejestracja: pt cze 12, 2009 9:26 am
Lokalizacja: Kraków

Znaczenie terenu przez samca

Post autor: humulelekuku »

Zastanawiam się nad kupnem samca, ale boję się, że będzie znaczył teren. Byłby to dla mnie duży problem, bo moja mama jest wyczulona na punkcie czystości i nie przepada za zwierzętami. Czy kastracja szczurka temu zapobiegnie? Jeśli tak, to czy ktoś orientuje się, ile może kosztować taki zabieg?
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Znaczenie terenu przez samca

Post autor: tamiska »

Nie zawsze kastracja zapobiega znaczeniu, a samiec jak i wiele samic szczurzych bedzie znaczylo bo taka jest ich natura. Jesli mama jest przeczulona to radze nie brac szczurow, bo bedziesz miala problem.
Poza tym szczurki zawsze musza byc min. 2 czyli 2 razy wiecej znaczenia. Kastracja to inwazyjny zabieg i powinien byc stosowany w wyjatkowych przypadkach.

Nie da sie zmienic natury zwierzaka, wiec moze pomysl nad innym pupilem.
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: Znaczenie terenu przez samca

Post autor: Leia »

Też radziłabym nie brać szczurków. Znaczenie terenu leży w ich naturze i kastracja tego nie zmieni. Może ewentualnie zmniejszyć, ale na pewno problem nie zniknie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”