Własna mieszanka

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: Własna mieszanka

Post autor: Mycha »

Kilkanaście pokoleń szczurów i nie chciały jeść trawy. Tym bardziej suchej.
Nie mylcie proszę mniszka z mleczem. Mlecz jest trujący.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

Re: Własna mieszanka

Post autor: renata1009 »

Jest to nazwa pospolita i każdy wie o co chodzi:)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: Własna mieszanka

Post autor: Mycha »

To jest nazwa błędna. Znam śmiertelny przypadek zatrucia MLECZEM szczura.
http://ratteria.w.interia.pl/zywie.html
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

Re: Własna mieszanka

Post autor: renata1009 »

No dobrze,niech będzie i śmiertelny przypadek,ale pisałam już,że jest to nazwa potoczna i każdy o tym wie,jest wiele różnych takich nazw ,a temat nie jest o zatruciach tylko o mieszance,przynajmniej tak mi się wydawało...
Awatar użytkownika
arrisum
Posty: 342
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 8:15 am
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Własna mieszanka

Post autor: arrisum »

mam pytanie :D tworzę sama mieszankę na szczurzastych, przyglądałam się więc normalnej karmie i są w niej takie smakołyki:

Obrazek

wyglada mi to na jakies spłaszczone ziarna? bobu? soja? groszek?

jak takie coś zrobić? czy ewentualnie dawać normalne ziarna?
Goin' under - rats are in the cellar
goin' under - skin is turnin' yella

Obrazek
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Własna mieszanka

Post autor: S. »

Wystarczy kupić płatki zbożowe lub sojowe. W sklepach z żywnością są płatki owsiane, jęcznienne, żytnie, pszeniczne i ryżowe.
Ziarna raczej jeść nie będą.
Awatar użytkownika
Akka
Posty: 1016
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Własna mieszanka

Post autor: Akka »

Zrobiłam dzisiaj taką oto mieszankę:
1. Kukurydza, siemie lniane, słonecznik, pszenica 700g
2. paczka VL Rat Complete 500g
3. paczka włoszczyzny suszonej 90g
4. musli sześć płatków (żytnie, pszenne, jęczmienne, owsiane, kukurydziane) 400g
5. pestki dyni łuskanej 90g
6. orzechy ziemne 130g
7. rodzynki 100g
8. chips banan 100g
9. kasza jaglana 150g
10. kwiat hibiskusa 90g
11. buraczki suszone zapomniałam o nich :D paczka podobna jak włoszczyzny
Razem wyszło ok 2,30 kg karmy w cenie ok. 25 zł, ciekawe czy ogonom będą smakować :P i napiszcie czy według was jest ok, czego jeszcze dodać lub usunąć :)
Obrazek tak wygląda mniej więcej
Ostatnio zmieniony pn kwie 27, 2009 2:40 pm przez Akka, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Ze mną: ♥ Batasuma, Guernica, Negra, Blixa ♥
Odeszły: Dżuman, Karbonka, Harpi, Yerstina, Indali, Ramona, Hawana, Iskariot, Szpilka, Luna [*]
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Własna mieszanka

Post autor: pin3ska »

Nie wiem czy bedzie im sie chcialo kasze jaglaną jesc, bo to ma malenkie ziarenka ;D Moim by sie nie chcialo męczyc :P
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

Re: Własna mieszanka

Post autor: renata1009 »

Ja czasem dosypuję i jedzą:)
Awatar użytkownika
Akka
Posty: 1016
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Własna mieszanka

Post autor: Akka »

o tej kaszy właśnie tu przeczytałam, ale dałam im tylko połowę paczki, zobacze czy będą jeść w takiej postaci a jak nie to będę im gotować ;)
Obrazek
Ze mną: ♥ Batasuma, Guernica, Negra, Blixa ♥
Odeszły: Dżuman, Karbonka, Harpi, Yerstina, Indali, Ramona, Hawana, Iskariot, Szpilka, Luna [*]
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

Re: Własna mieszanka

Post autor: renata1009 »

Z takiego "sklepowego"ziarna polecam do Twojej mieszanki Akka -pęczak ,szczególnie taki grubszy;) Moje szczurki go uwielbiają,czasem go też gotuję jako przysmak:)Dziś kupiłam płatki gryczane i otręby granulowane (bardzo dobre),dosypię je do karmy gdy będę robić nowe porcje i zobaczymy czy zasmakują.
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Własna mieszanka

Post autor: Hanka&Medyk »

Akka pisze:Zrobiłam dzisiaj taką oto mieszankę:[...]
Daj proszę znać, z jakim powodzeniem udało Ci się wprowadzić taką mieszankę :) Moje babony są tak wybredne, że już mnie zaczynają brać diabli - raz zjadły Rat Complete, a potem zaczęły ignorować i domagać się czegoś innego...
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Własna mieszanka

Post autor: Izold »

Hanka&Medyk pisze:potem zaczęły ignorować i domagać się czegoś innego...
Skąd ja to znam! Vitapolu nie chcialy ruszyć,Rat complete ok,ale to przez okolo 1,5 miesiąca a potem zakopywały miske (i chyba uważały że ja myśle że miska zniknęła ale zakopali ją prawie całą a to polowa wydrążonego kokosa :D) i patrzyły na mnie wzrokiem niczym zwierzęta z zoo czepiające się prętów klatek w stylu "Daj ciasteczkooo...:C".Teraz robie własną mieszanke .Kupuje karme owocową na wage, dosypuje słonecznik,pestki dyni,troszke więcej niż pół szklanki kociego żarełka/prawie cała,szklanka psiego ziarenka/junior, 30-35 witaminek dla kotów (są różne smaki,i można kupować na sztuki,przynajmniej u mnie są za 10 gr za sztuke ale lubia to strasznie.),suszona włoszczyzna,i ostatnio nawet dałam im całą szklanke ryżu preparowanego (chyba mogą go jeść,prawda?).Jadły aż im się uszka trzęsły,jedzą tak okolo 2 miesiące i chyba jadłospis im odpowiada ^^ Jeśli do tego od czasu do czasu dam im jakieś psie ciasteczko czy takie 'Ringo' (kółko z dziurką z samej karmy i niby polane miodem), to też są zadowolone.
izula
Posty: 167
Rejestracja: czw lip 26, 2007 11:48 pm
Lokalizacja: sochaczew

Re: Własna mieszanka

Post autor: izula »

zrobilam troszke wlasnej mieszanki na probe, skladu nie bede juz pisac. uzylam skladnikow ,nie wszystkich, wypisanych w tym temacie.
moj jeden szczur wyjada tylko same pestki ze slonecznika, dyni i orzeszki ziemne, czasem sobie wybierze cos innego ale bardzo zadko,oczywiscie poza sucha karma dostaja jablka, salate, jajko jogurcik, makaron itd , takim pokarmem nie pogardzi lecz jest problem z suchym.
Teraz mam pytanie czy do mieszanki moge dodac duza ilosc slonecznika i pestek dyni, ziemne to i tak daje z umiarem, czy w duzych ilosciach nie bedzie to mialo jakiegos negatywnego wplywu
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Własna mieszanka

Post autor: S. »

Pestki słonecznika, dyni i orzechy są tuczące. Jak będzie ich za dużo, a szczurek dorosły, to szczurek zrobi się otyły.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”