Jestem poczatkujaca mamusia!!!!! POMOCY!!

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
slodkomitu
Posty: 8
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Jestem poczatkujaca mamusia!!!!! POMOCY!!

Post autor: slodkomitu »

mam mlode trzeci dzien... czyli to nasterka je ma, nie ja, moja szczurzyca.... i chodzi o to ze ona nontoper je gdzies przenosi juz dwa razy zostawila jednego na uboczu... jeden zmarl tuz po porodzie,.... nie mamy drugiej klatki jeszcze... (bo nie spodziewalismy sie ze Nasterka i Micki cos ten teges juz teraz bo ona ma 4 miechy).... on jest na pietrze ona na parterze z mlodymi... mysle ze to on ja prowokuje do ciaglej zmiany umiejscowienia gniazda.... czy to mozliwe?? potrzebuje pomocy!!
aggghhhrrryyyy....

Juz wiem jak to jest byc Mama ;)))..... | OsEsKi ;****
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Jestem poczatkujaca mamusia!!!!! POMOCY!!

Post autor: Agata »

slodkomitu pisze:(bo nie spodziewalismy sie ze Nasterka i Micki cos ten teges juz teraz bo ona ma 4 miechy)
Szczury są w stanie się rozmnażać już po ukończeniu piątego tygodnia życia.
Natychmiast odizoluj samca od matki. Samica może być ponownie w ciąży, ponieważ po porodzie występuje ruja poporodowa, a skoro szczury mieszkają cały czas razem, mogło dojść do zapłodnienia.
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Awatar użytkownika
slodkomitu
Posty: 8
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Jestem poczatkujaca mamusia!!!!! POMOCY!!

Post autor: slodkomitu »

Agata pisze:Natychmiast odizoluj samca od matki.
no juz to zrobilam, Micki spi w wannie.... a to ze ona nie spi nonstop z mlodymi, wychodzi do nas chetnie i pozwala sie brac i glaskac nie jest dziwne??
aggghhhrrryyyy....

Juz wiem jak to jest byc Mama ;)))..... | OsEsKi ;****
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Jestem poczatkujaca mamusia!!!!! POMOCY!!

Post autor: Nina »

slodkomitu pisze: a to ze ona nie spi nonstop z mlodymi, wychodzi do nas chetnie i pozwala sie brac i glaskac nie jest dziwne??
Nie jest dziwne. Każda samica jest inną matką, jak ludzie. Jedne nie wychodzą z gniazda, inne wchodzą do niego tylko żeby nakarmić dzieci.
Zapewnij samicy urozmaiconą, bogatą w nabiał diete i sporo materiału na gniazdo (najlepsze są polarowe szmatki).
Czy samiec był z samicą po porodzie? Jeśli tak to przez jaki czas?
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
slodkomitu
Posty: 8
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Jestem poczatkujaca mamusia!!!!! POMOCY!!

Post autor: slodkomitu »

Nina pisze:Czy samiec był z samicą po porodzie? Jeśli tak to przez jaki czas?
nie nie byl, zostal oddzielony pare godzin przed porodem.... ale z tego powodu iz mamy tylko jedna pietrowo klatke, ona byla na parterze a on zamkniety na pietrze!!....



z tego co czytalam, matka mlodych nie powinna pozwolic na wlozenie reki do gniazda ani nic, a nam wolno, ona nie ma nic przeciwko, tak samo ja mozna brac....
aggghhhrrryyyy....

Juz wiem jak to jest byc Mama ;)))..... | OsEsKi ;****
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Jestem poczatkujaca mamusia!!!!! POMOCY!!

Post autor: Nina »

No to uff, bo już sie bałam, że znowu jest w ciąży...
Postaraj sie szybko załatwić jakąś klatke dla samca. Po skończeniu przez młode 4-5 tygodni będzie potrzebna jeszcze jedna, do oddzielenia samców od samiczek.

Z tym wkładaniem ręki do gniazda to tak jak z pilnowaniem młodych, zależy od samicy.
Ile samiczka u Ciebie jest? Im dłużej, tym bardziej Ci ufa i będzie pozwalać na dotykanie młodych i wyciąganie ich z gniazda. To nawet bardzo dobrze ;) Im szybciej młode będą miały kontakt z ludźmi, tym bardziej proludzkie i oswojone będą w przyszłości. Co prawda jeszcze Cie nie widzą, ale czują zapach ludzi i nie będą sie go bały.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
slodkomitu
Posty: 8
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Jestem poczatkujaca mamusia!!!!! POMOCY!!

Post autor: slodkomitu »

Nasterka jest z nami od momentu skończenia 5 tygodni.... jakieś 3 miesiące.... oswoiła się momentalnie ;) chodzi za nami jak najęta uwielbia być wśród ludzi, strasznie lgnie do naszych gości i w przeciwieństwie do Mickiego nie boi się ich w ogóle...

pamietam jak ja kupowalam, Micki byl tylko planowany ;) ona byla przypadkiem ktory ja wybralam ;)...

strasznie sie martwie bo to jej pierwsza ciaza i boje sie ze nie podola ;(... ze nie daj boze stweirdzi ze jeszcze nie i pozagryza je... :(...
aggghhhrrryyyy....

Juz wiem jak to jest byc Mama ;)))..... | OsEsKi ;****
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Jestem poczatkujaca mamusia!!!!! POMOCY!!

Post autor: Nina »

Jeśli jeszcze tego nie zrobiła, to z każdym dniem jest to coraz mniej prawdopodobne. Wystarczy, że będzie czuła sie bezpiecznie i będzie miała wystarczającą ilość pokarmu.

Co planujecie z Mickim? Będzie kastrowany?
Wiadomo już ile jest klusek?
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Jestem poczatkujaca mamusia!!!!! POMOCY!!

Post autor: zalbi »

potem możesz zostawić mamusi jedną lub dwie (lub więcej) córeczki. Albo wykastrować Mickiego.


I tak na przyszłosć: nie kupuj szczurów w sklepie
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
samuraj777-s1
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 8:47 am

Re: Jestem poczatkujaca mamusia!!!!! POMOCY!!

Post autor: samuraj777-s1 »

nie nie będzie kastrowany spokojnie będzie mógł być facetem tylko nie będzie miał kontaktów z samiczką;)jak tylko new klatkę się załatwi
samuraj777-s1
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 8:47 am

Re: Jestem poczatkujaca mamusia!!!!! POMOCY!!

Post autor: samuraj777-s1 »

witam jestem współwłaścicielem tych pięknych stworzonek........miko będzie miał osobną klatkę możne z czasem będzie żył z samcem mańkiem co już dawno sam jest a nasti będzie miała swoje lokum razem z dwoma lub trzema samiczkami z miotu.......dla reszty chcieli byśmy znaleźć spokojny dom ludzi którzy tak samo jak my kochamy szczury i zaopiekują się nimi no jak nie znajdziemy to myślę ze jakoś damy rade z tą naszą kudłatą gromadką tylko nie wiem jak tam pani na to zareaguje;)
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Jestem poczatkujaca mamusia!!!!! POMOCY!!

Post autor: Czerwonaona »

No napewno kolejna klatka jest konieczna.
Z mojej strony moge tylko doradzić aby jak najwięcej fotek wklejać z podziałem na płcie bo przeciez łatwiej pokochać coś co się widzi a nie tak w ciemno.
Dwu-płuciowe stadko wymaga więcej uwagi i jest nie lada wyzwaniem i uważam,że tylko naprawde odpowiedzialne osob powinny takowe mieć.
Nie pisze,że wy nie jesteście ale miałam około miesiąc taką gromadke i wiem jak samica potrafi przeskakiwać i jakie akcje robić,żeby dostać się do samców i odwrotnie no chyba,że panowie w jednym pokoju a panie w drugim.Ewenatualnei cały czas zamkniete klatki a przcież wybiegi są konieczne.Zresztą zamknięcie klatki dla szczurka wiedzionego instynktem to żaden problem.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Jestem poczatkujaca mamusia!!!!! POMOCY!!

Post autor: Izold »

Czerwonaona pisze:Zresztą zamknięcie klatki dla szczurka wiedzionego instynktem to żaden problem.
Otóż to.Mój wirus i kwasek działają w zgodnej komitywie kiedy chodzi o otwieranie klatki.Jeden łapie drzwiczki z jednej strony a drugi z drugiej i heja.Wchodzą na klatke Tequili która jak sie obudzilam w nocy dowiedzialam również potrafi otworzyć klatke.Niewiem czy miala kontakt z samcami bo moja mama mogła wstac i zamknąć im klatke bo często w nocy to robi gdy się obudzi a potem nie pamięta.Rano kiedy pytalam potwierdziła że zamykala klatke samcom a tej drugiej nie widziała - klatka samiczki jest po lewej stronie szafy a samców po drugiej i jest większa i zasłanie klatke tequili)Tequile znalazłam obok klatki a Wirus i Kwasek stali niespokojni obok drzwiczek i obserwowali.Stało się to 3 dni temu i codziennie uważnie patrze czy Tequili rosnie brzuszek.Mała od przybycia do nowego domku troszke utyła (Nie dziwne-klatke dzieliła z dwoma szczurzycami i które były łapczywe i w dodatku silniejsze i jej musialy starczać ochłapy. ) Mam nadzieje że nie jest w ciąży ale na wszelki wypadek zaopatrzyłam sie w dużą klatke .Nigdy nic nie wiadomo.

PS Bardzo bym prosiła nie wskakiwać na mnie że jestem nie odpowiedzialna i że to moja wina.Od tej pory klatki są wiązane sznurkami i z dwóch stron spinaczem.przetestowałam i nie wyjmą nawet łapeczki,taka malutka jest szparka.Nie wiedziałam że to małe bydle takie sprytne jest i otworzy sobie klatke.Jest malutka i nadal strasznie drobna pomimo tego ze przytyła trochę.Nie powiedziałabym że ma taką siłe by popchnąć drzwi patrząc na to że samce robią to razem.No chyba że oni jej pomogli ale to chyba aż tacy mądrzy nie są nie?
SmoG
Posty: 48
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 3:00 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Jestem poczatkujaca mamusia!!!!! POMOCY!!

Post autor: SmoG »

@samuraj777-s1 czy dalej szukacie lokum dla samiczek? I skąd jesteście? Można by też prosić o kilka fotek klusek?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”