granulat dla papug

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

granulat dla papug

Post autor: renata1009 »

Przeszukałam forum i nigdzie nie znalazłam czy mogę czasem podać szczurom granulat dla papug?Mam w domu granulat dla mojej senegalki ,ale on nie bardzo chce go jeść,bo codziennie i tak dostaje świeże owoce i warzywa.Jest to granulat Kaytee-Rainbow Chunky ,hodowca od którego mam ptaka mi go polecił,bo ponoć jest bardzo dobry więc pewnie nie ma tam nic co mogłoby zaszkodzić.Z tego co wiem są to owoce ,ziarna zbóż-zmiksowane,a szczurkom bardzo to smakuje.Więc jak myślicie ?Mogę od czasu do czasu podać po takim granulacie do schrupania?
Awatar użytkownika
fenomenalna90
Posty: 57
Rejestracja: śr mar 25, 2009 12:42 pm
Lokalizacja: Trójmiasto.

Re: granulat dla papug

Post autor: fenomenalna90 »

Wydaje mi się, że jeśli przeczytasz skład i porównasz z tym od szczurzej karmy to nie zauważysz wielkiej różnicy. Jeśli zawiera suszone owoce i podobne ziarna to pewnie, że możesz dać. Ale jednak szczur nie papuga więc niektóre rzeczy mogą się nie nadawać. Ale wydaje mi się, że nic nie zaszkodzi.
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

Re: granulat dla papug

Post autor: renata1009 »

W sumie jedzonko -jeżeli chodzi o ziarno i owoce,warzywa dla papugi jest podobne ,jednak w tym granulacie jest dużo witamin.Podam im od czasu do czasu jako smakołyk do pochrupania:)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: granulat dla papug

Post autor: Izold »

Słonecznik zawarty w karmie dla papug jest bardziej tuczący niż ten z ich karmy-przynajmniej tak słyszałam. Ale skoro nie widać żadnych różnicy między tą a tą karmą to chyba pochrupać mogą od czasu do czasu. :D
Awatar użytkownika
fenomenalna90
Posty: 57
Rejestracja: śr mar 25, 2009 12:42 pm
Lokalizacja: Trójmiasto.

Re: granulat dla papug

Post autor: fenomenalna90 »

Wydaje mi się, że słonecznik podawany jest taki sam :D Poza tym w karmach nie ma go 50% więc nie utuczy szczurka :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”