P O M O C Y

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
szczesny
Posty: 8
Rejestracja: pt sie 06, 2004 12:48 pm

P O M O C Y

Post autor: szczesny »

Znalazlem mala myszke polna ma jakies 2 cm dlugosci bez ogonka,jest jeszcze slepa i ledwie sie czyma na nogach.problem w tym ,ze nie wiem co mam robic zeby mi nie zdechla. probuje ja karmic cieplym mlekiem przez strzykawke,ale nie zabardzo chce jesc- czy to kwestia czasu? mam jeszcze inna myszke,samiczke probowalem ta mala dac do mojej,na poczatku na mojej rece-moja ja wachala i nie atakowala jej,pozniej mala,albo malego nie wiem sam:P dalem do akwarium ,jak ta bidula sie wytoczyla z gniazdka to moja podeszla i na poczatku zaczela ja lizac po pyszczku ,a pozniej ja ugryzla. postanowilem ,ze zabiore moja dzidzie i dalem ja do wiaderka -dalem jej skarpetke i jakas szmatke zeby miala cieplo i na tym skonczyly sie moje pomysly. jak ktos wie co powinienem robic to prosze o pomoc,mozecie pisac na gg:4553268.z gory dzieki
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

P O M O C Y

Post autor: Ania »

Apteka - najmniejsza pipetka (od 1.50 do 4 zł). Sklep - mleko dla niemowląt (0+) rozcieńczone w 2 razy mniejszej ilości wody lub mieszanka
- mleko skondensowane 4 łyżki (niesłodzone)
- żółtko
- glukoza (do dostania w aptece) 1 łyżka
to wszystko mieszasz, nabierasz w pipetkę kilka kropel nagrzanej cieczy, ja wlewałam z pipetki do małego słoiczka i ten słoiczek grzałam w misce wypełnionej wodą, żeby całości nie ogrzewać - resztę do lodówki.
Karmisz co 2 godziny, nie rzadziej (w nocy też, dlatego dobrze, gdyby ktoś Cię zmieniał). Osesek musi SAM zlizać kroplę. Po zjedzeniu (kropla do kilku) przewracasz na plecki i namoczonym w ciepłej wodzie wacikiem albo kawałkiem chleba wykonujesz na brzuszku delikatne pionowe ruchy od szyjki do pupy. To pomga trawić inaczej myszka nie strawi.
Broń boże nie dawaj jej do żadnego innego zwierzaka, masz szczęście, że nie została zagryziona.
Jeśli nie możesz jej karmić co 2 godziny - uśpij zwierzę bo nie ma nic gorszego niż powolna śmierć głodowa.
Myszka musi mieć ciepło (możesz ją włożyć póki co do pudełka od zapałek wyściełanego np filcem i przykryć szmatką zeby pysio wystawał, zostawić 1,5 cm otwartego pudełka i kartonik też powinien być podziurawiony).
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

P O M O C Y

Post autor: Dona »

i co z małą?
szczesny
Posty: 8
Rejestracja: pt sie 06, 2004 12:48 pm

P O M O C Y

Post autor: szczesny »

Mala juz widzi na oczka- ma juz zabki :) karmie ja cieplym mleczkiem,ale dzisiaj wydaje mi sie jakas dziwna ,taka jakby rozleniwiona- lezy z otwartymi oczkami i nic nie robi :( moze przez ten upal :/ nie wiem nie znam sie na dzieciach :/
ania85
Posty: 989
Rejestracja: śr lip 07, 2004 4:20 pm

P O M O C Y

Post autor: ania85 »

Szczesny, skąd Ty jesteś?
Może się przejdź do weterynarza?
jeśli warszawa, to oczywiście polecam dr.Wojtyś

trzymam kciuki za malutką...
w serduszku:
*Stiuartka zm.18.03.2004r.

przy mnie:
*Mirabelka ur.1.05.2004r. (data umowna)
*Amfetaminka ur.1.06.2004r. (data umowna)
*Minka, Zuzia, Szara Mysz - z nami od października 2003r
... i już ze mną --> Iwo (ur.24.10.2003r.) :)
szczesny
Posty: 8
Rejestracja: pt sie 06, 2004 12:48 pm

P O M O C Y

Post autor: szczesny »

Mała zdechla ;(
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

P O M O C Y

Post autor: ESTI »

Jejciu, tak mi przykro...takie maluchy tak trudno utrzymać...:(
Obrazek
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

P O M O C Y

Post autor: oliwi@ »

przykro mi :( szkoda bo wydawało mi sie ze jak juz otwarła oczka to bedzie lepiej... przykro mi :(
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

P O M O C Y

Post autor: roenna »

:cry:
KIRA ÂŁOBUZ

P O M O C Y

Post autor: KIRA ÂŁOBUZ »

Szkoda awydawało sie ze juz będzie dobze :(
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

P O M O C Y

Post autor: Dona »

['] :cry:
ania85
Posty: 989
Rejestracja: śr lip 07, 2004 4:20 pm

P O M O C Y

Post autor: ania85 »

a miałam nadzieję :(
[']
w serduszku:
*Stiuartka zm.18.03.2004r.

przy mnie:
*Mirabelka ur.1.05.2004r. (data umowna)
*Amfetaminka ur.1.06.2004r. (data umowna)
*Minka, Zuzia, Szara Mysz - z nami od października 2003r
... i już ze mną --> Iwo (ur.24.10.2003r.) :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”