[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: sachma »

faza i jak potoczyla sie sprawa?? juz wiesz co bylo powodem uczulenia??
Obrazek
faza
Posty: 10
Rejestracja: pt lip 23, 2004 5:22 pm

:)

Post autor: faza »

podejzewam ze to byl zolty ser...od kilku dni jej nie daje irany sie goja.dostaje teraz tylko slonecznik , orzechy, warzywa,owoce,gerberki :).jogurty,paluszki.
to by bylo na tyle.chyba juz jest dobrze:D
---
pozdrawiamy ja i Dzidka:D
Guest

Strupki, drgawki i kichanie...

Post autor: Guest »

Wczoraj zauważyłam u mojego scOOrka strupki za uszami i na prawym boczku, jak go wzięłam na ręce i przytuliłam go do siebie wyczułam dziwne drgawki... Potrzymałam maluszka na kolanach przez jakiś czas a potem włożyłam do klatki. Dzisiaj doszło coś jeszcze...Kichanie. ScOOrek nie dość, że się drapie, ma drgawki (widać jak mu się skóra tak jak by kurczyła na grzbiecie w stronę ogonka) to dzisiaj rano słyszałam jak maluszek kicha. Jestem przerażona. Jak myślicie co to może być ? Dzisiaj po południu zawiozę go do weta, zrobiła bym to już teraz ale dzisiaj musimy też kotkę zawieźć i zaszczepić... Bardzo was proszę napiszcie co to może być...
Guest

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Guest »

Już wiem co to jest. Weterynarz powiedziała, że to jest jakieś uczulenie i że jej szczurki też to mają. Dała mu zastrzyk odczulający i posmarowała strupki jakimś płynem. No a teraz pozostało mi znalezienie na co Kubuś jest uczulony... A co do drgawek i kichania to mam obserwować i jak będzie dalej to się powtarzało to mam przyjść z maluszkiem :]
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Eruntale »

hmm, ja bym podjerzewała trocinki...spróbuj pigwy(inaczej:żwirku drewnianego-jak dla mnie nazwa idiotyczna bo żwir to odpad kamienny, ale ok ok).
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
Guest

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Guest »

Eruntale dzięki za podpowiedź. Wczorak kupiłam sianko i zobaczymy czy to coś pomoże a jak nie to będę szukała tego żwirku drewnianego. Kubuś czuje się zdecydowanie lepiej po tym zastrzyku. ( Co najważniejsze już się nie drapie )
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Beeata »

To i sianko wyrzuc ,jesli chcesz uniknac pasozytow.Moj dostal wszolow z sianka
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
ere
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 04, 2004 2:31 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: ere »

zapytalabym sie weterynarza, czy to przypadkiem nie hemofilia. moze wymagac leczenia.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Ania »

ere - to kolejny mit podobny do kilku innych (jak strychnin w ogonie czy trucizna w ślinie).

Hemofilia występuje WYŁĄCZNIE u przedastawicieli płci meskiej, jest nieuleczalna. Zasklepianie rany następuje bardzo powoli po podaniu końskiej dawki wit. K, czesto człowiek jest w stanie się wykrwawić przez spowodowanie niegroźnego skaleczenia. Gdyby szczur miał hemofilię - nie byłoby ani zaschniętych śladów ani szczura.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Krówka.
Posty: 958
Rejestracja: pt mar 12, 2004 7:26 pm
Kontakt:

Strupek

Post autor: Krówka. »

Teka ma na lewym udzie cos podobnego do strupka, ale to nie jest strupek, to jakby plamka luszczącej sie skory,albo cos w tym stylu.
Co to może być? może być to Grzyb :shock: ??
Goś
Posty: 102
Rejestracja: pt sie 13, 2004 9:10 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Goś »

Raczej nie grzyb. Może być to zmiana skórna wywołana jakąś alergią, lub, prawdziwy strupek - mogła się szczurzynka zadrapać czy sama własnozębnie ugryźć jeśli coś ją mocno swiędziało.

Najlepiej jeśli pomaszerujesz do weta - ale do jakiegoś polecanego a nie ot tak do pierwszego za rogiem. Wet powinien ocenić co to za zamiana i dać odpowiedni lek, maść... Jeśli to zmiana alergiczna będzie trzeba poobserwować na co szczurek może mieć alergię. Jeśli jednak to zmiana typu świerzbowego... trzeba wyleczyć szczurka gdyż czasem świerzb może być zaraźliwy dla człowieka.
ja to ja i nikt inny ==obecnie===
Malinka ==w pamięci===
-(-@ Mycha, Szarusia, Białeczka, Szkrabek, Szarusia (2), Łatka, Szkrabka @-)-
vedzion
Posty: 32
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 9:05 pm

Nie wiem co robi?, Pisia strasznie kicha!!!!!

Post autor: vedzion »

Witajcie,
Nie wiem co robić, Pisunia zaczęła strasznie kichać. Jest u mnie od niedzieli (ma 5 tygodni) i kichała już na początku, ale wydawało mi się, że to od bardzo drobnych i bardzo pylących trocin Animals. Usunęłam wszystkie jeszcze pierwszego dnia, żeby Pisiunia przestała je wdychać. Kichanie ustąpiło, ale dzisiaj się bardzo nasiliło i zrobiło się bardzo głośne. Jedyne pocieszenie, że nie straciła apetytu i cały czas coś podjada, jest też ruchliwa. Boję się, że to zapalenie płuc, albo inna groźna dla Piszki choroba. Nie chcę jej stracić bo bardzo ją kocham. Jest taka malutka, że nie wiem, czy będzie jakiś lek dla tak malutkiego zwieerzątka. Jutro jadę z nią do weterynarza i mam nadzieję, że jej pomoże. Napiszcie mi proszę, co w takiej sytuacji robić, bo bardzo się o nią boję.
Pozdrawiam,
vedzion@op.pl
Agata :-)
gg 4322496
vedzion@op.pl

Moje szczęścia:
Vedzia- Alaskan Malamute- 19.10.1994
Myszka-Piszka- ------------- 16.08.2004 (data umowna)
Goś
Posty: 102
Rejestracja: pt sie 13, 2004 9:10 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Goś »

Maluchy czesto kichaja...
poza tym - używaj prosze opcji "szukaj" o kichaniu bylo naprawde strasznie duzo postow...
podawaj witaminki w kropelkach - sa specjalne dla zwierzakow, i kropelki echinacei ....serio poszukaj w innych postach - jest to juz miliardy razy opisywane
ja to ja i nikt inny ==obecnie===
Malinka ==w pamięci===
-(-@ Mycha, Szarusia, Białeczka, Szkrabek, Szarusia (2), Łatka, Szkrabka @-)-
vedzion
Posty: 32
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 9:05 pm

Pisiunia

Post autor: vedzion »

Witam,
Dziękuję za odpowiedź. Przeczytałam, wszystkie posty o kichaniu szczurków, ale i tak byłam zaniepokojona, dlatego napisałam.
Byłam przed chwilką u dr Mileny Wojtyś i dowiedziałam się, że nie jest to jeszcze zapelenie płuc, ale nie można rzecz jasna tego kichania zbagatelizować. Piszka dostała Cebion w kropelkach i zalecenie inhalacji 2 razy dziennie po 15 minut- do niedzieli włącznie, jeżeli po tym czasie nie nastąpi poprawa to trzeba będzie podać antybiotyk. Poza tym okazało się, że Pisia ma pasożyty, których trzeba się pozbyć, więc mam ją nacierać specjalnym środkiem raz na trzy dni- trzy razy. Mam więc nadzieję, że moja ukochana szczurcia wróci do zdrowia i będzie szczęśliwie rosła. A co do pani dr Mileny Wojtyś, to bardzo jestem zadowolona, bo to wspaniała i kochająca zwierzątka osoba, która zna się na rzeczy. A w ramach ciekawostki- powiedziała mi, że wcale nie jest pewna czy moja Pisiunia nie okaże się chłopcem- ale trzeba poczekać jeszcze parę dni, żeby się przekonać. :shock: ( Znawca w sklepie zapewniał, że to dziewczynka...) Najwyżej trzeba będzie Pisiuni nadać nowe, bardziej męskie imię.
Pozdrawiam serdecznie. :D
vedzion@op.pl
Agata :-)
gg 4322496
vedzion@op.pl

Moje szczęścia:
Vedzia- Alaskan Malamute- 19.10.1994
Myszka-Piszka- ------------- 16.08.2004 (data umowna)
Quasia
Posty: 56
Rejestracja: śr paź 13, 2004 10:00 pm
Kontakt:

Strupki

Post autor: Quasia »

Zauważyłam, że mój szczurek Tymek ma na ciele kilka strupków. Podrapał się (prawdopodobnie) do krwi. Ciągle zdrapuje te strupki. Co to może znaczyć?
Tymuś [*] czerwiec 2004 - 14.01.2006 [*],
Nickuś [*] luty 2006 - 05.07.2007 [*]
Hanusia - wciąż przy mnie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”