Czekolada

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Czekolada

Post autor: krwiopij »

coz, moje male za kawalek slodkiej czekolady oddalyby uszka... :lol: ostatnio prawdziwa batalie z nimi stoczylam, bo te paskudne zarloczne bestie probowaly ukrasc mi mojego burzujskiego, drogiego jak cholera i przepysznego batonika... :lol:
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

Czekolada

Post autor: myszka »

Ja swoim też nie daję czekolady, kupuje im specjalne czekoladowe dropsy dla gryzonie, uwielbiają je. zresztą jak każdy smak dropsików :)
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Czekolada

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Właśnie wczoraj odkryłam,że mój groszek uwielbia czekolade-znalazł ją na łóżku (Lindt 85%) i próbowal zaciągnąć razem z opakowaniem do swojej norki. Jak mu ja zabrałam, to posuwał sie nawet do prób zlizania jej resztek z mojego języka. No ale skoro się przekonałam,że mu nie szkodzi,to dzisiaj mu to wynagrodze. Byle z umiarem :lol:
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
jackie_ona
Posty: 32
Rejestracja: sob wrz 18, 2004 3:03 pm

Czekolada

Post autor: jackie_ona »

no wlasnie jackie porwala przed chwilą z biurka czekoladkę taką dodawanądo kawy... chyab wiedziałą, ze nie powinna tego robić, bo od razu poleciała z nią do domku... i jej chyba czekolada smakuje, bo od razu się do niej dobrała :P czy moge się opierać na tym, że okazjonalnie nie szkodzi..? np w takiej sytuacji, jak gdzieś znajdzie i porwie kawałek... czy muszę jej wyrywać, zabierac i się martwić, że coś jej będzie, bo zjadłą kawałeczek czekolady..?
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

Czekolada

Post autor: myszka »

Myslę, że od czasu do czasu nie zaszkodzi, ale nie wolno przsadzać bo czekolada nie jest zbyt zdrowa...
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Czekolada

Post autor: krwiopij »

ale dlaczego czekolada ma byc niezdrowa? czekolada jest calkiem w porzadku, poki podawana jest z umiarem - jako przysmak, nagroda... tak samo zreszta, jak zolty serek, dropsy dla gryzoni czy kawalek miesa...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

Czekolada

Post autor: myszka »

o tym właśnie mówię... niezdrowa jest w zbyt dużych ilościach ;)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Czekolada

Post autor: Mycha »

Czekolada może i nie szkodzi w jakiś bezpośredni sposób, ale na pewno tuczy... Nie mam pojęcia czemu się tak uwzieliście- Fakt- może to i rarytas, ale można go zastąpić czymś innym, mającym dużo wartości odżywczych znaczących dla organizmu zwierzęcia.
Nie daję moim szczurkom ani dropsów, ani delicji, ani mięsa, ani "smakowych" wapienek czy multiwitamin w płynie. Wszystko to zastępuję rzeczami naturalnymi które nie tylko w wielu przypadkach bardziej im smakują [jaki szczurek odmówi jedzenia gotowanego ryżu z miodem? :) ] i są naturalne. W naturze szczurek nie je czekolady, więc nie jest mu ona niezbędna.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Czekolada

Post autor: krwiopij »

primo - niestety nie kazdy ma dostep do warzyw z ogrodka... secundo - w naturze szczur (sniady i wedrowny) je wszystko...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Czekolada

Post autor: Mycha »

Nie chodzi tu tylko o warzywa z ogródka [zresztą warzyw się chyba zastąpić nie da], na pierwszym targu w mieście można kupić warzywa prawie z ogródka i gwarantuję, że są one 200% zdrowsze od czekolady czy dropsów.
Po drugie jak już pisaliśmy wiele razy- nie wszystko co szczur je jest dla niego zdrowe, a zapewniam Cię, że tylko pewien niewielki % dzikich szczurów jadło w swoim życiu czekoladę, zresztą są one formalnie gryzoniami i podstawowym pokarmem [w miejscach gdzie żyją szczury a ludzi nie ma] są nasiona, zboża i w mniejszym stopniu owoce i warzywa.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Czekolada

Post autor: pomarańczowy jelcz »

[quote="Mycha"]jaki szczurek odmówi jedzenia gotowanego ryżu z miodem? :) ].[/quote] :wink: moj odmowil :wink: a czekolade wrecz uwielbia,wiec w sumie dlaczego mam mu odbierac te chwilke przyjemnosci raz na jakis czas. A biszkopty podaje,ale jak narazie "sprobowalismy" tylko warzywne,jogurtowe i miodowe- polecam te firmy Eva-poz :D
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Czekolada

Post autor: oliwi@ »

czekolada nie jest zdrowa dla szczura... może zabić nawet psa, nie mówiąc już o szczurze. po pierwsze niszczy zęby... zawiera cukier. po drugie zawiera kofeine, która na małe serduszko szczura wywiera duży nacisk. 3 kilogramowy pies po zjedzeniu pół tabliczki czekolady może umrzeć... a po co szczurowi dawać czekolade... nic mu ona nie daje a jedynie powoli szkodzi.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Czekolada

Post autor: krwiopij »

nie zgadzam sie... przede wszystkim czekolada jest szkodliwa dla psow, poniewaz zawiera teobromine... wywoluje ona w organizmie psa silne zatrucie (wiecej na ten temat na przyklad tutaj)... u szczurow zjawisko zatrucia nie wystepuje... jak pisza w 'rat & mouse gazette' w artykule 'chocolate toxicity?': 'w bardzo duzych dawkach teobrominy (500mg/kg dziennie przez 5-7 dni) JEDYNYM skutkiem byla bezplodnosc samcow spowodowana uszkodzeniem komorek w jadrach. zadne inne komorki nie zostaly zmienione'... oczywiscie jest tlusta i slodka i dlatego nie powinno jej byc w codziennej diecie... jednak jestem swiecie przekonana, ze podanie malego kawaleczka raz na jakis czas nie zaszkodzi bardziej, niz podkrmiania szczura tlustymi i slodkimi jogurtowymi dropsami...

dodam jeszcze, ze teobromina jest badana pod katem lagodzenia kaszlu (zobacz tutaj), co potwierdza stare wiesci, ze pomaga szczurkom z problememi z oddychaniem... podadto teobromina ma wlasciwosci moczopedne i podobno dobrze wplywa na uklad krazenia...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Czekolada

Post autor: krwiopij »

sia rozni sie golwnie tym, ze nie zawiera teobrominy... czyli nie ma jej pozytywnych wlasciwosci... czyli podawanie jej jest w pewnych aspektach gorsze od podawania zwyklej... jendak nie ma co histeryzowac - zadna z nich nie jest zabojcza... ;)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Czekolada

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Lajla, czy mozesz podac mi przykładowy jadlospis Floyda? chodzi mi przede wszytkim o to jak czesto podajesz mu hmmm... :) substytuty i jakie. ja ryb tez nie jem,ale jesli szczurowi bedzie smakowac, to moge mu ja dawac,zawsze to lepsze niz mieso... z gory dzieki :D z wege pozdrowieniem :D
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”