[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy z równowaga

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy z równowaga

Post autor: Ania »

moni - nie masz racji bo biorąc chociażby antybiotyki na bazie tetracykliny łatwo można stwierdzić, że wapno zawarte w białku zwierzęcym całkowicie uniemożliwia antybiotykowi prawiodłowe działanie. Co do Bactrimu pewności nie mam ale wolę chuchać na zimne. Nie chcę rozregulować mu i tak już chorego organizmu.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy z równowaga

Post autor: Ania »

Nie podoba mi się to co się dzieje.
Owszem, Stinky nabrał chęci do życia, dziś rozwalił swoje gniazdko i zszedł na dół do kuwety, zrobił się agresywny czyli niby wraca do normy ale... od jakiegoś czasu stoi na tylnich nóżkach i opiera się głową o domek, oddycha bardzo nisko, jakby pod żołądkiem. Wydaje mi się że jemy jest po prostu cieżko oddychać. Bidulek.. nie wim, czy z tego wyjdzie :(
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy z równowaga

Post autor: Beeata »

bez weta raczej sie chyba nie da ,poszukaj kogos kto by cie zawiozl moze .Niechby wet go obejrzal ,moze lepiej dobralby lek dla niego
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy z równowaga

Post autor: Ania »

I co wet zrobi? Wlozy zarękawiczoną łapę do klatki szczura, który w życiu poza domem nie był? Jest zimno, nie mam nimkogo kto by mnie zawiózł, nie wyjmę go nawet do transportera, jest w klatce. I czy wierzysz w to co sama piesz? Nie chcę mieć kolejnego szczura z nawrotem i powikłaniami a niestety u tego weta nie ma innych efektów. U innych wetów sama wiesz, że efwekty są jeszcze gorsze. Ot.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy z równowaga

Post autor: moni »

Czy on oddycha szybko i płytko?To duszność.Kurcze tak samo się zaczynało u mojej.Oby z nim nie było podobnie.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy z równowaga

Post autor: Ania »

Nie, oddycha w normalnym tempie i baaaardzo, bardzo głęboko właśnie.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
olka
Posty: 452
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 12:48 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy z równowaga

Post autor: olka »

ojej.... stawanie na tylnych łapakach i głebokie "łykanie powietrza" to objawy niewydolności układu krążenia....
Taka pozycja ułatwia oddychanie, wiec może Stinkiemu po prostu tak jest lepiej - skoro ma problem z płuckami to stara się znależć taką pozycję, żę było mu łatwiej złapać oddech.
Olka
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy z równowaga

Post autor: Ania »

Dziękuję za odpowiedź, w ogóle dziekuję, że odpowiadacie, to mi bardzo pomaga;
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy z równowaga

Post autor: moni »

Objawem niewydolności układu krążenia jest sinienie łapek.
Trzymam kciuki cały czas za Stinkiego.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy z równowaga

Post autor: Ania »

Łapki ma ok, w normalnym kolorze
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
olka
Posty: 452
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 12:48 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy z równowaga

Post autor: olka »

Racja - zapomniałam o sinych łapkach ;-) Ale tego okropnego łykania powietrza przy obrzęku płuc nie moge znieść - ale to nie dotyczy Stinkiego.
A za Stinkiego trzymamy kciuki - przecież z nim ma być coraz lepiej, a opowieści i chorobach tego świata nie mają tu znaczenia.
Olka
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy z równowaga

Post autor: Ania »

Wiem o czym mówisz, Ś.P. Zuza tak miała, jezu, co to za straszny widok i Ona taka wymęczona była... a ja nie mogłam nic zrobić, kompletnie nic ;(
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy z równowaga

Post autor: Ania »

Byłam dziś u weta z Dziunią i Bubu i zagadnęłam o Stinkyego. Wet początkowo stwierdził, że nie za bardzo jest sens jechać ze Stinky-m bo faktycznie stres może być dla niego zabójczy ale chyba jednak spróbujemy. Diagnoza wstępna g dokładnego opisu objawów - pęknięta przepona :(
Nie wiem, zobaczymy co wet zrobi jak zobaczy bydlaczka w klatce, rzucającego się po niej, strasznie się o Niego boję ;(
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy z równowaga

Post autor: moni »

Kiedy z nim jedziesz?Moża zaaplikuj mu neospazminę przed pojechaniem do weta.
Troszkę mniej może się będzie stresował.
Tylko nie wiadomo jak ona może wpłynąć na jego oddychanie.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy z równowaga

Post autor: Ania »

Jest bardzo ciężko. Stinky zachowuje się jakby był zdrowy - stara się jeść, gryzie pręty, jest agresywny ale jest corazo gorzej, tak, jakby powoli wszystko odmawiało mu posłuszeństwa, to staje się po prostu nie do zniesienia, boję się zasnąć, żeby Stinky nie udusił się własną śliną.
Właśnie wymieniłam mu ściółkę. Teraz jest na dole to na żwirek rzuciłam mu porozrywany papier z dwóch rolek, gdy wyjęłam kuwetę, obn sprytnie wysunął długopisy podtrzymujące drabinkę tak, by zamknęła piętro i zszedł na dół, o zgrozo, nie zszedł, tylko zjechał :(
Będąc na podłodze... czy ktoś kiedyś widział w bajkach jak płynął w powietrzu Kacper - "Dobry Duszek"? Jak tak to mniej więcej tak wygląda Stinky, nie uzywa prawie wcale przednich ani tylnich łap do chodzienia chociać spokojnie może na nich stać czy bezproblemowo operuje łapami przy kratach albo próbując złapać łyżkę. On praktycznie pełznie używając do tego mięśni przy górnych stawach. Nie wiem co jest, jak próbuje chodzić to łapy przekrzywiają się jakby nie miał nad nimi kontroli, jednak może stać na tylnych łapach opierając się przednimi o domek.
Oddycha dalej tak samo - opiera się o domek albo leży na pochyłej drabince. Żeby jadł dużo, muszę mu mieszać podgrzanego gerbera z cukrem, inaczej nie tknie a tak to potrafi zjeść na raz nawet 5-7 płaskich łyżeczek od herbaty ;( Ale dalej nie pije!
Po prostu chce mi się wyć.
Ratunku, nikt nigdy nie miał takiego przypadku u szczura???
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”