Wszystko dobze DO CZASU!!!!

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
KIRA ÂŁOBUZ

Wszystko dobze DO CZASU!!!!

Post autor: KIRA ÂŁOBUZ »

Umylam kiatke, zdyzenfekowałam tak ze zawrt śladu po kize nie było . Wypusciłam je na neutralnym terenie poczym wzielam obydwie na ramiona spokuj az wkoncu po jakihs 2 godz wpuscilam do klatki iskały sie juz sie cieszyłam asz nagle kirze cos odbiło i zaczeła sie rzucac na malutką njpierw całkiem niegroznie ale chwile puzniej zaczeła ją lac na powaznie a malutka ani drgnie pada jak niezywa CO ROBIC!!!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Wszystko dobze DO CZASU!!!!

Post autor: krwiopij »

nic nie robic... poki krew sie nie leje, jest dobrze... one musza same ustalic hierarchie, a twoja interwencja moze tylko zaszkodzic... poczytaj starsze posty - nawet ja sama opisywalam, jak awanturowaly sie (i jak wciaz to robia) moje szczurzyce...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
zmijka24
Posty: 125
Rejestracja: pn lut 23, 2004 1:10 pm

Wszystko dobze DO CZASU!!!!

Post autor: zmijka24 »

u mnie jest to samo siedza ze soba juz ponad miesiac ale nadal potrafia sie strasznie tluc (bez krwi oczywiscie!!) wiec tak jak radza ci inni nie reaguj tylko obserwuj a mysle ze z zcasem bedzie napewno ok
pozdrawiam
Kasia - szczurki:Golum&Zgredek i myszka:Stuart
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Wszystko dobze DO CZASU!!!!

Post autor: Mycha »

Takie "tłuczenie bez krwi" prawidłowo nigdy nie ustanie- szczury walczą o miejsce w hierarchii.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
bronka
Posty: 77
Rejestracja: pn wrz 22, 2003 5:47 pm

Wszystko dobze DO CZASU!!!!

Post autor: bronka »

odświeżam, bowiem chciałabym Was zapytać, co robić, kiedy ta krew się leje... Moje szczurasy owszem i śpią razem i poiskają się, ale i codziennie juz tłuczą się zażarcie. Wiecznie są jakieś ranki. Nie chcę ich rozdzielać, ale po prostu boję się, że któryś te swoje ostre kiełki wbije za mocno w jakimś miejscu i źle to się skończy. Tymek teraz ma pysk poraniony, a Smerfek wiecznie coś na łapkach i grzbiecie. :roll: Staram sie cierpliwie czekać, aż Smerfek podrośnie i przejmie władzę, może wtedy Tymon się dostosuje i będzie spokój. Bo ten najmłodszy to nie chce się podporządować i ostro to właśnie pokazuje...
are u szczur?
noski swoje w sprawy Waszych szczurasków wściubiają Efiks, Tymek i Smerfek
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

Wszystko dobze DO CZASU!!!!

Post autor: myszka »

ile sa juz razem?? moje przyzwyczajały sie do nowej lokatorki przez jakis miesiąc, i tez były walki, których skutkami były ranki... przeczekałyśmy to i teraz jest dobrze :D szczurcie całkiem sie pokochały, choć wciąż zdarzaja im sie bijatyki
bronka
Posty: 77
Rejestracja: pn wrz 22, 2003 5:47 pm

Wszystko dobze DO CZASU!!!!

Post autor: bronka »

najmłodszy (Smerfek) zamieszkał z pozostałą dwójką w maju. I różnie bywało (zwłaszcza na początku), ale właśnie się unormowało. A od jakiegoś miesiąca jest taka sytuacja. Fakt, że wcześniej na szczycie hierarchi był Efiks, który właśnie jakoś iesiąc temu został obalony przez Tymka. i od tej pory są zgrzyty do ran..
are u szczur?
noski swoje w sprawy Waszych szczurasków wściubiają Efiks, Tymek i Smerfek
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

Wszystko dobze DO CZASU!!!!

Post autor: myszka »

hm.. nie wiem co ci porqdzić.. może jeszcze poczekaj... może chłopaki przechodzą okres dojżewania??...
Sabin
Posty: 11
Rejestracja: wt sie 24, 2004 9:12 pm

Wszystko dobze DO CZASU!!!!

Post autor: Sabin »

sorki ze sie wtracam tak do tego postu, ale mam pytanko: w instrukcji laczenia ogonkow pisze ze przez 12 h nie dawac jedzenia, moje szczurcie sa juz bez jedzenia ponad 12 h ale stara wciaz tlucze mala myslicie ze moge juz dac im jesc czy jeszcze nie, czy moze najpierw jedna wyciagnac i nakarmic a potem druga? pozdrawiam
Zmierz się z wielkim, kiedy jeszcze jest małe; zmierz się z trudnym, kiedy jeszcze jest łatwe.
Wszystkie wielkie sprawy na początku są małe; wszystkie trudne sprawy na początku są łłatwe
bronka
Posty: 77
Rejestracja: pn wrz 22, 2003 5:47 pm

Wszystko dobze DO CZASU!!!!

Post autor: bronka »

nigdy nie miałam samiczek, ale wydaje mi się, że lepiej im daj jedzonko, bo je zagłodzisz ;-) Może daj im osobno w kącikach, aby podjadły sobie bez walk.

ps. u mnie sie wszystko powywracało przez wizytę u weta i spryskanie Frontline. szczurki teraz traktują się jak obce i mieszkają każde osobno. Na razie nie mam sił na łączenie, tym bardziej, że wszystkie oczka ichnie są pełne paniki a ja mam niezle pozarty palec :roll:
are u szczur?
noski swoje w sprawy Waszych szczurasków wściubiają Efiks, Tymek i Smerfek
ursiulka
Posty: 306
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 6:55 pm

Wszystko dobze DO CZASU!!!!

Post autor: ursiulka »

pogryzły Cie ze strachu?? moja pierwsza szczurusioa jak byłam z nia u weta na zastrzyku to mnie nawet nie darasnełą a weta uryzła( a przeciez ja ja trzymałam na rece)
Moje małe słoneczka (szczuraski)
:) Viki - 04.09.04r
:( Niusia -15.10.02-01.09.04 (w moim serduszku)
Mój klopsik (piesio):
:) Ariel (Basset hund)
bronka
Posty: 77
Rejestracja: pn wrz 22, 2003 5:47 pm

Wszystko dobze DO CZASU!!!!

Post autor: bronka »

nie, nie.. w domku już byliśmy i szczurki się rozbiegły po pokoju, a potem się zbiegły i.. się nie poznały (zmyty zapach). Chwyciłam największego agresorka, aby uratowac pozostałe przed atakami i wtedy dziabnął mnie.. Mój błąd, że chciałam im zrobić dobrze po wizycie u weta i za szybko pozwoliłam im na bieganie... no i zle zlapalam Efiksa, ze byl w stanie mnie capnąć.. Ale już szczurki są razem (palec prawie ok;-) ), stan znow jest jak opisany na początku. Maly pare dni temu zostal ugryziony w uszko, krewka sie lala straszliwie. Juz sie podgoilo, ale naprawde nie wiem, co z nimi juz zrobic. Maly jest strasznie zadziorny i moze konsekwencja tego sa te ranki..
are u szczur?
noski swoje w sprawy Waszych szczurasków wściubiają Efiks, Tymek i Smerfek
endru_
Posty: 326
Rejestracja: sob cze 12, 2004 1:58 pm

Wszystko dobze DO CZASU!!!!

Post autor: endru_ »

Ja tez jak juz mialem 4 szczurki to zaczynaly walczyc o jedzenie, co mi sie bardzo nie podobalo. Wiec co do jedzenia zadecydowalem im pomoc. Jedzenie mialy w miseczce no bo oglnie jedzenie mialy miec, nie duzo. No ale smakołyki :] Sucharek z chleba z ziarnami powiedzmy :] Dzielilem na 4 rowne czesci, otwieralem klatke i kazdej dawalem po kolei, jezeli dalem jeden a druga jeszcze nie miala i prubowala jej zabrac to ja ze tak powiem odpychalem reka poczym dawalem jej kawalek. Robie tak do dzisiaj, jak daje przysmaki to kazdej po kolei. Ale o zarcie sie juz nie tluka :P No zdarza sie ze jedna drugiej podwiniea jak tamta se gdzies schowa ale z pyszka se nie wyrywaja :P

Moje szczurki :)
Xiao II/Luty 2004 (data umowna)
Yoko II/Kwiecień 2004 (data umowna)
Lulu Lipiec 2004 (data umowna)
Riku Siepień 2004 (data umowna)
Bajlamor ; Błyskawica ; Puzel - ur. 19 Września 2004 r. :D
bronka
Posty: 77
Rejestracja: pn wrz 22, 2003 5:47 pm

Wszystko dobze DO CZASU!!!!

Post autor: bronka »

jakos przy jedzeniu najmniej rozgrywek, czyba ze sa to jakies ukryte zapasy na terenie pokoju.. no to bywaja o nie walki (ostatnio myslalam, ze skonam, jak widzialm najmlodszego Smerfka naskakujacego na Efiksa w stylu cos a'la wolna amerykanka! pierwszy raz widzialm cos takiego:) ) Ale w klatce to ni stad ni zowad Tymek jakos chodzi i zaczepia, maly sie stawia i o... Może to ich sposob na nude?:/ Zresztą jak biegają po pokoju to też potrafią zupełnie bez powodu (wg mnie, one pewnie w tym jakiś sens mają) atakować się wzajemnie.
are u szczur?
noski swoje w sprawy Waszych szczurasków wściubiają Efiks, Tymek i Smerfek
ursiulka
Posty: 306
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 6:55 pm

Wszystko dobze DO CZASU!!!!

Post autor: ursiulka »

dobry pomysł endru
Moje małe słoneczka (szczuraski)
:) Viki - 04.09.04r
:( Niusia -15.10.02-01.09.04 (w moim serduszku)
Mój klopsik (piesio):
:) Ariel (Basset hund)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”