[Sciółka] żwirek higieniczny

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Chips
Posty: 57
Rejestracja: czw lip 08, 2004 6:27 am

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: Chips »

Aha. Ale czytałam gdzieś tu na forum, że iglaki wydzielają jakąś substancję (w tej chwili nie mogę znaleźć jej nazwy), która szkodzi na szczurzy układ oddechowy. Czy mimo to taki żwirek może być dla szczura bezpieczny?
..: Ze mną: Bucik, Agutek, Szyszka (ur. 7.07.2004) i Przesterek (adoptowany 1.09.2004) :..

..:: Był ze mną: Chips , tatuś ww szczurków("Chipsik", "Pysiek", "Potworek"); odszedł 30.05.2005 ::..
KIRA ÂŁOBUZ

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: KIRA ÂŁOBUZ »

Ja uzywam i tego i tego ale raczej trocin dlatego ze bym nie wyrobiła bo na jeden raz idzie mi 1 opakowanie zwirku i neutralizatora a to jest 15 zł na tydzień wiec jest ruznie. A na zwirek jak i wiurki sypie neutralizator to jest taki proszek który pochłania zapachy zabija bakterje i grzyby przeznaczeniem tego jest sypanie do kocich kuwet ale ja wyprubowałam i nie szkodzi a naprawde pomaga tylko ze u mnie idzie tagze 1 (0,5 kg) opakowanie ale ty juz tylko 4,5 a jak sie streszcze to czasem zostanie na 1 myśą klatke;)
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: myszka »

Ja urzywam samych trocin, od czasu do czasu kupuję żwirek. Dyewanu taże nie mam więc jest dobrze ;) A co do psa to Platino mam podobnie, moje Bajka zawsze wchodzi ze mną do pokoju i jeździ ryjkiem po trocinach w poszukiwaniu smacznych kąsków ;) oczywiście zbiera przy tym trociny, no i roznosi po całym domu :twisted:
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: Ania »

Chips - nie chcę odpowiedzieć, bo nie jestem pewna. Też mi się wydaje, że chodzi tu o jakąś substancję (rodzaj żywicy) ale pojęcia nie mam, czy żwirek może się sączyć, czy prasowane pod ciśnieniem trociny są w stanie wydzielać cokolwiek prócz pyłu - jesli się boisz, lepiej nie uzywaj, ja głowy nie dam, że ten żwirek jest na pewno bezpieczny.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Chips
Posty: 57
Rejestracja: czw lip 08, 2004 6:27 am

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: Chips »

Niedługo wybieram się z dużymi szczurami do weta, na obcięcie pazurów, więc przy okazji spytam o ten żwirek. Ale dzięki za odpowiedz :)
..: Ze mną: Bucik, Agutek, Szyszka (ur. 7.07.2004) i Przesterek (adoptowany 1.09.2004) :..

..:: Był ze mną: Chips , tatuś ww szczurków("Chipsik", "Pysiek", "Potworek"); odszedł 30.05.2005 ::..
Kaco
Posty: 62
Rejestracja: ndz sie 15, 2004 11:52 am

?wirek dla kotkow

Post autor: Kaco »

Na ile starczy dla jednego ogona 5 l. żwirku ????
Pozdrawiamy: Ja i Kicor (Dezerter)

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Obrazek
Gucio
Posty: 283
Rejestracja: czw cze 03, 2004 8:39 pm
Kontakt:

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: Gucio »

to zależy od tego jaką masz klatke (wielkościowo) i ile będziesz tego sypał ;)
Kaco
Posty: 62
Rejestracja: ndz sie 15, 2004 11:52 am

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: Kaco »

achaaa eee no trudno powiedzieć ;)
Pozdrawiamy: Ja i Kicor (Dezerter)

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Obrazek
Gucio
Posty: 283
Rejestracja: czw cze 03, 2004 8:39 pm
Kontakt:

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: Gucio »

ja tam sie za bardzo na tym nie znam ;) ale to zależy od wymiarów podstawy i jak gruba warstwe nasypiesz :D
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: sachma »

mi 7l starcza na miesiac... tylko ze ja swojemu szczurkowi sprzatam co 3 dni.... a moja siostra swojemu chomikowi raz na tydzien (jak zaczne na nia krzyczec :? ) wiec sa tak jakby dwie klatki.... kazda o dlugosci 50cm i szerokosci 30cm.... a warstwe sypie srednia... za to daje duzo siana i trocin :)
Obrazek
MMansonka
Posty: 20
Rejestracja: pn paź 11, 2004 3:28 pm

Re: zwirek higieniczny.

Post autor: MMansonka »

(chyba ze to takie cos jak zwirek dla kota)


no to moja szczurka coś takiego ma :)
''Take You heatred out of mine
make you victim my head
you never ever belived in me
I am your tourniquet '' - Marilyn Manson 'Tourniquet'


tainted-love.blog.pl
Awatar użytkownika
majlena
Posty: 163
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 12:24 pm
Lokalizacja: Łódź

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: majlena »

hmm zwirek najlepszy jako podloze? a dla maluchow tez? czy one raczej wola cos miekkiego?
one jak narazie to najczesciej spia w domku (i coraz czesciej w polarowej czapce na gornej polce) czyli jezeli bym miala uzywac zwirek [musze sprobowac skoro tak zachwalacie :)] to do domku im wcisne trocinek i sianka
teraz mam mieszanke trocin i sianka (wczesniej mialam same trociny & chusteczki do gniazda dla malych) i teraz wydaja sie byc zadowolone...

cat's dream - 11zeta
a pigwa? ile tansza?
-> bRATki: 2twistery, 3kreciki, fragles i sobotwór
Rurka, Limonka, Trumpusia, Arbuzia, Dywan, Pułapka i Duszka
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka i ...

-> gRATki od bRATki, czyli wyposażenie do szczurzej klatki
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: roenna »

Odswieze ten temat bo zastanawiam się nad jedną rzeczą..
Od jakiegoś czsu zamiast żwirku stosuję swego rodzaju chusteczki (chcialam wykluczyć alergię)
I zastanawiam się czy dla szczura nie bedzie lepszy zwirek. Mianowicie chodzi mi o to, ze chyba zapach siusków z chusteczek jest intensywniejszy od tego ze zwirku (zwirek chyba lepiej zatrzymuje zapaszek).
Whitowi chusteczki sprawiają ogromną frajde (mozna siedziec i targac i targac ;) ) ale nie wiem czy taką samą frajde ma jego uklad oddechowy...
Co o tym myslicie?
Kacha
Posty: 305
Rejestracja: śr wrz 01, 2004 1:53 pm

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: Kacha »

Jako ściółka leszy jest żwirek, a chusteczki daj mu na gniazdo. Wilk syty i owca cała :)
"Doświadczenia innych osób nie są pomocą: czyjaś śmierć nie uczy nas umierać,a narodziny kogoś innego nie pomogą w przyjściu na świat"
Awatar użytkownika
majlena
Posty: 163
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 12:24 pm
Lokalizacja: Łódź

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: majlena »

noo moje tez lubia chusteczki..

ja tez uzywam cats dream do kuwety (wszystkie 3 zawsze grzecznie siusiaja do kuwety i kupkaja- niezawsze)
naprawde swietny jest tez zwirek :D
poza kuweta mam trocinki (zadko im daje sianko - wola chusteczki nosic po calej klatce) i domek z plastikowej miski ale chyba im tam cos innego zorganizuje bo jakos niechetnie tam bywaja.. szkoda.. taka ladna miseczke dorwalam :(
-> bRATki: 2twistery, 3kreciki, fragles i sobotwór
Rurka, Limonka, Trumpusia, Arbuzia, Dywan, Pułapka i Duszka
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka i ...

-> gRATki od bRATki, czyli wyposażenie do szczurzej klatki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”